Ogłoszenia

28 Niedziela Zwykła – 15.10.2017

1. Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek wzięli udział w procesji różańcowej ulicami naszej parafii. Dziękujemy za wspólną modlitwę i świadectwo wiary. Szczególne podziękowania należą się ks. Markowi, który zorganizował i koordynował przebieg procesji, Kościelnej Służbie Porządkowej „Totus Tuus”, lektorom i ministrantom, skautkom i skautom, policji, która zapewniała bezpieczeństwo uczestnikom procesji. Bóg zapłać wszystkim!

2. Ks. Marek organizuje w najbliższą sobotę 21 października jednodniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia dla ministrantów, scholi i skautów. Dzisiejszy dzień to już ostateczny czas na zadeklarowanie swojego udziału w tej pielgrzymce.

3. Zbliża się czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy do praktyki formy modlitwy za zmarłych jaką są tradycyjne wypominki. Na wyłożonych  kartkach, możemy wypisywać imiona i nazwiska zmarłych, za których chcemy zamówić wypominki jednorazowe lub roczne i przekazywać je księżom. Można też oczywiście bezpośrednio podyktować imiona naszych bliskich zmarłych księdzu lub wypisać na dowolnej kartce. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji zamawiania wypominek! Bóg zapłać!

4. Młodzież od klasy trzeciej gimnazjum wzwyż zapraszamy na drugie spotkanie powstającej w naszej parafii wspólnoty oazowej. Spotkanie zaczyna się o godz. 19.00 w salce przy kancelarii.

5. Przyszłą niedzielą, 22 października, rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Taca z tej niedzieli przeznaczona jest na misje.

6. Na pokaz slajdów i opowieści ze swoich pielgrzymek (pieszych oczywiście) do Santiago de Compostela zaprasza Ks. proboszcz, dzisiaj, bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.

7. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych obecnych na mszy św. i przystępujących do komunii św.

27 Niedziela Zwykła – 8.10.2017

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.15, z wyjątkiem najbliższego piątku. W piątek 13 października, w 100 rocznicę ostatniego objawienia fatimskiego po mszy św. o godz. 18.00 wyruszymy ze światłem, z procesją różańcową ulicami naszej parafii. Będzie to taki nasz parafialny „Różaniec do granic”. Koniecznie przynieśmy na to nabożeństwo świece!

2. W minioną sobotę dwaj nasi ministranci: Tomasz Waliszkiewicz i Marcin Ziółkowski w czasie mszy św. sprawowanej przez ks. bp Marka Solarczyka w praskiej katedrze otrzymali lektorską promocję. Życzymy im aby całym sercem umiłowali Słowo Boże i owocnie służyli naszej parafialnej wspólnocie przez posługę lektury Słowa Bożego w czasie liturgii.

3. Dzieci obchodzące w tym roku szkolnym rocznicę pierwszej komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę na godz. 16.00 na mszę św.

4. Ks. Marek organizuje w sobotę 21 października jednodniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia dla ministrantów, scholi i skautów. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału!

5. W sobotę, 14 października, nauczyciele i wychowawcach, obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Życzymy im błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Wspieramy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

6. Na pokaz slajdów i opowieści ze swoich pielgrzymek (pieszych oczywiście) do Santiago de Compostela zaprasza Ks. proboszcz w przyszłą niedzielę bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.

7. Z okazji XVII Dnia Papieskiego zapraszamy dzisiaj bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00 na koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Koncert, poprowadzi aktor Stanisław Jaskułka. Na zakończenie koncertu wszyscy widzowie zostaną poczęstowani „papieskimi kremówkami”. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce.

8. Małżeństwa z naszej parafii, które są w różnych kręgach Domowego Kościoła, zapraszamy na nasz wewnętrzny, parafialny Dzień Wspólnoty dzisiaj o godz. 16.00 w salce przy kancelarii.

9. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny będzie numer PESEL. Z tekstem projektu ustawy można się zapoznać w gablocie przed kościołem.

26 Niedziela Zwykła      1.10.2017

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.15. W piątek 13 października, w 100 rocznicę ostatniego objawienia fatimskiego zapraszamy na różaniec nie na godz. 17.15, lecz po mszy św. o godz. 18.00. Wyruszymy z procesją różańcową ulicami naszej parafii.
2. Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczęły się w naszym kościele w ubiegły poniedziałek. Kolejne spotkanie już jutro o godz. 18.45.
3. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania (1 rok przygotowań) odbędzie się w najbliższą sobotę 07 października o godz. 19.00 w kościele.
4. Przyjmujemy już intencje mszy św. na 2018 rok. Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej mszy św. lub w kancelarii parafialnej.
5. W niedzielę 8 października będziemy przeżywali w Kościele w Polsce XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Nieodłącznym elementem tego święta będzie zbiórka publiczna na fundusz stypendialny dla niezamożnej, uzdolnionej młodzieży, którą prowadzić będzie Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
W naszej parafii uczcimy ten dzień specjalnym koncertem poświęconym św. Janowi Pawłowi II. Na koncert, który poprowadzi aktor Stanisław Jaskułka zapraszamy bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00. Na zakończenie koncertu wszyscy widzowie zostaną poczęstowani „papieskimi kremówkami”. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce.
6. Młodzież od klasy trzeciej gimnazjum wzwyż zapraszamy na spotkanie powstającej, mamy nadzieję, w naszej parafii wspólnoty oazowej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w sali przy kancelarii.
7. Małżeństwa z naszej parafii, które są w różnych kręgach Domowego Kościoła, zapraszamy na nasz wewnętrzny, parafialny Dzień Wspólnoty w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w salce przy kancelarii.
8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa związane z tymi dniami będą miały miejsce w ramach nabożeństw różańcowych. W pierwszy piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, a po niej bezpośrednio msza św. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas indywidualnej adoracji do rozpoczęcia nabożeństwa różańcowego. Spowiadamy podczas każdej mszy św. i w czasie nabożeństwa różańcowego.
9. Za tydzień przed kościołem będzie się odbywała zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny będzie numer PESEL. Tekst projektu ustawy wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
10. Dzisiaj bezpośrednio po mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku, natomiast taca z niedzieli 8 października przeznaczona jest na Dom św. Siostry Faustyny w Ostrówku.

25 Niedziela Zwykła      24.09.2017

 1. W dniach od 21 do 23 września w Warszawie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego miał miejsce Narodowy Kongres Trzeźwości. Niestety należymy do krajów, w którym spożycie alkoholu wzrasta i jest większe niż za czasów Gierka, kiedy mówiliśmy, że komuna rozpija naród. Polska pilnie potrzebuje odnowy moralnej, mobilizacji do autentycznej troski o trzeźwość wszystkich rodaków. Konieczna jest więc gorliwa modlitwa całego Narodu w intencji otrzeźwienia, a także przemiana świadomości społecznej, zmiana postaw rządzących i samorządowców.
 2. Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się w naszym kościele w poniedziałek 25 września o godz.45. Zapraszamy zarówno tych, którzy chcieliby odnowić, czy pogłębić swoją relację z Panem Bogiem, jak również tych, którzy określają siebie jako „poszukujący”. Rekolekcje będą się odbywały przez 7 tygodni w każdy poniedziałek.
 3. W niedzielę 1 października, pierwszą w miesiącu, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy od przyszłej niedzieli codziennie na 17.15.
 4. Kandydatom do bierzmowania, którzy w tym roku rozpoczynają swoje przygotowanie do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przypominamy o spotkaniu  dla nich i ich rodziców we środę 27 września o godz. 19.00 w kościele
 5. Dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej przygotowujące się do pierwszej komunii św. i ich rodziców zapraszamy na mszę św. w niedzielę 1 października o godz. 16.00. Na tej mszy św. zostaną pobłogosławione różańce, które uroczyście zostaną wręczone dzieciom.
 6. Panów z Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus” zapraszamy na spotkanie w niedzielę 1 października po mszy św. o godz. 12.00.
 7. Rodzicom, którzy planują chrzest dzieci na październik i późniejsze miesiące oraz kandydatom na chrzestnych przypominamy o obowiązku udziału w katechezie przygotowującej do chrztu. Pierwsza taka katecheza będzie miała miejsce w sobotę 30 września o godz. 18.45 w kościele. Kolejne katechezy będą się odbywały w ostatnie soboty miesiąca.
 8. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszy św. na 2018 rok. Intencje będzie można zamawiać w zakrystii po każdej mszy św. lub w kancelarii parafialnej.
 9. W ubiegłą niedzielę mówiliśmy o wielkiej akcji Różaniec do granic i możliwości dołączenia do wyjazdu na tę modlitwę. Obok propozycji wyjazdu do Sopotu mamy jeszcze do wyboru drugą, wyjazdu do Kodnia. Szczegóły, program i gdzie można się zapisywać, znajdziemy w gablocie przed kościołem.
 10. W niedzielę 8 października będziemy przeżywali w Kościele w Polsce Dzień Papieski. Już teraz zapraszamy tego dnia na godz. 19.00 na specjalny koncert papieski. Szczegóły podamy za tydzień.
 11.  Dziękujemy Panu Zdzisławowi Bziukowi za projekt nowej strony internetowej naszej parafii. Bóg zapłać!

24 Niedziela Zwykła      17.09.2017

1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

Także dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Jutro przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców do udziału we mszy św. tego dnia.

2. Rodziców dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej, które w tym roku rozpoczynają w naszej parafii swoje przygotowanie do pierwszej komunii świętej, zapraszamy na spotkanie we środę 20 września o godz. 19.00 do kościoła.

3. Rozpoczęliśmy zapisy młodzieży z klas trzecich gimnazjum i starszej na pierwszy rok przygotowań do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, czyli bierzmowania. Zapisy przyjmujemy w zakrystii po mszach św. lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Pierwsze spotkanie kandydatów z pierwszego roku przygotowania do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się we środę 27 września o godz. 19.00 w kościele.

Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z drugiego roku przygotowania będzie miało miejsce w sobotę 23 września o godz. 19.00 w kościele.

4. Nieustannie aktualne jest zaproszenie dla chłopców, którzy chcieliby służyć jako ministranci przy ołtarzu i dziewczynek, które chciałyby dołączyć do dziecięcej scholi „Aniołki”. Chłopcy mogą się zgłaszać do ks. Marka, a próby scholii odbywają się w soboty o godz. 11.00 w salce przy kancelarii.

5. Rodzicom, którzy planują chrzest dzieci na październik i późniejsze miesiące oraz kandydatom na chrzestnych przypominamy o obowiązku udziału w katechezie przygotowującej do chrztu. Pierwsza taka katecheza będzie miała miejsce w sobotę 30 września o godz. 18.45 w kościele. Kolejne katechezy będą się odbywały w ostatnie soboty miesiąca.

6. Od pierwszej niedzieli października rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszy św. na 2018 rok. Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej mszy św. lub w kancelarii parafialnej.

23 Niedziela Zwykła     10.09.2017

1. We czwartek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. będą według zwykłego porządku, czyli o godz. 8.00 i 18.00.

2. Dzieci uczestniczące w niedzielnych mszach św. będą otrzymywały po każdej mszy tzw. „ziarna”, czyli kolorowe karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Zachęcamy rodziców do wspólnego z dziećmi rozwiązywania tych zadań. Wypełnioną dolną część karteczki odcinamy i wrzucamy do przygotowanego specjalnego słoja w kościele. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca na mszy św. o godz. 10.30 będziemy losowali nagrody dla trzech osób, które wrzucą swoje „kupony”.

3. Rodziców dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej, które w tym roku rozpoczynają w naszej parafii swoje przygotowanie do pierwszej komunii świętej, zapraszamy na spotkanie we środę 20 września o godz. 19.00 do kościoła. Jednocześnie informujemy, że uroczystość pierwszej komunii św. odbędzie się w niedzielę 20 maja dla klas a, b, c, d, oraz w niedzielę 27 maja dla klas e, f, g, h. Rocznica pierwszej komunii św. będzie miała miejsce w niedzielę 13 maja.

4. Rozpoczynamy zapisy młodzieży z klas trzecich gimnazjum i starszej na pierwszy rok przygotowań do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, czyli bierzmowania. Zapisy w zakrystii po mszach św. lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Pierwsze spotkanie kandydatów z pierwszego roku przygotowania do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się we środę 27 września o godz. 19.00 w kościele.

Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z drugiego roku przygotowania będzie miało miejsce w sobotę 23 września o godz. 19.00 w kościele.

5. Chłopców, którzy chcieliby służyć jako ministranci przy ołtarzu zapraszamy do zapisania się do grona kandydatów. W tym celu wystarczy zgłosić się do ks. Marka.

6. Dziewczynki z kolei zapraszamy do włączenia się do naszej dziecięcej scholi „Aniołki”. Próby scholi odbywają się w soboty o godz. 11.00 w salce katechetycznej.

7. Dla rodziców chrzczących swoje dzieci i kandydatów na rodziców chrzestnychwprowadzamy, istniejący zresztą w każdej parafii, obowiązek wcześniejszego uczestniczenia w przygotowaniu do chrztu poprzez specjalną katechezę. Dla tych, którzy planują chrzest na październik i późniejsze miesiące katecheza będzie miała miejsce w sobotę 30 września o godz. 18.45 w kościele. Kolejne katechezy będą się odbywały w ostatnie soboty miesiąca.