Święte Triduum Paschalne 2021

Święte Triduum Paschalne

Przed nami najważniejszy czas w liturgii Kościoła – Wielki Tydzień, Triduum Paschalne i Wielkanoc. W ubiegłym roku wydawało się, że sytuacja jest bardzo tragiczna, a tymczasem tegoroczne doświadczenie pokazuje nam, że może być jeszcze niebezpieczniej. Obchody Triduum Paschalnego musimy dostosować do aktualnych przepisów sanitarnych. I tak w praktyce, w naszej parafii będzie się to przedstawiało następująco:
Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej, godz. 18.00. spowiedź 30 min. Przed Mszą,
Wielki Piątek Męki Pańskiej – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. spowiedź 30 min. Przed Liturgią, W Wielki Piątek obowiązuje wszystkich wiernych post ścisły ilościowy i jakościowy, zalecamy post paschalny, obowiązujący w Wielki Piątek i przedłużany – zgodnie z zachętą Kościoła – przez cały dzień Wielkiej Soboty, aż do czasu rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. Taca zebrana w Wielki Piątek jest przeznaczona na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
Wielka SobotaUWAGA! nie ma święcenia pokarmów. Zachęcamy wszystkich, aby w domach dokonali tego korzystając z odpowiedniej modlitwy, lub tzw. modlitwy przed jedzeniem. W Wielką Sobotę spowiedź św. od 10.00 do 12.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od 8.00 do 16.00. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej.
Wigilia Paschalna – liturgia rozpocznie się w sobotę o godz. 20.00. 30 min przed Mszą. Wigilia Paschalna jest pierwszą Mszą Zmartwychwstania Pańskiego, zatem należy już do niedzieli. Uczestnicy Wigilii biorą w niej udział ze świecami.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msza o świcie o godz. 6.00, bez procesji rezurekcyjnej. Pozostałe Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

Poniedziałek Wielkanocny: Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
W każdej z liturgii może uczestniczyć w kościele nie więcej niż 15 osób. Należy liczyć się z ograniczonymi możliwościami posługi sakramentalnej w najbliższym czasie z powodu choroby księży.