Ogłoszenia

1 Niedziela Adwentu – 3.12.2023

1. Wraz z pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny w Kościele. Hasłem duszpasterskim tego roku są słowa „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Bezpośrednim przygotowaniem do Świąt Narodzenia Pańskiego będą rekolekcje, które rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu, 17 grudnia i potrwają do wtorku 19 grudnia. Poprowadzi je ks. Jan Jędraszek, doktor filozofii, ze Zgromadzenia Księży Pallotynów.

2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte ku czci NMP zwane roratami. W środy i piątki roraty będą o godz. 18.00 a w pozostałe dni o 6.45. Roraty z kazaniami dla dzieci będą we środy, piątki i soboty. Zachęcamy bardzo do przychodzenia na roraty z lampionami, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Przez cały Adwent Msza św. poranna będzie o godz. 6.45.

3. Już od dzisiaj, w zewnętrznej kaplicy, można nabywać świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom Caritas. Zbierane są także, przez naszych wolontariuszy, ofiary na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii. Zachęcamy wszystkich do nabywania świec i składania ofiar na te dzieła miłosierdzia.

4. Z racji przypadającego w tym tygodniu pierwszego czwartku miesiąca Msza św. o godz. 18.00 zakończy się nabożeństwem, a bezpośrednio po nim rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

5. W piątek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia nie ma rorat, bowiem każda Msza św. jest ku czci Matki Bożej. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 6.45 i 18.00. W Godzinie Łaski, od 12.00 do 13.00 zapraszamy do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.

6. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. w niedzielę 10 grudnia na godz. 16.00. W czasie tej Mszy św. zostaną pobłogosławione cudowne medaliki NMP Niepokalanej, które dzieci otrzymają od swoich rodziców.

7. Miara dzieci na stroje komunijne (tych, które nie mogły w listopadzie) odbędzie się we wtorek 5 grudnia o godz. 17.00 w sali katechetycznej przy kancelarii.

8. Jak co roku klerycy naszego Diecezjalnego Seminarium Duchownego w Tarchominie wystawiają sztukę teatralną. Najnowsza nosi tytuł „I co teraz?”. Dla chętnych planowany jest wyjazd na to przedstawienie w sobotę 16 grudnia o godz. 15.00. Zapisy u ks. Łukasza.

9. Organista, Pan Jerzy Bronnikov, roznosi po domach poświęcone w kościele opłatki na stół wigilijny. Harmonogram roznoszenia opłatków wywieszony jest w gablocie przed kościołem. Można także bezpośrednio nabywać opłatki u organisty po Mszach św.

10. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na prace prowadzone w parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

11. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

34 Niedziela Zwykła
19.11.2023
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza dzisiaj na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, która rozpocznie się o godz. 15.00 i potrwa do Mszy św. o godz. 18.00. Na zakończenie adoracji odmówimy Akt Poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

2. Gościmy dzisiaj w parafii przedstawicieli Parafii Matki Bożej Pompejańskiej z Warszawy. Księża z tej parafii głoszą na Mszach św. homilie, a po Mszy św. zbierają przed kościołem ofiary na budowę swojego kościoła.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w Kościele liturgiczny okres Adwentu.

4. W tym tygodniu wypadają pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi w czasie Mszy św. i po południu od godz. 17.30. O godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, bezpośrednio po nim Msza św., a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, która zakończy się przed godziną 18.00 Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rano odwiedziny chorych z komunią św. Prosimy o zgłaszanie chorych, aby nie mogący przyjść o własnych siłach do kościoła, mogli przez spowiedź i komunię św. przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o godz. 8.00 sprawowana w intencji ofiarodawców i dobroczyńców parafii, zakończy się nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. W pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 nabożeństwo eucharystyczne.

5. Ministrantów i lektorów ks. Łukasz zaprasza na zbiórkę w sobotę 2 grudnia o godz. 10.00 w kościele.

6. Jak co roku klerycy naszego Diecezjalnego Seminarium Duchownego w Tarchominie wystawiają sztukę teatralną. Najnowsza nosi tytuł „I co teraz?”. Dla chętnych planowany jest wyjazd na to przedstawienie w sobotę 16 grudnia o godz. 15.00. Zapisy u ks. Łukasza.

7. Od najbliższego poniedziałku nasz organista Pan Jerzy Bronnikov zaczyna roznoszenie po domach poświęconych opłatków na stół wigilijny. Harmonogram roznoszenia opłatków wywieszony jest w gablocie przed kościołem. Można także bezpośrednio nabywać opłatki u organisty po Mszach św.

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na prace prowadzone w parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

33 Niedziela Zwykła
19.11.2023

1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tą Uroczystością kończy się w Kościele rok liturgiczny.
Wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza tego dnia na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, która rozpocznie się o godz. 15.00 i potrwa do Mszy św. o godz. 18.00.

2. W środę obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Za jej wstawiennictwem powierzamy Panu Bogu wszystkich, którzy w naszym kościele troszczą się o oprawę muzyczną liturgii: organistę, Pana Jerzego Bronnikova, Panie: Urszulę Kowalską i Katarzynę Falkowską, Pana Krzysztofa Raja i oczywiście te osoby, które tworzą nasze parafialne zespoły muzyczne: chór dorosłych, scholę dziecięcą „Aniołki” i tworzącą się cały czas scholę młodzieżową. Nieustannie zachęcamy nowe osoby do włączania się w te zespoły!

3. Rodziców, którzy zamierzają w najbliższym czasie ochrzcić swoje dzieci i chrzestnych, którzy ubiegają się o zgodę na pełnienie tej funkcji zapraszamy na konferencję przedchrzcielną w sobotę 25 listopada o godz. 19.00 w sali przy kancelarii.

4. Członków Kółek Żywego Różańca i członków ich rodzin zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w najbliższą sobotę o godz. 18.00.

5. Ks. Proboszcz dziękuje Kierownikowi Gminnego Centrum Kultury Filia w Chotomowie, Pani Elżbiecie Frydrychowicz i Jej współpracownikom za zorganizowanie sobotniego wernisażu zdjęć. Serdeczne podziękowania dla gościnnie występujących muzyków, Państwa Adriany i Tomasza Błaszczaków, za piękną oprawę muzyczną, dla Pań, które na tę okazję postarały się o wspaniałe wypieki oraz dla wszystkich, którzy swoją obecnością zaszczycili tę wystawę. Bóg zapłać!

6. W naszym kościele przybył nowy element dekoracyjny. W kaplicy Miłosierdzia Bożego pojawiły się dwie gabloty na relikwie świętych. Dziękujemy Panu Cezaremu Sarwińskiemu za ich wykonanie.

7. W najbliższy wtorek dzieci, które przygotowują się do pierwszej komunii św. będą miały miarę na stroje komunijne. Mierzenie dzieci będzie się odbywało w sali katechetycznej przy kancelarii według konkretnego harmonogramu, który zamieszczony jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na prace prowadzone w parafii. W tej chwili trwają prace nad zagospodarowaniem całości powierzchni nowej części cmentarza. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

9. Kandydatów do bierzmowania rozpoczynających rok swoich przygotowań zapraszamy jeszcze dzisiaj na spotkanie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. Prosimy o przyniesienie ze sobą wypełnionych deklaracji.

10. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasze Wyższe Seminarium Duchowne na Tarchominie.