Ogłoszenia

1 Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018

1. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych i o 18.45 dla młodzieży i dorosłych, a na Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.15.

2. W tym tygodniu swoje rekolekcje wielkopostne będą przeżywać dzieci i młodzież z naszych chotomowskich szkół. Rekolekcje będą trwały od środy do piątku włącznie. Na godz. 8.00 przychodzą gimnazjaliści, na 9.30 dzieci z klas VI i VI ze Szkoły Podstawowej nr 1, na 11.00 dzieci z klas IV i V i na godz. 12.30 dzieci z klas I-III. W związku z programem rekolekcyjnym dla szkół msze św. poranne t tych dniach będą odprawiane o godz. 7.00. Od przyszłej niedzieli 25 lutego rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla całej parafii, które jednocześnie będą naszym duchowym przygotowaniem do uroczystości Nawiedzenia parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Rekolekcje poprowadzi Paulin o. Marek Tomczak, przeor klasztoru Paulinów przy ul. Długiej w Warszawie i Kierownik Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki.

3. We środę 28 lutego o godz. 18.00 rozpoczniemy Nabożeństwo oczekiwania a o 18.30 wyjdziemy przed kościół wraz z ks. Arcybiskupem, aby przywitać Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który przyjedzie do nas z parafii Jabłonna. Po powitaniu w kościele rozpocznie się msza św., której będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup. Obraz pozostanie w kościele do czwartku, kiedy to mszą św. o godz. 17.00 zakończymy Nawiedzenie w naszej parafii i pożegnamy Maryję. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału we wszystkich mszach św. i nabożeństwach zarówno w nocy jak i w ciągu dnia. Szczegółowy program Nawiedzenia zostawialiśmy w każdym domu w czasie kolędy. Tych, którzy chcieliby zaangażować się aktywniej w przygotowanie tego Nawiedzenia prosimy o kontakt z ks. proboszczem lub ks. Markiem.

4. Ks. Marek organizuje w sobotę 3 marca dla ministrantów, scholi i dzieci i młodzieży wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Ołtarzewa. Koszt wyjazdu – 20 zł. Zapisy u ks. Marka.

5. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej organizuje wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Panamy w styczniu 2019 r. Grupa młodzieży z Warszawy-Pragi uczestniczyć będzie najpierw w Dniach w Diecezji w Chitre, a później w Wydarzeniach Centralnych w Panamie. Do wyjazdu z Duszpasterstwem Młodzieży, zapraszamy osoby pełnoletnie w wieku 18-30 lat. Koszt wyjazdu będzie wynosił około 8500 zł, natomiast do końca marca należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt mailowy z Duszpasterstwem Młodzieży – sekretariat@sdm.waw.pl.

6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tego dnia po mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na dzieło misyjne.

 

6 Niedziela Zwykła – 11.02.2018

1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

2. Kandydatów do bierzmowania z pierwszego roku przygotowań zapraszamy na spotkanie w sobotę 17 lutego o godz. 19.00 w kościele.

3. Dzieci obchodzące w tym roku rocznicę pierwszej komunii św. i ich rodziców zapraszamy na mszę św. dla nich w niedzielę 18 lutego o godz. 16.00.

4. Panów z Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus” zapraszamy na spotkanie dzisiaj bezpośrednio po mszy św. o godz. 12.00.

5. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy w Kościele okres Wielkiego Postu. Msze św. tego dnia będą o godz. 7.30, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Na każdej mszy św. będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. W Środę Popielcową rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.

6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30 (dla dzieci), 17.15 (dla dorosłych) i 18.45 (dla młodzieży i dorosłych). Gorzkie żale: w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.

7. W minioną środę zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii czyli tradycyjną kolędę. W danych statystycznych kolęda przedstawia się następująco: doliczyliśmy się ok. 8 433 parafian i ok. 2 855 rodzin. Przyjęło nas po kolędzie ok. 1 725 rodzin, co stanowi średnio 60,4 %. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy otwierali przed nami drzwi swoich domów i z życzliwością i serdecznością nas przyjmowali. Dziękujemy za wspólną modlitwę, rozmowy i składane przy okazji kolędy ofiary. Bóg zapłać!

8. Bezpośrednio po mszy św. będą zbierane do puszek Caritas ofiary na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

 

5 Niedziela Zwykła – 4.02.2018

1. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas po kolędzie. Dziękujemy za życzliwość i wspólną modlitwę, a także za składane przy okazji kolędy ofiary. W przyszłym tygodniu kończymy tegoroczną wizytę duszpasterską. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym czasie, a chcieliby to uczynić, prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii na jeden z wybranych terminów: 6 lub 7 lutego.

2. Dziękujemy panom: Janowi, Mirosławowi i Stanisławowi za demontaż choinek z dekoracji bożonarodzeniowej. Bóg zapłać!

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania (2 roku przygotowań) odbędzie się w sobotę, 10 lutego, o godz. 19.00 w kościele.

4. Rodziców dzieci, które w tym roku przystępują do pierwszej komunii św. zapraszamy na formacyjne spotkanie w najbliższą środę 7 lutego o godz. 19.00 w kościele.

5. Od najbliższego czwartku, po zakończonej już kolędzie, wracamy do stałych godzin czynnej kancelarii.

6. W niedzielę 11 lutego, w dzień wspomnienia NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Pamiętamy w modlitwach o naszych chorych, ale także tę troskę będziemy mogli wyrazić w postaci materialnej. Tego dnia po wszystkich mszach św. będą zbierane do puszek Caritas ofiary na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

7. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.30 zostaną przyjęci do grona ministrantów przygotowujący się od kilku miesięcy kandydaci.

8. Panów z Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus” zapraszamy na spotkanie w niedzielę 11 lutego bezpośrednio po mszy św. o godz. 12.00.

9. We czwartek 1 lutego, w godzinach między 21.00 a 21.30, na terenie przy plebanii doszło do przykrego wydarzenia – spłonęła stojąca 30 metrów od plebanii stodoła. Dziękujemy kilku jednostkom straży pożarnej, które w szybkiej i sprawnie przeprowadzonej akcji ugasiły pożar. W stodole znajdowały się elementy dekoracji ołtarzy na Boże Ciało, do Grobu Pańskiego i szopki, deski, sprzęty gospodarcze i dwa kandelabry z kościoła. Wszystko uległo zniszczeniu. W stodole nie ma podłączonej instalacji elektrycznej, nie były przechowywane żadne łatwopalne substancje i praktycznie poza magazynowaniem sprzętu nic się w niej nie działo. Można przypuszczać, że stodoła została podpalona od wewnątrz, co wstępnie stwierdził oglądający miejsce biegły. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie. Tych, którzy zauważyli może jakieś podejrzane osoby pojawiające się w tym czasie w okolicach stodoły prosimy o powiadomienie o tym fakcie.

4 Niedziela Zwykła – 28.01.2018

1. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas po kolędzie. Dziękujemy za życzliwość i wspólną modlitwę, a także za składane przy okazji kolędy ofiary. Prosimy o zwrócenie uwagi na zmianę w harmonogramie kolędy w piątek 2 lutego, sobotę 3 lutego i poniedziałek 5 lutego. Zbliżamy się do końca wizyty duszpasterskiej. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym czasie, a chcieliby to uczynić, prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii na jeden z wybranych terminów: 6 lub 7 lutego.

3. W piątek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą w naszym kościele o godz. 8.00, 15.00 i 18.00. Na każdej mszy św. będziemy błogosławili świece.
2 lutego to również Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach tego dnia chcemy szczególnie pamiętać o obecnych na terenie naszej parafii: Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej i Zgromadzeniu Sióstr Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy czwartek po mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszoczwartkowe. W pierwszy piątek przypada w tym roku Święto Ofiarowania Pańskiego. O godzinie 15.00 Godzina Miłosierdzia poprzedzi mszę św., która rozpocznie się bezpośrednio po niej. Po mszy św. o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00. Spowiadamy podczas każdej mszy św. i po południu od godz. 17.00. Rano odwiedzamy z komunią św. chorych w domach. W pierwszą sobotę miesiąca po mszy św. o godz. 8.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W pierwszą niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.

5. Począwszy od stycznia w każdą pierwszą sobotę miesiąca msza św. o godz. 8.00 sprawowana jest w intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii. Polecać w tej mszy św. będziemy tych parafian, którzy już od lat służą nam bezinteresowną pomocą jak: Państwu Kaczmarkom z pralni przy ulicy Bagiennej, którzy piorą wszystkie kościelne szaty liturgiczne, Państwu Krzysztofowi i Elżbiecie Pietrasom, z Biura Rachunkowego przy ul. Piusa XI, Państwu Domosławskim, właścicielom Transludu, Pani Bożenie Śmietanowskiej dekorującej przy wielu uroczystych okazjach kościół i wielu innym osobom, które służą naszej wspólnocie parafialnej bezinteresowną pomocą przy wielu różnych okazjach.

6. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. i ich rodziców zapraszamy na mszę św. w niedzielę 4 lutego o godz. 16.00. Podczas tej mszy św. dzieci otrzymają modlitewniki.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania (2 roku przygotowań) zostało przeniesione z najbliższej soboty na kolejną sobotę, 10 lutego, o godz. 19.00 w kościele.

8. Jeszcze dzisiaj zapraszamy do kościoła na godz. 19.00 na koncert kolęd w wykonaniu Legionowskiego Chóru Kameralnego.

9. Zapraszamy do naszej praskiej Katedry na mszę św. dziękczynną za posługę w diecezji Ks. abp Henryka Hosera SAC.(https://diecezja.waw.pl/5708)

3 Niedziela Zwykła – 21.01.2018

1. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas po kolędzie. Dziękujemy za życzliwość i wspólną modlitwę. Dziękujemy także za składane przy okazji kolędy ofiary. Plan kolędy na najbliższy i następny tydzień jest wywieszony na osobnej kartce w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Rodziny i osoby, które w tym roku chcą po raz pierwszy przyjąć księży po kolędzie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie drogą mejlową, telefonicznie bądź osobiście. Przypominamy, że kancelaria parafialna w czasie kolędy jest czynna we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00.

3. Rodzicom, którzy w najbliższym czasie zamierzają ochrzcić swoje dzieci i kandydatom na chrzestnych przypominamy o obowiązującej katechezie przygotowującej do chrztu dziecka. Najbliższa odbędzie się w sobotę 27 stycznia o godz. 18.45 w salce przy kancelarii.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy do kościoła na godz. 19.00 na koncert kolęd w wykonaniu Legionowskiego Chóru Kameralnego.

5. Ogłoszenie Wójta Gminy Jabłonna: Gmina Jabłonna przystępuje do kolejnej edycji programu modernizacji kotłowni. Tak jak w poprzednich latach mieszkańcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie wymiany starych i nie ekologicznych pieców na nowe. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 30 stycznia o godz. 18.30 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie przy ul. Modlińskiej 102. Wnioski będą przyjmowane od 5 do 19 lutego w Urzędzie Gminy Jabłonna.

6. Po mszy św. przed kościołem, mieszkająca w naszej parafii rodzina Pani Doroty Bacławskiej będzie zbierała ofiary na leczenie agresywnego nowotworu piersi. Zbiórka prowadzona jest za zgodą biskupa.

2 Niedziela Zwykła – 14.01.2018

1. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas po kolędzie. Dziękujemy za życzliwość i wspólną modlitwę. Dziękujemy także za składane przy okazji kolędy ofiary. Plan kolędy na najbliższy i następny tydzień jest wywieszony na osobnej kartce w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Rodziny i osoby, które w tym roku chcą po raz pierwszy przyjąć księży po kolędzie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie drogą mejlową, telefonicznie bądź osobiście. Przypominamy, że kancelaria parafialna w czasie kolędy jest czynna we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00.

3. W sobotę 20 stycznia odbędzie się w katedrze warszawsko – praskiej p.w. św. Michała Archanioła i św. Floriana, męczennika podczas mszy św. o godz. 11.00 liturgiczna inauguracja posługi naszego nowego ordynariusza bp Romualda Kamińskiego. Ks. Biskup bardzo serdecznie zaprasza do udziału w tej modlitwie wszystkich diecezjan!

4. Od czwartku rozpoczyna się w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą”. Zachęcamy do modlitwy w intencji jedności chrześcijan.

2 Niedziela po Bożym Narodzeniu – 7.01.2018 – Święto Chrztu Pańskiego

1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas po kolędzie. Dziękujemy za życzliwość i wspólną modlitwę. Dziękujemy także za składane przy okazji kolędy ofiary. Plan kolędy na najbliższy i następny tydzień jest wywieszony na osobnej kartce w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponawiamy prośbę do osób, które w tym roku chcą po raz pierwszy przyjąć księży po kolędzie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie drogą mejlową, telefonicznie bądź osobiście. Od wtorku w wizycie duszpasterskiej będą nam pomagali, znani już w parafii od kilku lat, polscy księża z Ukrainy: ks. Jan i ks. Jerzy. Przypominamy, że kancelaria parafialna w czasie kolędy jest czynna we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00.

3. Dzisiaj, po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd w kościele – wieczór kolęd.

1 Niedziela po Bożym Narodzeniu – 31.12.2017 – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa na zakończenie mszy św. o godz. 18.00 ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

2. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas po kolędzie. Dziękujemy za życzliwość i wspólną modlitwę. Dziękujemy także za składane przy okazji kolędy ofiary. Przeznaczone będą one na potrzeby związane z bliższymi i dalszymi planami, takimi jak: doprowadzenie wody do plebanii i generalny remont budynku, który znajduje się w opłakanym stanie, bądź też budowa nowego domu parafialnego. Tu musimy poczekać na konkretną decyzję władzy diecezjalnej. Plan kolędy na najbliższy i następny tydzień jest wywieszony na osobnej kartce w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponawiamy prośbę do osób, które w tym roku chcą po raz pierwszy przyjąć księży po kolędzie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie drogą mejlową, telefonicznie bądź osobiście. Ogromnie ułatwi nam to planowanie kolędy, bowiem w naszej parafii nieustannie przybywają nowe domy, ulice, a my niestety nie posiadamy takich informacji, gdzie wprowadzili się nowi parafianie. Przy okazji dziękujemy już tym, którzy na naszą prośbę odpowiedzieli. Kancelaria parafialna w czasie kolędy będzie czynna we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy czwartek na zakończenie mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się nabożeństwo Godzina święta. W pierwszy piątek spowiadamy podczas mszy świętych i po południu od godz. 17.00. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, a po niej bezpośrednio Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 18.00. Przed Mszą św., na zakończenie adoracji pomodlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszy piątek odwiedzamy rano z komunią św. chorych. W pierwszą niedzielę miesiąca, msza św. o godz. 12.00 zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu.

5. W sobotę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną tradycyjnie Świętem Trzech Króli. Msze św. tego dnia będą według porządku niedzielnego. Na każdej mszy św. będziemy błogosławili kadzidło i kredę. Msza św. o godz. 10.30 rozpocznie się orszakiem Trzech Króli wokół kościoła. Taca z tego dnia przeznaczona jest na misje.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Tą niedzielą kończy się w Kościele okres Narodzenia Pańskiego.

7. Nasza schola dziecięca zaprasza w niedzielę 7 stycznia, bezpośrednio po mszy św. o godz. 10.30 na śpiewaną opowieść o Bożym Narodzeniu.

8. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. i ich rodziny zapraszamy na mszę św. w niedzielę 7 stycznia o godz. 16.00.

9. Na niedzielę 7 stycznia, po mszy św. o godz. 18.00 planujemy wieczór kolęd. Oprócz wspólnego śpiewania będzie też przeznaczony czas na kolędy w wykonaniu chętnych rodzin, zespołów czy też innych podmiotów. W związku z tym, już teraz prosimy muzykujące i śpiewające osoby i grupy o zgłaszanie się do ks. proboszcza w celu wcześniejszego przygotowania programu i ewentualnej próby z nagłośnieniem.

4 Niedziela Adwentu – 24.12.2017

1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.
W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Przypominamy, że w niedzielę nigdy nie może obowiązywać post. Spożywanie podczas wieczerzy potraw postnych jest jedynie zachowaniem tradycji. Nie ma dzisiaj mszy św. o godz. 18.00. W tym czasie zapewne zasiądziemy w rodzinach do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o chrześcijański charakter tej wieczerzy – niech nie zabraknie odczytania Ewangelii o narodzinach Zbawiciela i wspólnej modlitwy.

2. Świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego zaczniemy od mszy św. o północy zwanej tradycyjnie pasterką. Zachęcamy do przyjścia już na 23.30 na modlitwę tzw. Godziną czytań, która poprzedzi pasterkę. Na zakończenie pasterki podzielimy się w kościele opłatkiem. Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
W Uroczystość Narodzenia Pańskiego i Święto Św. Szczepana porządek mszy św. będzie jak w niedzielę. Dzieci zachęcamy do jak najliczniejszego udziału we mszy św. w Dzień Narodzenia o godz. 10.30. Przewidziana jest dla nich niespodzianka związana z urodzinami Pana Jezusa, a przypuszczamy, że i dorośli będą też mogli wiele skorzystać! Taca z drugiego dnia Świąt przeznaczona jest na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.

3. Przypominamy, że dni oktawy Narodzenia Pańskiego mają rangę święta. Nie są więc uroczystościami, jak w oktawie wielkanocnej i nie znoszą piątkowego postu.

4. Od środy 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną tradycyjnie kolędą. Wizyta duszpasterska to przede wszystkim błogosławieństwo domu i wspólna modlitwa. To także znak jedności z Kościołem parafialnym oraz gościnności i otwartości na przyjęcie duszpasterzy. Plan kolędy na najbliższy i następny tydzień jest wywieszony na osobnej kartce w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Osoby, które w tym roku chcą po raz pierwszy przyjąć księży po kolędzie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie drogą mejlową, telefonicznie bądź osobiście. Ogromnie ułatwi nam to planowanie kolędy, bowiem w naszej parafii nieustannie przybywają nowe domy, ulice, a my niestety nie posiadamy takich informacji, gdzie wprowadzili się nowi parafianie. Przy okazji dziękujemy już tym, którzy na naszą prośbę szybko odpowiedzieli. W czasie kolędy ulegną zmianie godziny czynnej kancelarii. Kancelaria będzie czynna we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Św. Rodziny. Msza św. o godz. 12.00 zakończy się nabożeństwem w intencji rodzin i błogosławieństwem wszystkich obecnych rodzin Najświętszym Sakramentem.
Z uwagi na to, że niedziela 31 grudnia jest ostatnim dniem roku kalendarzowego, na zakończenie mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo dziękczynno – błagalne.

6. Na niedzielę 7 stycznia, po mszy św. o godz. 18.00 planujemy wieczór kolęd. Oprócz wspólnego śpiewania będzie też przeznaczony czas na kolędy w wykonaniu chętnych rodzin, zespołów czy też innych podmiotów. W związku z tym, już teraz prosimy muzykujące i śpiewające osoby i grupy o zgłaszanie się do ks. proboszcza w celu wcześniejszego przygotowania programu i ewentualnej próby z nagłośnieniem.

3 Niedziela Adwentu- 17.12.2017

1. Wkraczamy w drugą część okresu adwentu. Dni od 17 do 24 grudnia włącznie są przeznaczone na bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. W związku z przypadającą w tym roku w niedzielę Wigilię Narodzenia Pańskiego przypominamy, że w niedzielę nigdy nie może obowiązywać post. Spożywanie podczas wieczerzy potraw postnych jest jedynie zachowaniem tradycji. W niedzielę 24 grudnia nie będzie mszy św. o godz. 18.00, prosimy zatem o wcześniejsze zaplanowanie sobie odpowiedniej godziny uczestnictwa we mszy św. niedzielnej.

3. Świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego zaczniemy od mszy św. o północy zwanej tradycyjnie pasterką. Zachęcamy do przyjścia już na 23.30 na modlitwę tzw. Godziną czytań, która poprzedzi pasterkę. Na zakończenie pasterki podzielimy się w kościele opłatkiem. Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
W Uroczystość Narodzenia Pańskiego i Święto Św. Szczepana porządek mszy św. będzie jak w niedzielę.

4. W zewnętrznej kaplicy przy kościele możemy jeszcze nabywać świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Wolontariusze z naszej parafialnej grupy Caritas zbierają także przed kościołem ofiary na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii.

5. Od środy 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną tradycyjnie kolędą. Wizyta duszpasterska to przede wszystkim błogosławieństwo domu i wspólna modlitwa. To także znak jedności z Kościołem parafialnym oraz gościnności i otwartości na przyjęcie duszpasterzy. Plan kolędy na najbliższy tydzień jest wywieszony na osobnej kartce w gablocie i zamieszczony w zakładce „Kolęda” na stronie internetowej parafii. Osoby, które w tym roku chcą po raz pierwszy przyjąć księży po kolędzie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie drogą mejlową, telefonicznie bądź osobiście. Ogromnie ułatwi nam to planowanie kolędy, bowiem w naszej parafii nieustannie przybywają nowe domy, ulice, a my niestety nie posiadamy takich informacji, gdzie wprowadzili się nowi parafianie. W czasie kolędy ulegną zmianie godziny czynnej kancelarii. Kancelaria będzie czynna we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00.

6. Pan Robert, organista rozprowadza po każdej mszy św. w kruchcie opłatki na stół wigilijny.

2 Niedziela Adwentu- 10.12.2017

1. Dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Tomasz Zaczkiewicz, Pallotyn, proboszcz Parafii Św. Wincentego Pallottiego w Warszawie na Skaryszewskiej. Rekolekcje potrwają do wtorku 12 grudnia włącznie. Postarajmy się jak najwięcej skorzystać z tego czasu łaski, jakim są rekolekcje, by w ten sposób dobrze przygotować się na przyjście Zbawiciela. (plan rekolekcji: http://parafiachotomow.pl/?page_id=420)

2. Z uwagi na okres świąteczny w sobotę 16 grudnia odbędzie się katecheza przygotowująca do chrztu dla rodziców dzieci i chrzestnych. Początek o godz. 18.45 w salce katechetycznej przy kancelarii.

3. W zewnętrznej kaplicy przy kościele możemy nabywać świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dzięki funduszom zebranym podczas świątecznej akcji, możliwe będzie funkcjonowanie czterdziestu placówek Caritas na terenie diecezji.
Wolontariusze z naszej parafialnej grupy Caritas zbierają także przed kościołem ofiary na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii.

4. Bezpośrednio po mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

5. Dziekan Dekanatu Nowodworskiego, ks. prał. Krzysztof Czyżyk i radny Pan Adam Krzyżanowski zapraszają mieszkańców naszej miejscowości na Spotkanie wigilijne, które odbędzie się w dniu 17 grudnia 2017 r. w Domu Weselnym Eden w Suchocinie w godz. 14.00 – 17.00. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

1 Niedziela Adwentu- 3.12.2017

1. Okres Adwentu, który dzisiaj rozpoczęliśmy, to czas, który ma podwójny charakter: przygotowuje nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego jak również, przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu Jego przyjścia na końcu czasów.
Zapraszamy na Msze św. ku czci Matki Bożej, zwane tradycyjnie roratami. Roraty w naszym kościele we środy i piątki będą o godz. 18.00, w pozostałe dni o godz. 6.45. Dzieci szczególnie zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki, kiedy to na tych Mszach będą skierowane do nich kazania. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdego dnia, w miarę możliwości brać udział w roratach, do czego serdecznie zachęcamy!
W przyszłą, drugą niedzielę Adwentu rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Tomasz Zaczkiewicz, pallotyn, wraz z zespołem ewangelizacyjnym. Rekolekcje potrwają do wtorku 12 grudnia włącznie. Postarajmy sobie zarezerwować czas, tak by skorzystać z tego czasu łaski rekolekcji adwentowych.

2. W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o godz. 6.45 i 18.00. Ze względu na uroczystość tego dnia nie ma Mszy św. roratniej. Z racji tejże uroczystości w piątek nie obowiązuje post. W Godzinie Łaski, od 12.00 do 13.00 zapraszamy do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu.

3. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania (1 rok przygotowań) odbędzie się w najbliższą sobotę, 9 grudnia, o godz. 19.00 w kościele.

4. Dzieci obchodzące w tym roku rocznicę pierwszej komunii św. i ich rodziny zapraszamy na Mszę św. w przyszłą 10 grudnia o godz. 16.00.

5. W zewnętrznej kaplicy przy kościele możemy nabywać już świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dzięki funduszom zebranym podczas świątecznej akcji, możliwe będzie funkcjonowanie czterdziestu placówek Caritas na terenie diecezji.
Od przyszłej niedzieli wolontariusze z naszej parafialnej grupy Caritas będą zbierali ofiary na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii.

6. Młodzieży z naszej scholi i ich przyjaciołom dziękujemy za pięknie przygotowany w ubiegłą niedzielę wieczór uwielbienia. Bóg zapłać za tę wspaniałą inicjatywę!

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

8. Wolontariusze Stowarzyszenia „Wspólnymi siłami” rozprowadzają przed kościołem artykuły rękodzielnicze, z których pozyskane środki przeznaczone będą na Dom Samotnej Matki z Dziećmi prowadzony przez Stowarzyszenie.

9. Pan Robert, nasz organista roznosi w parafii poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie go w domach.

34 Niedziela Zwykła – 26.11.2017

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 

1. Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego, Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Mszy Św. o godz. 12.00 odnowimy akt intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla i Pana.
Od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Intronizacji Jezusa Chrystusa.
Po Mszy wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia przygotowany przez naszą scholę młodzieżową i młodzież ze wspólnoty oazowej.

2. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy piątek spowiadamy podczas Mszy św. i po południu od godz. 17.00. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, a po niej bezpośrednio Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 18.00. Przed Mszą św., na zakończenie adoracji pomodlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszy piątek odwiedzamy rano z komunią św. chorych. W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP odbędzie się po mszy św. o godz. 8.00. W pierwszą niedzielę miesiąca, Msza św. o godz. 12.00 zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu.

3. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Msze Św. roratnie w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty będą odprawiane o godz. 6.45 rano, a we środy i piątki o godz. 18.00. Parafialne rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać od II Niedzieli Adwentu do wtorku. Będzie je prowadził ks. Tomasz Zaczkiewicz, pallotyn wraz z zespołem ewangelizacyjnym.

4. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania (2 rok przygotowań) odbędzie się w najbliższą sobotę, 02 grudnia, o godz. 19.00 w kościele.

5. Dzieci przygotowujące się do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. i ich rodziny zapraszamy na Mszę Św. w niedzielę za tydzień, 02 grudnia o godz. 16.00. Podczas tej mszy poświęcenie i rozdanie medalików.

6. Jutro o godz. 11.00 w Bazylice Katedralnej św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie na Pradze zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna za posługę kapłańską, biskupią i misyjną w Kościele Ks. Abp Henryka Hosera z racji 75 – tych urodzin. Zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy Św.

7. Osoby działające w naszej parafii w grupie charytatywnej Caritas prosimy bardzo o szybki kontakt z Księdzem Proboszczem.

8. Klerycy naszego Seminarium Duchownego na Tarchominie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na wystawianą przez nich sztukę pt. „Wielka Wyprawa” w reżyserii i według scenariusza p. Piotra Furmana, aktora warszawskiego Teatru Rampa. Więcej informacji: http://wsddwp.edu.pl/wielka-wyprawa-sztuka-seminaryjna-2017/

9. Pan Robert Witek, nasz organista od jutra będzie roznosił poświęcone dziś opłatki.

32 Niedziela Zwykła – 12.11.2017

1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. Będziemy dzisiaj mogli materialnie wspomóc prześladowanych chrześcijan przez ofiary składane do puszek bezpośrednio po mszy św.

2. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele modlimy się za zmarłych w wypominkach przez cały rok podczas każdej mszy św. W gablocie są wywieszone wypominki podzielone na ponad 30 ponumerowanych części. Zawsze na kartce z intencjami przy każdej mszy św. widnieje przyporządkowany numer wypominek, które na danej mszy św. są wyczytywane. Przyjmujemy jeszcze na wypominki w zakrystii po każdej mszy św.

3. Rodzicom dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. przypominamy o warsztatach dla nich, tzw. „Nawigacji w rodzinie”. Dzisiaj o godz. 15.30 dla pierwszej grupy i za tydzień o tej samej porze dla drugiej.

4. Legionowskie Stowarzyszenie na rzecz kultury „Viva larte” zaprasza na IV Przegląd pieśni patriotycznej, który odbędzie się dzisiaj w sali widowiskowej miejskiego ratusza. Więcej szczegółów: https://legionowo.pl/pl/a/12975-przeglad-piesni-patriotycznej-viva-polonia

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w parafii ks. Andrzeja Kinowskiego. Ks. Andrzej jest kapłanem z naszej diecezji a obecnie pracuje na misjach na Ukrainie. Jest proboszczem polskiej parafii Szaróweczka. Ks. Kinowski na wszystkich mszach wygłosi Słowo Boże, a po każdej mszy św. będzie zbierał ofiary na potrzeby swojej parafii.

6. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na nasze diecezjalne Seminarium duchowne w Tarchominie.

31 Niedziela Zwykła – 5.11.2017

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych.
Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Do środy włącznie przed każdą Mszą św. modlimy się za zmarłych polecanych w naszych wypominkach rocznych.                                                                                                                                                  Od 9 listopada modlitwa wypominkowa będzie kontynuowana według starego zwyczaju, czyli na każdej Mszy św., w ramach modlitwy powszechnej. Cały czas jeszcze oczywiście przyjmujemy na wypominki roczne.

2. Ks. bp Marek Solarczyk we czwartek 9 listopada odprawi w naszym kościele o godz. 11.00 Mszę św. w intencji Szkoły Podstawowej nr 2 Imienia Orła Białego. W czasie Mszy św. zostanie poświęcony przez Ks. Biskupa sztandar Szkoły.

3. Kandydaci do bierzmowania, którzy rozpoczęli w tym roku przygotowanie do tego sakramentu będą w tym tygodniu od wtorku do czwartku włącznie przeżywali swoje rekolekcje. Rekolekcje będą się rozpoczynały o godz. 18.45 i potrwają do godziny ok. 20.15.

4. W sobotę, 11 listopada, obchodzimy 99. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Zapraszamy do udziału w obchodach Święta Niepodległości przez udział w różnych organizowanych w tym dniu w naszej Gminie wydarzeniach. W naszym kościele o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy św. nastąpi przemarsz pod Pomnik Poległych i Pomordowanych w latach 1939 – 1945. Tam będą miały miejsce: Apel Poległych, złożenie kwiatów i salwa honorowa.

5. W niedzielę 12 listopada obchodzimy 9. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tego dnia będą zbierane do puszek ofiary na pomoc dla prześladowanych chrześcijan.

30 Niedziela Zwykła – 29.10.2017

1. We środę, 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po mszy św. o godz. 12.00 wyruszymy z procesją w czasie której będziemy się modlili za zmarłych, a zwłaszcza polecanych w naszych wypominkach.
W czwartek, 2 listopada, który jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, Msze Św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Po mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w kościele procesja z modlitwami wypominkowymi za zmarłych. Wypominki możemy składać po każdej mszy św. w zakrystii, a 1 listopada także na cmentarzu, gdzie będzie dyżurował kleryk z naszego seminarium. Za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych modlimy się w czasie procesji 1 i 2 listopada i piętnaście minut przed każdą mszą św. w Dniu Zadusznym. W wypominkach rocznych modlimy się za zmarłych w czasie każdej Mszy św. niedzielnej w ramach modlitwy powszechnej.
W dniach od 1 do 8 listopada włącznie udziela się odpustu wiernym, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się choćby tylko w myśli za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

Kancelaria parafialna w dniach 1 i 2 listopada jest nieczynna.

2. We wtorek kończymy czas nabożeństw różańcowych, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Dziękujemy katechetkom i ks. Markowi za przygotowywanie z dziećmi i młodzieżą rozważań różańcowych i prowadzenie modlitwy.

3. Dziękujemy Panom Janowi Karwowskiemu i Stanisławowi Młynarczykowi za prace porządkowe na naszym cmentarzu. Serdeczne Bóg zapłać!

4. Dziękujemy Pani Bożenie Śmietanowskiej za piękną dekorację kościoła kwiatami. Bóg zapłać!

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy piątek spowiadamy podczas Mszy św. i po południu od godz. 17.00. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, w czasie której będziemy się modlili Koronką do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych. Bezpośrednio po Godzinie Miłosierdzia zostanie odprawiona Msza św., a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas adoracji do godz. 17.50, kiedy to pomodlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rano będziemy odwiedzali chorych z komunią św. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o godz. 8.00 zakończy się nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. Z kolei w pierwszą niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 12.00 zakończy się krótką adoracją Najświętszego Sakramentu.

6. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. dla nich w niedzielę 5 listopada, o godz. 16.00.

7. W imieniu organizatorów, Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Chotomowie, zapraszamy dzieci na Bal Wszystkich Świętych, dzisiaj w godzinach od 15.00 do 17.00. Organizatorzy zapewniają wspaniałą zabawę, niebiańskie obłoczki, loteryjkę i strefę świętego spokoju dla rodziców.

8. Wolontariusze Fundacji Chrześcijańskie Granie rozprowadzają dzisiaj u nas w parafii bilety (w promocyjnej cenie!) na 7. Festiwal Chrześcijańskie Granie, który odbędzie się 26. listopada w Arenie Ursynów w Warszawie. Zapraszamy do zainteresowania się tym wydarzeniem muzyki chrześcijańskiej. Więcej informacji można uzyskać u samych wolontariuszy i na plakatach w gablotce.

29 Niedziela Zwykła – 22.10.2017

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Już w przyszłym tygodniu będziemy obchodzili Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.. Zachęcamy do praktyki formy modlitwy za zmarłych jaką są tradycyjne wypominki. Na wyłożonych na ławkach kartkach, możemy wypisywać imiona i nazwiska zmarłych, za których chcemy zamówić wypominki jednorazowe lub roczne i przekazywać je księżom. Można też oczywiście bezpośrednio podyktować imiona naszych bliskich zmarłych księdzu lub wypisać na dowolnej kartce. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji zamawiania wypominek. Bóg zapłać! Postarajmy się o zadbanie o porządek na grobach naszych bliskich na cmentarzu i może o tych, o których nie ma komu zadbać. Prosimy o zachowanie porządku, nie niszczenie cudzych pomników i wynoszenie śmieci do przeznaczonych do tego celu kontenerów.

3. Dziękujemy Państwu Domosławskim i firmie Translud za użyczenie autokaru na pielgrzymkę dzieci z grup parafialnych do Lichenia. Dziękujemy ks. Markowi za organizację pielgrzymki i pomagającym mu na pielgrzymce wolontariuszom. Bóg zapłać!

4. Rodzicom, którzy planują chrzest dzieci na listopad i późniejsze miesiące oraz kandydatom na chrzestnych przypominamy o obowiązku udziału w katechezie przygotowującej do chrztu. Najbliższa katecheza będzie miała miejsce w sobotę 28 października o godz. 18.45 w salce przy kancelarii.

5. W sobotę, 28 października, o godz. 18.45 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania (drugi rok). Po zbiórce pod kościołem idziemy na spotkanie do klasztoru Sióstr Służebniczek

6. W niedzielę 29 października wolontariusze Fundacji Chrześcijańskie Granie będą rozprowadzać w naszej parafii bilety na 7. Festiwal Chrześcijańskie Granie, który odbędzie się 26. listopada w Arenie Ursynów w Warszawie. Zapraszamy do zainteresowania się tym wydarzeniem muzyki chrześcijańskiej. W parafii bilety będą sprzedawane w promocyjnej cenie. Szczegóły Festiwalu na stronie internetowej www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

7. W ubiegłą niedzielę w kościołach w Polsce miało miejsce liczenie wiernych. Tego dnia na mszach św. w naszym kościele było obecnych 1 739 osób, co stanowi 23% wiernych (przyjmując, że liczba osób mieszkających na terenie naszej parafii wynosi ok. 7 500). Do komunii św. przystąpiło 778 osób, czyli 44,7% wszystkich obecnych.

8. W kontekście dzisiejszej Niedzieli misyjnej zachęcamy do nabywania Kwartalnika Dzieła misyjnego diecezji warszawsko – praskiej „Misje & okolice”. Jak sam tytuł wskazuje znajdziemy w nim materiały dotyczące nie tylko misji. Do numeru dołączony jest film dokumentalny „Katownie praskie”.

28 Niedziela Zwykła – 15.10.2017

1. Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek wzięli udział w procesji różańcowej ulicami naszej parafii. Dziękujemy za wspólną modlitwę i świadectwo wiary. Szczególne podziękowania należą się ks. Markowi, który zorganizował i koordynował przebieg procesji, Kościelnej Służbie Porządkowej „Totus Tuus”, lektorom i ministrantom, skautkom i skautom, policji, która zapewniała bezpieczeństwo uczestnikom procesji. Bóg zapłać wszystkim!

2. Ks. Marek organizuje w najbliższą sobotę 21 października jednodniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia dla ministrantów, scholi i skautów. Dzisiejszy dzień to już ostateczny czas na zadeklarowanie swojego udziału w tej pielgrzymce.

3. Zbliża się czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy do praktyki formy modlitwy za zmarłych jaką są tradycyjne wypominki. Na wyłożonych  kartkach, możemy wypisywać imiona i nazwiska zmarłych, za których chcemy zamówić wypominki jednorazowe lub roczne i przekazywać je księżom. Można też oczywiście bezpośrednio podyktować imiona naszych bliskich zmarłych księdzu lub wypisać na dowolnej kartce. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji zamawiania wypominek! Bóg zapłać!

4. Młodzież od klasy trzeciej gimnazjum wzwyż zapraszamy na drugie spotkanie powstającej w naszej parafii wspólnoty oazowej. Spotkanie zaczyna się o godz. 19.00 w salce przy kancelarii.

5. Przyszłą niedzielą, 22 października, rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Taca z tej niedzieli przeznaczona jest na misje.

6. Na pokaz slajdów i opowieści ze swoich pielgrzymek (pieszych oczywiście) do Santiago de Compostela zaprasza Ks. proboszcz, dzisiaj, bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.

7. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych obecnych na mszy św. i przystępujących do komunii św.

27 Niedziela Zwykła – 8.10.2017

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.15, z wyjątkiem najbliższego piątku. W piątek 13 października, w 100 rocznicę ostatniego objawienia fatimskiego po mszy św. o godz. 18.00 wyruszymy ze światłem, z procesją różańcową ulicami naszej parafii. Będzie to taki nasz parafialny „Różaniec do granic”. Koniecznie przynieśmy na to nabożeństwo świece!

2. W minioną sobotę dwaj nasi ministranci: Tomasz Waliszkiewicz i Marcin Ziółkowski w czasie mszy św. sprawowanej przez ks. bp Marka Solarczyka w praskiej katedrze otrzymali lektorską promocję. Życzymy im aby całym sercem umiłowali Słowo Boże i owocnie służyli naszej parafialnej wspólnocie przez posługę lektury Słowa Bożego w czasie liturgii.

3. Dzieci obchodzące w tym roku szkolnym rocznicę pierwszej komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę na godz. 16.00 na mszę św.

4. Ks. Marek organizuje w sobotę 21 października jednodniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia dla ministrantów, scholi i skautów. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału!

5. W sobotę, 14 października, nauczyciele i wychowawcach, obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Życzymy im błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Wspieramy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

6. Na pokaz slajdów i opowieści ze swoich pielgrzymek (pieszych oczywiście) do Santiago de Compostela zaprasza Ks. proboszcz w przyszłą niedzielę bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.

7. Z okazji XVII Dnia Papieskiego zapraszamy dzisiaj bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00 na koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Koncert, poprowadzi aktor Stanisław Jaskułka. Na zakończenie koncertu wszyscy widzowie zostaną poczęstowani „papieskimi kremówkami”. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce.

8. Małżeństwa z naszej parafii, które są w różnych kręgach Domowego Kościoła, zapraszamy na nasz wewnętrzny, parafialny Dzień Wspólnoty dzisiaj o godz. 16.00 w salce przy kancelarii.

9. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny będzie numer PESEL. Z tekstem projektu ustawy można się zapoznać w gablocie przed kościołem.

26 Niedziela Zwykła      1.10.2017

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.15. W piątek 13 października, w 100 rocznicę ostatniego objawienia fatimskiego zapraszamy na różaniec nie na godz. 17.15, lecz po mszy św. o godz. 18.00. Wyruszymy z procesją różańcową ulicami naszej parafii.
2. Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczęły się w naszym kościele w ubiegły poniedziałek. Kolejne spotkanie już jutro o godz. 18.45.
3. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania (1 rok przygotowań) odbędzie się w najbliższą sobotę 07 października o godz. 19.00 w kościele.
4. Przyjmujemy już intencje mszy św. na 2018 rok. Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej mszy św. lub w kancelarii parafialnej.
5. W niedzielę 8 października będziemy przeżywali w Kościele w Polsce XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Nieodłącznym elementem tego święta będzie zbiórka publiczna na fundusz stypendialny dla niezamożnej, uzdolnionej młodzieży, którą prowadzić będzie Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
W naszej parafii uczcimy ten dzień specjalnym koncertem poświęconym św. Janowi Pawłowi II. Na koncert, który poprowadzi aktor Stanisław Jaskułka zapraszamy bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00. Na zakończenie koncertu wszyscy widzowie zostaną poczęstowani „papieskimi kremówkami”. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce.
6. Młodzież od klasy trzeciej gimnazjum wzwyż zapraszamy na spotkanie powstającej, mamy nadzieję, w naszej parafii wspólnoty oazowej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w sali przy kancelarii.
7. Małżeństwa z naszej parafii, które są w różnych kręgach Domowego Kościoła, zapraszamy na nasz wewnętrzny, parafialny Dzień Wspólnoty w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w salce przy kancelarii.
8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa związane z tymi dniami będą miały miejsce w ramach nabożeństw różańcowych. W pierwszy piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, a po niej bezpośrednio msza św. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas indywidualnej adoracji do rozpoczęcia nabożeństwa różańcowego. Spowiadamy podczas każdej mszy św. i w czasie nabożeństwa różańcowego.
9. Za tydzień przed kościołem będzie się odbywała zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny będzie numer PESEL. Tekst projektu ustawy wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
10. Dzisiaj bezpośrednio po mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku, natomiast taca z niedzieli 8 października przeznaczona jest na Dom św. Siostry Faustyny w Ostrówku.

25 Niedziela Zwykła      24.09.2017

 1. W dniach od 21 do 23 września w Warszawie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego miał miejsce Narodowy Kongres Trzeźwości. Niestety należymy do krajów, w którym spożycie alkoholu wzrasta i jest większe niż za czasów Gierka, kiedy mówiliśmy, że komuna rozpija naród. Polska pilnie potrzebuje odnowy moralnej, mobilizacji do autentycznej troski o trzeźwość wszystkich rodaków. Konieczna jest więc gorliwa modlitwa całego Narodu w intencji otrzeźwienia, a także przemiana świadomości społecznej, zmiana postaw rządzących i samorządowców.
 2. Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się w naszym kościele w poniedziałek 25 września o godz.45. Zapraszamy zarówno tych, którzy chcieliby odnowić, czy pogłębić swoją relację z Panem Bogiem, jak również tych, którzy określają siebie jako „poszukujący”. Rekolekcje będą się odbywały przez 7 tygodni w każdy poniedziałek.
 3. W niedzielę 1 października, pierwszą w miesiącu, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy od przyszłej niedzieli codziennie na 17.15.
 4. Kandydatom do bierzmowania, którzy w tym roku rozpoczynają swoje przygotowanie do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przypominamy o spotkaniu  dla nich i ich rodziców we środę 27 września o godz. 19.00 w kościele
 5. Dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej przygotowujące się do pierwszej komunii św. i ich rodziców zapraszamy na mszę św. w niedzielę 1 października o godz. 16.00. Na tej mszy św. zostaną pobłogosławione różańce, które uroczyście zostaną wręczone dzieciom.
 6. Panów z Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus” zapraszamy na spotkanie w niedzielę 1 października po mszy św. o godz. 12.00.
 7. Rodzicom, którzy planują chrzest dzieci na październik i późniejsze miesiące oraz kandydatom na chrzestnych przypominamy o obowiązku udziału w katechezie przygotowującej do chrztu. Pierwsza taka katecheza będzie miała miejsce w sobotę 30 września o godz. 18.45 w kościele. Kolejne katechezy będą się odbywały w ostatnie soboty miesiąca.
 8. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszy św. na 2018 rok. Intencje będzie można zamawiać w zakrystii po każdej mszy św. lub w kancelarii parafialnej.
 9. W ubiegłą niedzielę mówiliśmy o wielkiej akcji Różaniec do granic i możliwości dołączenia do wyjazdu na tę modlitwę. Obok propozycji wyjazdu do Sopotu mamy jeszcze do wyboru drugą, wyjazdu do Kodnia. Szczegóły, program i gdzie można się zapisywać, znajdziemy w gablocie przed kościołem.
 10. W niedzielę 8 października będziemy przeżywali w Kościele w Polsce Dzień Papieski. Już teraz zapraszamy tego dnia na godz. 19.00 na specjalny koncert papieski. Szczegóły podamy za tydzień.
 11.  Dziękujemy Panu Zdzisławowi Bziukowi za projekt nowej strony internetowej naszej parafii. Bóg zapłać!

24 Niedziela Zwykła      17.09.2017

1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

Także dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Jutro przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców do udziału we mszy św. tego dnia.

2. Rodziców dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej, które w tym roku rozpoczynają w naszej parafii swoje przygotowanie do pierwszej komunii świętej, zapraszamy na spotkanie we środę 20 września o godz. 19.00 do kościoła.

3. Rozpoczęliśmy zapisy młodzieży z klas trzecich gimnazjum i starszej na pierwszy rok przygotowań do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, czyli bierzmowania. Zapisy przyjmujemy w zakrystii po mszach św. lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Pierwsze spotkanie kandydatów z pierwszego roku przygotowania do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się we środę 27 września o godz. 19.00 w kościele.

Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z drugiego roku przygotowania będzie miało miejsce w sobotę 23 września o godz. 19.00 w kościele.

4. Nieustannie aktualne jest zaproszenie dla chłopców, którzy chcieliby służyć jako ministranci przy ołtarzu i dziewczynek, które chciałyby dołączyć do dziecięcej scholi „Aniołki”. Chłopcy mogą się zgłaszać do ks. Marka, a próby scholii odbywają się w soboty o godz. 11.00 w salce przy kancelarii.

5. Rodzicom, którzy planują chrzest dzieci na październik i późniejsze miesiące oraz kandydatom na chrzestnych przypominamy o obowiązku udziału w katechezie przygotowującej do chrztu. Pierwsza taka katecheza będzie miała miejsce w sobotę 30 września o godz. 18.45 w kościele. Kolejne katechezy będą się odbywały w ostatnie soboty miesiąca.

6. Od pierwszej niedzieli października rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszy św. na 2018 rok. Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej mszy św. lub w kancelarii parafialnej.

23 Niedziela Zwykła     10.09.2017

1. We czwartek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. będą według zwykłego porządku, czyli o godz. 8.00 i 18.00.

2. Dzieci uczestniczące w niedzielnych mszach św. będą otrzymywały po każdej mszy tzw. „ziarna”, czyli kolorowe karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Zachęcamy rodziców do wspólnego z dziećmi rozwiązywania tych zadań. Wypełnioną dolną część karteczki odcinamy i wrzucamy do przygotowanego specjalnego słoja w kościele. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca na mszy św. o godz. 10.30 będziemy losowali nagrody dla trzech osób, które wrzucą swoje „kupony”.

3. Rodziców dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej, które w tym roku rozpoczynają w naszej parafii swoje przygotowanie do pierwszej komunii świętej, zapraszamy na spotkanie we środę 20 września o godz. 19.00 do kościoła. Jednocześnie informujemy, że uroczystość pierwszej komunii św. odbędzie się w niedzielę 20 maja dla klas a, b, c, d, oraz w niedzielę 27 maja dla klas e, f, g, h. Rocznica pierwszej komunii św. będzie miała miejsce w niedzielę 13 maja.

4. Rozpoczynamy zapisy młodzieży z klas trzecich gimnazjum i starszej na pierwszy rok przygotowań do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, czyli bierzmowania. Zapisy w zakrystii po mszach św. lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Pierwsze spotkanie kandydatów z pierwszego roku przygotowania do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się we środę 27 września o godz. 19.00 w kościele.

Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z drugiego roku przygotowania będzie miało miejsce w sobotę 23 września o godz. 19.00 w kościele.

5. Chłopców, którzy chcieliby służyć jako ministranci przy ołtarzu zapraszamy do zapisania się do grona kandydatów. W tym celu wystarczy zgłosić się do ks. Marka.

6. Dziewczynki z kolei zapraszamy do włączenia się do naszej dziecięcej scholi „Aniołki”. Próby scholi odbywają się w soboty o godz. 11.00 w salce katechetycznej.

7. Dla rodziców chrzczących swoje dzieci i kandydatów na rodziców chrzestnychwprowadzamy, istniejący zresztą w każdej parafii, obowiązek wcześniejszego uczestniczenia w przygotowaniu do chrztu poprzez specjalną katechezę. Dla tych, którzy planują chrzest na październik i późniejsze miesiące katecheza będzie miała miejsce w sobotę 30 września o godz. 18.45 w kościele. Kolejne katechezy będą się odbywały w ostatnie soboty miesiąca.