Ogłoszenia

3 Niedziela Adwentu – 16.12.2018

1. Zachęcamy wszystkich gorąco do udziału w rekolekcjach adwentowych, które potrwają do wtorku 18 grudnia. W poniedziałek i wtorek plan rekolekcji jest taki sam: msze św. z naukami dla dorosłych o godz. 9.00, 18.00 i 19.30 (dla dorosłych i młodzieży). Dzieci zapraszamy na mszę św. z nauką dla nich o godz. 16.30. Spowiedź podczas każdej mszy św. Na mszach roratnich o godz. 6.45 nie będzie nauki rekolekcyjnej. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty ks. prof. Jacka Grzybowskiego i o dobre owoce tego czasu dla nas wszystkich.
W czasie rekolekcji, czyli w poniedziałek i wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

2. Staraniem naszych aktywnych parafian z Dąbrowy Chotomowskiej (Stowarzyszenie Sąsiedzi 05-123) i Chotomowa, powstaje przy kościele – jak zapewne wszyscy zauważyli – szopka betlejemska. Będzie to „żywa” szopka, czyli ze zwierzętami! Tego rodzaju przedsięwzięcie wymaga wiele pracy a również i kosztów. Jeśli ktoś chciałby się włączyć w pomoc przy organizacji szopki prosimy o bezpośredni kontakt z księdzem proboszczem. Uroczysta inauguracja i poświęcenie Chotomowskiej Żywej Szopki odbędzie się w przyszłą niedzielę bezpośrednio po mszy św. o godz. 10.30. Zapraszamy!

3. Dobiegający końca 2018 rok był dla naszej parafii wyjątkowo obfitujący w ważne wydarzenia: Nawiedzenie kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, sprowadzenie relikwii św. siostry Faustyny, 670 – lecie parafii. A jeszcze w szerszym wymiarze: 100 – lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę i 600 – lecie lokacji Chotomowa i Jabłonny. Przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Chotomowie chcemy symbolicznie zaznaczyć wagę tych wydarzeń przez zostawienie dla potomnych tzw. „Kapsuły czasu”. W specjalnym pojemniku znajdą się kopie historycznych dokumentów (akt lokacji Chotomowa i Jabłonny, najstarsze zapiski z ksiąg parafialnych z 1709 roku), zdjęcia z ważnych wydarzeń z tego roku i inne. Chcemy aby również znalazły się w „Kapsule czasu” listy z podpisami mieszkańców Parafii Chotomów. Bardzo prosimy o wpisywanie się na specjalnie przygotowanych kartkach. Możemy to uczynić w Gminnym Centrum Kultury w Chotomowie lub w kościele na stoliku pod chórem. Uroczyste zakopanie kapsuły na placu przykościelnym odbędzie się w ostatnią niedzielę roku, 30 grudnia, po mszy św. o godz. 12.00.

4. Katecheza dla kandydatów na chrzestnych i rodziców dzieci, które mają przyjąć chrzest w okresie świątecznym, będzie miała miejsce w trzecią sobotę miesiąca, czyli 22 grudnia o godz. 19.00 w salce przy kancelarii.

5. Od czwartku 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną tradycyjnie kolędą. Plan kolędy na najbliższe dni jest wywieszony w gablotce przed kościołem i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Osoby, które w tym roku chcą po raz pierwszy przyjąć księży po kolędzie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie drogą mejlową, telefonicznie bądź osobiście. Ogromnie ułatwi nam to planowanie kolędy, bowiem w naszej parafii nieustannie przybywają nowe domy, ulice, a my niestety nie posiadamy takich informacji, gdzie wprowadzili się nowi parafianie.

6. Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków wyraził zgodę na usunięcie 27 drzew z terenu cmentarza. Koszt tej operacji wyniesie ponad 25 tysięcy złotych. W związku z tym zwracamy się z prośbą do osób, które posiadają groby rodzinne w bezpośrednim otoczeniu drzew przeznaczonych do wycinki o pokrycie połowy kosztu wycięcia danego drzewa. Koszty wycięcia są obliczone indywidualnie dla każdego drzewa i wynoszą od 500 do 1200 zł. W gablocie przed kościołem zamieszczona jest lista z numerami, którymi oznaczone są drzewa i znajdującym się najbliżej grobowcu. Osoby posiadające groby w tych miejscach prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.

7. W zewnętrznej kaplicy przy kościele możemy nabywać jeszcze świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Wolontariusze z naszej parafialnej grupy Caritas zbierają także ofiary na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za ofiary. Bóg zapłać!

8. Stowarzyszenie Sąsiedzi 05-123 zaprasza rodzinnie na warsztaty świątecznych dekoracji w Gminnym Centrum Kultury w niedzielę 16 grudnia od godz.13.00.

9. Pod chórem można zaopatrywać się u Pana Roberta, naszego organisty, w opłatki na stół wigilijny.

2 Niedziela Adwentu – 9.12.2018

1. W adwentowym czasie radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela, znakiem naszej gotowości na to spotkanie niech będzie udział w Mszach Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny. Roraty są sprawowane od poniedziałku do soboty. We wtorek i czwartek roraty są o godz. 18.00, w pozostałe dni o godz. 6.45. Dzieci szczególnie zapraszamy na roraty we wtorek, czwartek i sobotę. Przez cały Adwent w dni powszednie msza poranna będzie o godz. 6.45. Zachęcamy do przychodzenia z lampionami!

2. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy adwentowe rekolekcje, które potrwają do wtorku 18 grudnia, wygłosi je ks. prof. Jacek Grzybowski, wykładowca filozofii na UKSW i w Wyższym Seminarium Duchownym oraz diecezjalny duszpasterz akademicki. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu.

3. We środę prawie 80 – osobowa grupa młodzieży z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Sakramentu udzieli JE Ks. bp Marek Solarczyk na mszy św. o godz. 18.00. Bardzo prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek od godz. 17.00 kandydaci przystąpią do Sakramentu Pojednania, a we wtorek o 19.00 mają ostatnią próbę liturgiczną.

4. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojczyzny w tym dniu.

5. W zewnętrznej kaplicy przy kościele możemy nabywać świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Wolontariusze z naszej parafialnej grupy Caritas zbierają także ofiary na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za ofiary. Bóg zapłać!

6. Po mszy św. są zbierane do puszek ofiary na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

7. Pod chórem można zaopatrywać się u Pana Roberta, naszego organisty, w opłatki na stół wigilijny.

1 Niedziela Adwentu – 2.12.2018

1. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Tą niedzielą rozpoczynamy też nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty. We wtorek i czwartek roraty będą o godz. 18.00, w pozostałe dni o godz. 6.45. Dzieci szczególnie zapraszamy na roraty we wtorek, czwartek i sobotę. Przez cały Adwent w dni powszednie msza poranna będzie o godz. 6.45. Zachęcamy do przynoszenia na roraty tradycyjnych lampionów.

3. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne rekolekcje, które rozpoczną się w 3 Niedzielę Adwentu 16 grudnia i potrwają do wtorku 18 grudnia, wygłosi w naszej wspólnocie ks. prof. Jacek Grzybowski. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy w czasie mszy św. i po południu od godz. 17.00. O godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i bezpośrednio po nim msza św. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 17.50, które zakończy Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszy piątek odwiedzamy z komunią chorych w domach. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy o własnych siłach nie mogą przyjść do kościoła, aby mogli się przygotować przez spowiedź i komunię św. do świąt Bożego Narodzenia.

5. W sobotę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o godz. 6.45 i 9.00 (o godz. 18.00 msza św. z niedzieli). W Godzinie Łaski, od 12.00 do 13.00 zapraszamy do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu.

6. Dzisiaj rozpoczynają się 3 dniowe rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych. Początek tych spotkań codziennie, do wtorku włącznie, o godz. 19.00.

7. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. i ich rodziców zapraszamy na mszę św. w niedzielę 9 grudnia o godz. 16.00. W czasie tej mszy św. zostaną pobłogosławione i wręczone dzieciom medaliki.

8. W kaplicy na zewnątrz możemy nabywać już świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Wolontariusze z naszej parafialnej grupy Caritas zbierają także ofiary na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za ofiary. Bóg zapłać!

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

10. Kamilianin, o. Jerzy Wilk, którego gościliśmy w ubiegłą niedzielę serdecznie dziękuje za możliwość głoszenia Słowa Bożego i zebrane ofiary na potrzeby misji na Madagaskarze. Kwota zebranych ofiar to ponad 12 tysięcy zł.

11. Młodzieży z naszej scholi dziękujemy za pięknie przygotowany w ubiegłą niedzielę wieczór uwielbienia, a wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za prowadzenie modlitwy. To był błogosławiony czas uwielbienia Jezusa Chrystusa naszego Króla, Pana i Zbawiciela!

12. Pan Robert, nasz organista roznosi w parafii poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie go w domach.

13. Podobnie jak w ubiegłorocznym okresie Bożego Narodzenia chcielibyśmy, aby w prezbiterium mogła stanąć duża choinka. Może ktoś z parafian ma takie drzewko, które chciałby na ten cel ofiarować.

34 Niedziela Zwykła – 25.11.2018 – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Zapraszamy do udziału w świętowaniu dzisiejszej Uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata przez udział w Wieczorze Uwielbienia, bezpośrednio po mszy św. wieczornej, czyli o godz. 19.00. Będziemy wspólnie uwielbiać śpiewem i własnymi słowami Jezusa Chrystusa Króla, naszego Pana i Zbawiciela. Tę wieczorną modlitwę uwielbienia poprowadzi nasza schola młodzieżowa przy współpracy ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym.
W godzinach popołudniowych, od 14.00 do 15.30, będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i w tym czasie do wspólnej modlitwy zaprasza wspólnota Intronizacji Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

2. W niedzielę 2 grudnia rozpoczynamy w Kościele czas Adwentu, czyli radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem.

3. Spotkanie indywidualne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania (2 rok przygotowań) podsumowujące przygotowania odbędą się we wtorek , w środę, czwartek i piątek w kancelarii według wcześniej podanego grafiku.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (1 rok przygotowań – 3 klasy gimnazjum) w najbliższą sobotę, 1 grudnia , o godz. 19.00 w kościele.

5. Za tydzień w niedzielę, 2 grudnia, o godz. 19.00 rozpoczną się 3 dniowe rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania (1 rok przygotowań – 8 klasy).

6. Dzieci obchodzące w tym roku rocznicę pierwszej komunii św. i ich rodziców zapraszamy na mszę św. w niedzielę 2 grudnia o godz. 16.00.

7. Z racji pierwszej soboty miesiąca po mszy św. o godz. 8.00 sprawowanej w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii odbędzie się Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a w pierwszą niedzielę miesiąca, po mszy św. o godz. 12.00 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo eucharystyczne.

8. W przyszłą niedzielę na wszystkich mszach św. będziemy gościli znanego wszystkim dobrze ks. Stanisława Kanię, proboszcza z Rajszewa. Ks. Stanisław na wszystkich mszach św. będzie głosił kazania, a po każdej mszy św. będzie rozprowadzał kalendarze i zbierał ofiary na budowę kościoła.

9. 1 grudnia o godz. 13.00 w chotomowskim Centrum Kultury i Sportu odbędzie się teatrzyk pt. „Zimowa opowieść” dla dzieci od 3 do 9 lat. Spektakl podpowiada, jak przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.

10. Organista, Pan Robert Witek, wraz z zakrystianką, Panią Krystyną Truszkowską, od tego tygodnia będą roznosili do domów opłatki na stół wigilijny.

33 Niedziela Zwykła – 18.11.2018

1. Dziękujemy wszystkim, którzy mieli swój udział w zorganizowaniu naszej parafialnej pielgrzymki po relikwie św. s. Faustyny. Tutaj przede wszystkim podziękowania należą się Państwu Domosławskim, właścicielom firmy Translud za bezpłatne udostępnienie autokaru, Państwu Ciechomskim za polisę ubezpieczeniową dla wszystkich uczestników pielgrzymki, pani Bożenie Śmietanowskiej za kwiaty i dekorację na dzisiejszą niedzielę wprowadzenia relikwii. Dziękujemy bardzo fundatorom relikwiarza i darczyńcom ofiary za przygotowanie relikwii na rzecz kustosza relikwii – Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach. Dziękujemy wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym i młodzieży ze scholi za przygotowanie modlitewnego powitania relikwii we czwartek wieczorem. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom pielgrzymki za wspólnotę modlitwy!

2. W niedzielę 25 listopada obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Tą uroczystością kończy się w Kościele rok liturgiczny. Po mszy św. o godz. 12.00 w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Najświętszemu Sercu Jezusa.
Po mszy św. wieczornej, czyli na godz. 19.00 zapraszamy z kolei na Wieczór Uwielbienia przygotowany przez naszą młodzieżową scholę. Będziemy wspólnie uwielbiać śpiewem i własnymi słowami Jezusa Chrystusa Króla, naszego Pana i Zbawiciela.

3. W minionym tygodniu zostały zainstalowane na dzwonnicy elektroniczne dzwony i kuranty. Odgłosy dzwonów zwykło się utożsamiać z głosem samego Boga. Kiedy w niedziele czy święta odzywają się kościelne dzwony, to tak jakby sam Bóg wzywał swoich wyznawców na modlitewne spotkanie z nimi. Dla niejednego takie zaproszenie przez Boga samego na spotkanie z nim to jakby głos sumienia. A zawsze należy iść za głosem sumienia. Dzwony odzywają się pół godziny przed każdą mszą św., a kuranty na Anioł Pański, czyli o godz. 12.00. Bicie dzwonów towarzyszy także odprowadzaniu zmarłych na wieczny odpoczynek. Koszt zainstalowania takich dzwonów to kwota 10 000 zł.

4. Dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii św. i ich rodzicom przypominamy o mszy św. dla nich w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

5. W dniach 22, 23 i 24 listopada odbędą się w katedrze praskiej Warsztaty Małżeńskie. Tematem tegorocznych warsztatów będzie „Kryzys? Może być tylko lepiej, czyli, co ma zrobić małżeństwo na zakręcie”. Warsztaty poprowadzi o. Wojciech Jędrzejewski, dominikanin. Czas trwania warsztatów: od godz. 19.00 do 21.00. Organizatorzy, czyli Domowy Kościół, zapewnia w czasie warsztatów opiekę nad dziećmi.

6. We czwartek obchodzimy wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej i śpiewu. Tego dnia ogarnijmy szczególną modlitwą tych, którzy w naszej parafii troszczą się o oprawę muzyczną liturgii, czyli organistę, Pana Roberta, scholę dziecięcą prowadzoną przez Panią Urszulę Kowalską i wspomagające ją osoby i scholę młodzieżową. Dziękujemy im za zaangażowanie i piękne świadectwo tak cennej dla nas posługi!

7. W przyszłą niedzielę na wszystkich mszach św. będziemy gościli misjonarza pracującego na Madagaskarze, o. Jerzego Wilka, kamilianina. Po mszach św. o. misjonarz będzie zbierał ofiary na potrzeby misji na Madagaskarze.

8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z 2 roku przygotowań w sobotę 24.11 o godz. 19.00 w kościele.

9. Rodzicom, którzy zamierzają ochrzcić w najbliższym czasie dzieci i kandydatom na chrzestnych przypominamy o udziale w konferencji przygotowującej do chrztu. Najbliższa w sobotę 24 listopada o godz. 19.00 w salce przy kancelarii.

10. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Tarchominie.

32 Niedziela Zwykła – 11.11.2018

1. W najbliższy czwartek udamy się z grupą parafian do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach po relikwie Św. s. Faustyny. Wyjeżdżamy o godz. 5.00 rano z parkingu przed kościołem, a powrót planowany jest ok. godz. 22.00. W Łagiewnikach mamy zamówiony dla wszystkich obiad w cenie 20 zł za cały zestaw obiadowy. Prosimy wziąć ze sobą na ten posiłek pieniądze.
W przyszłą niedzielę 18 listopada na wszystkich mszach św. będziemy oficjalnie witali i wprowadzali relikwie. Te obrzędy poprowadzi i wygłosi do nas Słowo Boże ks. Krzysztof Biernat, Pallotyn.

2. Rodziców dzieci, które w tym roku przygotowują się do pierwszej komunii św. zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek na godz. 19.00 do kościoła.

3. Z racji świętowania Dnia Niepodległości kancelaria parafialna w poniedziałek 12 listopada będzie nieczynna.

4. W gablotce przed kościołem wywieszone są wypominki roczne za zmarłych. W tych wypominkach modlimy się za zmarłych na każdej mszy św., w czasie modlitwy powszechnej. Na wywieszonych w gablotce (i zamieszczonych na stronie internetowej parafii) intencjach na bieżący tydzień, przy każdej mszy św. podany jest numer wypominek, które na danej mszy św. są czytane. Można jeszcze zamawiać roczne wypominki.

5. Taca z niedzieli 18 listopada przeznaczona będzie na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Tarchominie.

31 Niedziela Zwykła – 4.11.2018

1. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Cały dzień będziemy przeżywali w duchu wdzięczności Panu Bogu za odzyskaną niepodległość, ale szczególnie zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną w intencji Ojczyzny. Bezpośrednio po mszy św. przejdziemy pod Pomnik pamięci poległych i pomordowanych w latach 1939-1945, gdzie odbędzie się Apel Poległych.

2. Legionowskie Stowarzyszenie na rzecz kultury „Viva l`arte” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie zapraszają na jubileuszowy V Przegląd Pieśni Patriotycznej „Viva Polonia”, który odbędzie się 11 listopada w Sali widowiskowej miejskiego ratusza w Legionowie. Szczegóły na plakatach.

3. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Można jeszcze zamawiać wypominki roczne za naszych zmarłych. Bezpośrednio po każdej mszy św. w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania.

4. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach po relikwie św. Faustyny, a jeszcze nie podały swego numeru PESEL prosimy o uzupełnienie tej informacji. Wyjazd do Krakowa odbędzie się we czwartek 15 listopada. Wyjeżdżamy o godz. 5.00 rano z parkingu przed kościołem, a powrót planowany jest ok. godz. 22.00. W Łagiewnikach mamy zamówiony dla wszystkich obiad w cenie 20 zł za cały zestaw obiadowy. Prosimy wziąć ze sobą na ten posiłek pieniądze.

5. Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin we współpracy z parafią św. Patryka w Warszawie zapraszają na „Niedzielną formację”. W poszczególne niedziele każdego miesiąca spotkania przeznaczone są dla różnych grup: w pierwszą niedzielę: szkoła dla małżeństw, w drugą: szkoła modlitwy, w trzecią: szkoła dla żyjących w trudnych związkach, w czwartą: szkoła dla narzeczonych i singli. Konferencje będą odbywały się w parafii św. Patryka w Warszawie przy ul. Tadeusza Rechniewskiego 14 o godz. 19:00. Spotkania poprowadzą ks. Marek Kruszewski (szkoła dla małżeństw; szkoła dla żyjących w trudnych związkach) oraz ks. Robert Wielądek z małżeństwami z Domowego Kościoła (szkoła modlitwy; szkoła dla narzeczonych i singli).https://dw-p.pl/6105

30 Niedziela Zwykła – 28.10.2018

1. Dzisiaj przeżywamy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest Kościół w Pakistanie.

2. We czwartek, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po mszy św. o godz. 12.00 wyruszymy z procesją na cmentarz w czasie której będziemy się modlili za zmarłych, a zwłaszcza polecanych w naszych wypominkach.
W piątek, 2 listopada, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.30, 9.00, 17.00 i 18.00. Po mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się w kościele procesja z modlitwami wypominkowymi za zmarłych. Wypominki możemy składać po każdej mszy św. w zakrystii, a 1 listopada także na cmentarzu, gdzie będzie dyżurował kleryk z naszego seminarium. Za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych modlimy się w czasie procesji 1 i 2 listopada i piętnaście minut przed każdą mszą św. w Dniu Zadusznym. W wypominkach rocznych modlimy się za zmarłych w czasie każdej Mszy św. w ramach modlitwy powszechnej.
W dniach od 1 do 8 listopada włącznie udziela się odpustu wiernym, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się choćby tylko w myśli za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
Kancelaria parafialna w Zaduszki 2 listopada będzie nieczynna.

3. Bardzo prosimy o utrzymanie i zachowanie porządku na naszym cmentarzu, o nie wyrzucanie śmieci za ogrodzenie, ale do kontenerów. Liście starajmy się zbierać do foliowych worków. Postarajmy się też o zatroszczenie się o groby, o których nikt nie pamięta. Z uwagi na ograniczoność miejsca na parking, Państwo Czauderna użyczają nam swojej działki, przyległej do cmentarza na parkowanie aut. Dziękujemy za tę pomoc! Prosimy o rozsądne ustawianie pojazdów, aby jak najwięcej mogło ich wjechać, a jednocześnie nikogo nie blokować.

4. W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek. W pierwszą sobotę miesiąca po mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a w pierwszą niedzielę miesiąca msza św. o godz. 12.00 zakończy się wystawieniem Najświętszego Sakramentu i krótkim nabożeństwem eucharystycznym.

5. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz17.15 Dziękujemy katechetom i ks. Markowi za przygotowywanie z dziećmi i młodzieżą rozważań różańcowych i prowadzenie modlitwy.

6. W ubiegłą niedzielę w kościołach w Polsce miało miejsce liczenie wiernych. Tego dnia na mszach św. w naszym kościele było obecnych 1 710 osób (w ubiegłym 1 739), co stanowi 20% wiernych (przyjmując, że liczba osób mieszkających na terenie naszej parafii wynosi. 8 500). Do komunii św. przystąpiło 659 osób (w ubiegłym 778), czyli ok. 39% wszystkich obecnych.

7. Dziękujemy jeszcze raz Panom Zbigniewowi Śmigielskiemu i Bogdanowi Kochankowi, którzy zorganizowali w tempie ekspresowym położenie nowego kabla przyłącza prądu do kościoła. Dziękujemy też Panu Łukaszowi Skuza za wykonanie wykopu pod kabel i Panu Stanisławowi Młynarczykowi za pomoc przy wykopie. Bóg zapłać!

29 Niedziela Zwykła – 21.10.2018

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę przeznaczone są na misje.

2. W przyszłym tygodniu będziemy obchodzili Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zachęcamy do praktyki formy modlitwy za zmarłych jaką są tradycyjne wypominki. Na wyłożonych na stoliku pod chórem kartkach, możemy wypisywać imiona i nazwiska zmarłych, za których chcemy zamówić wypominki jednorazowe lub roczne i przekazywać je księżom. Można też oczywiście bezpośrednio podyktować imiona naszych bliskich zmarłych księdzu lub wypisać na dowolnej kartce. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji zamawiania wypominek! Bóg zapłać!
Postarajmy się o zadbanie o porządek na grobach naszych bliskich na cmentarzu i może na tych, o które nikt się nie troszczy. Prosimy o zachowanie porządku, nie niszczenie cudzych pomników i wynoszenie śmieci do przeznaczonych do tego celu kontenerów.

3. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania (2 rok przygotowań) w najbliższą sobotę (27 października) o godz. 19.00 w kościele.

4. Rodzicom pragnącym ochrzcić dziecko w najbliższym czasie i kandydatom na chrzestnych przypominamy o konferencji dla nich w najbliższą sobotę o godz. 18.45 w salce przy kancelarii.

5. Gminne Centrum Kultury i Sportu w Chotomowie zaprasza wszystkie dzieci na Bal Wszystkich Świętych w sobotę 27 października, w godzinach od 14.00 do 17.00. Dla dzieci przygotowane są różne atrakcje i zabawy, a dla rodziców strefa świętego spokoju.

6. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych obecnych na mszy św. i przystępujących do komunii św.

7. Wczoraj mieliśmy poważną awarię w dostawie energii elektrycznej do kościoła. Najprawdopodobniej jest to związane z wiekowy przyłączem energetycznym, które już nie wytrzymało. Zachodzi zapewne konieczność wykonania całkowicie nowego przyłącza. Serdecznie dziękujemy Panom Zbigniewowi Śmigielskiemu i Bogdanowi Kochankowi, którzy w nagłej potrzebie przyszli z błyskawiczną pomocą i dokonali prowizorycznego podłączenia kościoła do energii elektrycznej. Bóg zapłać!

28 Niedziela Zwykła – 14.10.2018

1. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

3. Nadal przyjmujemy zapisy na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach celem przywiezienia relikwii św. Faustyny do naszej parafii. Pielgrzymka odbędzie się 15 listopada, we czwartek. Pan Domosławski, właściciel firmy Translud, ofiarował się udostępnić nam autokar nieodpłatnie, za co już teraz serdecznie dziękujemy! Przy zapisach prosimy o podanie numeru PESEL.

4. Zbliża się czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy do praktyki formy modlitwy za zmarłych jaką są tradycyjne wypominki. Na wyłożonych na stoliku pod chórem kartkach, możemy wypisywać imiona i nazwiska zmarłych, za których chcemy zamówić wypominki jednorazowe lub roczne i przekazywać je księżom. Można też oczywiście bezpośrednio podyktować imiona naszych bliskich zmarłych księdzu lub wypisać na dowolnej kartce. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji zamawiania wypominek! Bóg zapłać!

5. Od ubiegłej niedzieli przyjmujemy intencje mszy św. na 2019 rok. Intencje można zamawiać w zakrystii po mszy św. lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

6. W najbliższą sobotę, 20 października, o godz. 19.00 w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (1 rok przygotowań – 3 klasy gimnazjum).

7. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. i ich rodziców zapraszamy na mszę św. w niedzielę 21 października o godz. 16.00.

8. Kancelaria parafialna w najbliższy wtorek i środę będzie wyjątkowo czynna od godz. 16.30 do 17.00.

9. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Dom Św. Siostry Faustyny w Ostrówku, a taca z przyszłej niedzieli na misje.

27 Niedziela Zwykła – 7.10.2018

 

1. W październiku trwamy na modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz. 17.15. Wyjątkiem będzie najbliższa sobota 13 października. W kolejną rocznicę zakończenia Objawień Fatimskich i w wigilię XVIII Dnia Papieskiego, wzorem ubiegłych lat, tego dnia wyruszymy z procesją różańcową ulicami Chotomowa. Procesja zacznie się bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00, czyli ok. godz. 18.45. Prosimy o włączenie się w przygotowanie procesji wszystkie grupy i wspólnoty, a zwłaszcza panów z Kościelnej Służby Porządkowej Totus – Tuus, skautki i skautów oraz lektorów i ministrantów. Wszystkich prosimy o przyjście na procesję ze świecami.

2. Pod koniec ubiegłego miesiąca otrzymaliśmy informację od Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie o przygotowanych dla naszej parafii i gotowych do odbiory relikwiach św. Faustyny. Pragniemy udać się po te relikwie parafialną pielgrzymką we czwartek 15 listopada. Pojedziemy do Krakowa autokarem. Pan Domosławski, właściciel firmy Translud, ofiarował się udostępnić nam autokar nieodpłatnie, za co już teraz serdecznie dziękujemy! Przyjmujemy zapisy na ten wyjazd – w zakrystii po mszach św. lub w kancelarii parafialnej. Przy zapisach prosimy o podanie numeru PESEL.
Relikwie świętych umieszczane są w tzw. relikwiarzach. U Sióstr w Łagiewnikach został już zamówiony relikwiarz. Osoby, które chciałyby partycypować w ufundowaniu relikwiarza prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza. Koszt wybranego relikwiarza, wraz z kapsułą i futerałem wynosi 1 650 zł (zdjęcie relikwiarza można zobaczyć w gablotce).
W niedzielę 18 listopada na każdej mszy św. odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Faustyny. Ten obrzęd poprowadzi i wygłosi Słowo Boże ks. Krzysztof , pallotyn, rektor domu Księży Pallotynów z Warszawy przy ul. Pszczyńskiej.

3. Od dzisiaj przyjmujemy intencje mszy św. na 2019 rok. Intencje można zamawiać w zakrystii po mszy św. lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Dziękujemy bardzo za ofiary składane przy zamawianiu intencji!
Z przykrością musimy jednak powiedzieć, że jest pewna ilość osób, które zamawiają mszę św., ale już nie poczuwają się do złożenia ofiary (w samym wrześniu było 6 takich intencji). Dlatego bardzo prosimy o potwierdzanie intencji wcześniej, jak robi to zresztą wiele osób, a w ostateczności przed samą mszą św. Dziękujemy za zrozumienie!

4. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania (2 rok przygotowań) odbędzie się w najbliższy piątek, 12 października. Spotykamy się pod kościołem o godz. 18.45, następnie idziemy na spotkanie do Sióstr Służebniczek przy ul. Piusa XI.

5. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zaprasza wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę do zapisania się na Studium Wiedzy Biblijnej i Teologicznej. Bliższych informacji na temat tego kursu udzielają rozdający przed kościołem ulotki nasi parafianie, absolwenci podobnego studium.

6. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Dom Św. Siostry Faustyny w Ostrówku.

26 Niedziela Zwykła – 30.09.2018

1. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.15.

2. W tym tygodniu wypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa związane z tymi dniami będą się odbywały w ramach nabożeństw różańcowych. W pierwszy piątek jak zawsze Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i bezpośrednio po nim msza św. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, które zakończy się nabożeństwem różańcowym. Spowiadamy podczas mszy św. i po południu od godz. 17.00. Rano odwiedzimy z komunią św. chorych.

3. 5 października, w pierwszy piątek przypada Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Dla naszej parafii to liturgiczne wspomnienie zyskuje dodatkowy walor przez przyznanie relikwii św. Faustyny. Wszystko wskazuje na to, że w listopadzie będziemy mogli się wreszcie udać z pielgrzymką parafialną do Krakowa – Łagiewnik po odbiór relikwii. Bliższe informacje podamy za tydzień.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania (pierwszy rok przygotowań klasy ósme) – w najbliższą sobotę godz. 19.00 w kościele.

5. Dzieci, które w tym roku obchodzą rocznicę swojej pierwszej komunii św. i ich rodziców zapraszamy na mszę św. w niedzielę, 07 października, o godz. 16.00.

6. Powstaje kolejna róża różańcowa rodziców modlących się za dzieci. Zachęcamy rodziców, którym leży na sercu troska o dobre wychowanie swoich dzieci do włączenia się w ten krąg modlitwy. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do ks. Marka.

7. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej informuje, że są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Panamy w styczniu 2019 roku. Wszystkie informacje można uzyskać u diecezjalnego duszpasterza młodzieży, księdza Michała Dziedzica (tel. 512-913-429, mail: sekretariat@sdm.waw.pl)

8. Legionowskie Koło Przyjaciół Radia Maryja zbiera dzisiaj przed kościołem ofiary na utrzymanie Radia Maryja.

25 Niedziela Zwykła – 23.09.2018

1. W sobotę 29 września obchodzimy Święto Poświęcenia Bazylii Katedralnej w Warszawie – Pradze.

2. Dzieci z klas trzecich, przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i komunii św. oraz ich rodziców zapraszamy na mszę św. w niedzielę 30 września o godz. 16.00. Na mszy św. zostaną poświęcone i uroczyście wręczone dzieciom różańce.

3. Trwają zapisy kandydatów do bierzmowania z klas ósmych szkoły podstawowej i trzecich gimnazjalnych. Przypominamy, że przygotowanie i przyjęcie sakramentu bierzmowania odbywa się w parafii, do której się należy. Zapisy w zakrystii po mszach św. oraz w kancelarii w godzinach otwarcia. Na pierwsze spotkanie kandydatów i ich rodziców zapraszamy 26 września, we środę, na godz. 19.00 do kościoła.
Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania drugiego roku przygotowań odbędzie 29 września w sobotę o godz. 19.00 w kościele.

4. Młodzież od klasy 8 szkoły podstawowej i gimnazjum wzwyż zapraszamy na spotkania wspólnoty oazowej, która od roku istnieje w naszej parafii. Najbliższe spotkanie w piątek o godz. 19.00 w salce przy kancelarii.

5. Małżeństwa, które chciałyby formować się duchowo we wspólnocie Domowego Kościoła i utworzyć kolejny tzw. „krąg” w naszej parafii prosimy o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.

6. Legionowskie Koło Przyjaciół Radia Maryja będzie w przyszłą niedzielę zbierało po mszach świętych ofiary na utrzymanie Radia Maryja.

24 Niedziela Zwykła – 16.09.2018

1. Wczoraj w czasie mszy św. o godz. 18.00 sprawowanej przez ordynariusza naszej diecezji ks. bp Romualda Kamińskiego, z udziałem księży z dekanatu legionowskiego, sąsiednich parafii i pochodzących z Chotomowa oraz z udziałem Prezydenta Legionowa, Wójtów – Gmin Chotomów i Wieliszew dziękowaliśmy Panu Bogu za 670 lat istnienia naszej parafii. Dzisiaj pragniemy podziękować tym, którzy przyczynili się do organizacji tej uroczystości: dziękujemy Ks. Markowi za przygotowanie liturgii oraz ministrantom i lektorom, scholi i organiście Tymoteuszowi za oprawę muzyczną, zakrystiance Pani Krystynie za przygotowanie naszej świątyni na tę uroczystość, Paniom Bożenie i Jolancie za dekorację kwiatową, Panu Markowi Dudkowi Prezesowi Stowarzyszenia Sympatyków Pszczelarstwa „Nasze Pszczoły” za dar ołtarza i wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie tej uroczystości. Bóg zapłać!

2. Dzisiaj rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach. Także dzisiaj przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji wolontariusze Radia Warszawa 106,2 FM po każdej Mszy świętej będą zbierali przed kościołem do puszek ofiary na utrzymanie i rozwój diecezjalnego radia. Za materialne i duchowe wsparcie rozgłośni w imieniu dyrekcji i pracowników radia składamy serdeczne Bóg zapłać.
Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

3. We wtorek obchodzimy Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, dzieci i młodzieży. Zapraszamy młodzież i dzieci do modlitwy na mszy św. w dniu ich patrona.

4. Spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich, które będą przygotowywały się w tym roku do I Komunii Św. w naszej parafii odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w kościele. Pierwsza komunia św. będzie miała miejsce w niedzielę 19 maja na mszy św. o godz. 10.30. Jednocześnie też informujemy, że rocznica pierwszej komunii św. odbędzie się w niedzielę 26 maja.

5. Rozpoczynamy zapisy kandydatów do bierzmowania z klas ósmych szkoły podstawowej i trzecich gimnazjalnych. Przypominamy, że przygotowanie i przyjęcie sakramentu bierzmowania odbywa się w parafii, do której się należy. Zapisy w zakrystii po mszach św. oraz w kancelarii w godzinach otwarcia. Na pierwsze spotkanie kandydatów i ich rodziców zapraszamy 26 września, we środę, na godz. 19.00 do kościoła.
Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania drugiego roku przygotowań odbędzie 29 września w sobotę o godz. 19.00 w kościele.

6. W dniach 5-13 października odbędzie się wycieczka autokarowa do Włoch. W programie Wenecja, San Giovanni, San Angelo, Rzym, Monte Casino, Pompeje, Asyż. Koszt wycieczki to 2 000 zł i 100 euro. Zostały 4 miejsca wolne. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Ośrodkiem Kultury.

23 Niedziela Zwykła – 9.09.2018

1. Z okazji 670 – lecia istnienia naszej parafii ordynariusz naszej diecezji ks. bp Romuald Kamiński w najbliższą sobotę 15 września o godz. 18.00 odprawi mszę św. dziękczynną w intencji naszej wspólnoty parafialnej. Ta uroczystość miała być połączona, jak już dużo wcześniej zapowiadaliśmy, z wprowadzeniem relikwii św. siostry Faustyny. Niestety, choć relikwie zostały już naszej parafii przyznane kilka miesięcy temu, z przyczyn niezależnych od nas nie można ich aktualnie fizycznie sprowadzić. Nie mniej chcemy już teraz, bez względu na te okoliczności, dziękować Panu Bogu za wieki istnienia parafii Wniebowzięcia NMP w Chotomowie. Wszystkich parafian do uczestnictwa w tym dziękczynieniu serdecznie zapraszamy! Nikogo nie powinno zabraknąć!

2. W piątek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Msze św. będą o godz. 8.00 i 18.00.

3. Następna niedziela 16 września jest poświęcona w Kościele polskim środkom społecznego przekazu. Z tej okazji wolontariusze Radia Warszawa 106,2 FM po każdej Mszy świętej będą zbierali przed kościołem do puszek ofiary na utrzymanie i rozwój diecezjalnego radia. Za materialne i duchowe wsparcie rozgłośni w imieniu dyrekcji i pracowników radia składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Ministrantów i lektorów ks. Marek zaprasza na zbiórkę w piątek o godz. 18.30. Zachęcamy do przyjścia na tę zbiórkę chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Zbiórka odbędzie w zakrystii.

5. Schola dziecięca „Aniołki” wznawia po wakacjach swoje próby. Odbywają się one w soboty o godz. 11.00 w salce katechetycznej. Mile widziane będą też na próbie nowe kandydatki do scholi.

6. Zwracamy uwagę na niewielką zmianę godzin czynnej kancelarii parafialnej. Informacje podane są na tablicach informacyjnych oraz na stronie internetowej parafii.

7. Ministranci przed kościołem rozprowadzają pismo ewangelizacyjne „Dobra Nowiny”. Dowolne ofiary składane za to pismo przeznaczone są na fundusz ministrancki.

8. Bezpośrednio po mszy świętej przed kościołem będą sprzedawane bilety na spotkanie z ojcami Enrique i Antonello 23 września w Legionowie. Koszt biletu z obiadem to 50 zł.

22 Niedziela Zwykła – 02.09.2018

1. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
Młodzież z gimnazjum i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z gronem pedagogicznym zapraszamy na mszę św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek o godz. 8.00 w kościele. Dla dzieci oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w niedzielę 9 września o godz. 10.30. W czasie tej mszy św. będziemy błogosławili tornistry i przybory szkolne.
Spowiedź dla dzieci i młodzieży w poniedziałek od godz. 7.45 i w pierwszy piątek miesiąca, 7 września. Zachęcamy do przeżycia pierwszych piątków miesiąca, szczególnie dzieci, które w maju przystąpiły do pierwszej komunii św. Ta praktyka ma co najmniej dwa błogosławione skutki: po pierwsze spełnienie obietnic objawionych przez Pana Jezusa św. Małgorzacie Alacouqe i po drugie wdrożenie do systematycznego korzystania z Sakramentu Pokuty.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek msza św. o godz. 18.00 zakończy się krótką adoracją Najświętszego Sakramentu i nabożeństwem Godzina święta. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a bezpośrednio po nim msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu do mszy św. o godz. 18.00. Przed mszą św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiadamy podczas każdej mszy św. i po południu od godz. 17.00. Po mszy św. o godz. 8.00 będziemy odwiedzali chorych z komunią św.

3. W sobotę obchodzimy Święto Narodzenia NMP zwane w tradycji ludowej Świętem Matki Bożej Siewnej. Z tej racji oprócz stałych godzin mszy św. będzie jeszcze dodatkowa o godz. 16.00.

4. Za tydzień 9 września po każdej Mszy Świętej będą sprzedawane bilety na spotkanie z ojcami Enrique i Antonello 23 września w Legionowie. Koszt biletu z obiadem to 50 zł.

5. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na godz. 13.00 na koncert w ramach IV Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej Powiatu Legionowskiego. Wykonawcami będą Robert Majewski – trąbka i Jan Bokszczanin – organy.

6. Przypominamy, że po czasie wakacji wracamy do zwykłego czasu niedzielnej mszy popołudniowej, czyli od dzisiaj już nie o 20.00 ale o godz. 18.00.

7. Zwracamy uwagę na niewielką zmianę godzin czynnej kancelarii parafialnej. Informacje podane są na tablicach informacyjnych oraz na stronie internetowej parafii.

8. Bezpośrednio po mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny, a taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na nasze Diecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Tarchominie.

21 Niedziela Zwykła – 26.08.2018 – Uroczystość NMP Częstochowskiej

1. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Od przyszłej niedzieli powracamy do stałych godzin niedzielnej Eucharystii tzn. nie będzie już mszy św. o godz. 20.00, ale o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po mszy św. godz. 8.00 sprawowanej, jak zawsze w pierwszą sobotę miesiąca, w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii. Natomiast w pierwszą niedzielę miesiąca msza św. o godz. 12.00 zakończy się wystawieniem Najświętszego Sakramentu i krótkim nabożeństwem eucharystycznym

3. 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

4. W niedzielę 2 września o godz. 13.00 odbędzie się w naszym kościele koncert w ramach IV Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej Powiatu Legionowskiego. Wykonawcami będą Robert Majewski – trąbka i Jan Bokszczanin – organy. Zapraszamy serdecznie!

5. Jak może już wiele osób wie, s. Katarzyna ze Zgromadzenia Sióstr Narodzenia NMP, która uczyła religii w Szkole Podstawowej nr 1 i w Przedszkolu decyzją swoich przełożonych została przeniesiona na inną placówkę. Dziękujemy s. Katarzynie za kilka lat pracy z dziećmi, za zaangażowanie i pomoc w pracy duszpasterskiej w parafii, za entuzjazm i radość, którymi zarażała innych. Życzymy błogosławieństwa w pracy na nowym miejscu i Bożego prowadzenia. Szczęść Boże!

6. Dzisiaj dziękujemy ks. Jerzemu za pomoc w pracy duszpasterskiej w okresie wakacyjnym. W piątek ks. Jerzy wraca do domu. Wyrazem wdzięczności za tę pomoc niech będą nasze ofiary, które ks. Jerzy będzie zbierał po każdej mszy św. na potrzeby swojej maleńkiej parafii na Ukrainie. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy za tę pomoc także pozostałym dwóm księżom, którzy w wakacje owocnie w posłudze duszpasterskiej nas wspierali. Bóg zapłać!

7. Dziękujemy wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za sprzątanie salki katechetycznej po pracach malarskich. Bóg zapłać!

8. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

9. Ks. Proboszcz z parafii MB Fatimskiej w Legionowie zaprasza do udziału w październiku w pielgrzymce po Grecji śladami Św. Pawła. Szczegóły na stronie internatowej parafii MB Fatimskiej.

20 Niedziela Zwykła – 19.08.2018

1. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w oprawie liturgicznej głównej mszy odpustowej w Uroczystość Wniebowzięcia NMP: służbie liturgicznej, zakrystiance p. Krystynie i organiście p. Robertowi, Panom z Kościelnej Służby Porządkowej Totus – Tuus, osobom biorącym udział w asyście procesyjnej: niosącym chorągwie, feretrony, nielicznym, ale bardzo dzielnym bielankom. Dziękujemy Paniom Bożenie i Jolancie za dekorację kwiatową kościoła. Dziękujemy także wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym i scholi młodzieżowej za przygotowanie i prowadzenie czuwania wigilijnego przed odpustem.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu w Dniu święta Parafii i Chotomowa. Dziękujemy Panu Wójtowi i Urzędowi Gminy Jabłonna, głównym organizatorom, czyli filii Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Chotomowie w osobach kierowniczki Pani Elżbiety Frydrychowicz i Pani Edyty Czyżewskiej, strażakom z OSP w Chotomowie za dopilnowanie porządku na parkingu i pokazy na festynie, sołectwu z Chotomowa za przygotowanie jak zawsze wyśmienitej grochówki i sołectwu z Dąbrowy Chotomowskiej za równie znakomite leczo. Nie sposób jest wymienić wszystkich, dzięki którym mogliśmy tak wspaniale przeżyć w wymiarze zarówno duchowym jak i „rozrywkowym” ten piękny czas parafialnego Święta, jaki dał nam Pan Bóg. Bóg zapłać wszystkim!

2. Nieubłagalnie zbliża się koniec wakacji, a tym samym i pomocy duszpasterskiej, jakiej udzielają nam od lat księża z Ukrainy. Przyszła niedziela będzie już ostatnią, kiedy będziemy gościli ks. Jerzego. Wyrazem wdzięczności za tę pomoc niech będą nasze ofiary, które ks. Jerzy będzie za tydzień zbierał po każdej mszy św. na potrzeby swojej nowej, maleńkiej parafii.

3. Bardzo prosimy, aby nie kłaść na stoliku pod chórem żadnych obrazków, czy ulotek bez wcześniejszego uzgodnienia z którymś z księży, czy można je tam położyć.

4. Rodzicom, którzy zamierzają ochrzcić w najbliższym czasie dzieci i kandydatom na chrzestnych przypominamy o udziale w konferencji przygotowującej do chrztu. Najbliższa w sobotę 25 sierpnia o godz. 18.45 w salce przy kancelarii.

5. W niedzielę 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej.

19 Niedziela Zwykła – 12.08.2018

1. We środę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, patronki naszej parafii. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w odpuście parafialnym i skorzystania z łask związanych z tą uroczystością. Do tego wydarzenia przygotowujemy się przez tzw. nabożeństwo czterdziestogodzinne. Rozpoczynamy je w poniedziałek, mszą św. o godz. 8.00. Szczegółowy plan nabożeństwa:http://parafiachotomow.pl/?page_id=745
Porządek mszy św. w dniu 15 sierpnia będzie jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Głównej mszy św. odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże ks. prałat Leszek Kołoniecki. Po tej mszy św. zapraszamy na dalsze świętowanie Dnia Chotomowa i obchodów 670 – lecia naszej parafii na łące przy kościele. Na tegoroczny piknik Gminne Centrum Kultury i Sportu, filia w Chotomowie, przygotowało bardzo bogaty program z inscenizacjami historycznymi, koncertami, atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Szczegółowy program znajdziemy na http://parafiachotomow.pl/?page_id=745
Bardzo prosimy o zaangażowanie się w oprawę liturgii uroczystości odpustowych wszystkie grupy i zespoły, które do tej pory to czyniły. Liczymy tutaj na Panów z Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus, druhów z OSP, ministrantów i lektorów, osoby do niesienia chorągwi i feretronów, a mamy nadzieję, że znajdą się też bielanki gotowe do sypania kwiatków.
Oczywiście, jak każdego 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

2. Panów z Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus” zapraszamy na krótkie spotkanie dzisiaj, po mszy św. o godz. 12.00.

3. Dziękujmy księżom z Ukrainy, którzy przyjeżdżają do nas na wakacje, aby wspomóc w pracy duszpasterskiej. Od środy jest z nami ks. Jerzy Buhajenko, którego witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej.

18 Niedziela Zwykła – 5.08.2018

1. W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.

2. W poniedziałek obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. tego dnia będą o godz. 8.00 i 18.00.

3. Zbliża się czas dorocznego parafialnego święta, czyli Odpustu Wniebowzięcia NMP. Przypada on w 670 roku (najprawdopodobniej) powstania parafii w Chotomowie. Głównej mszy św. odpustowej w dniu 15 sierpnia o godz. 12.00 będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże ks. prałat Leszek Kołoniecki. Po tej mszy św. zapraszamy na dalsze świętowanie Dnia Chotomowa, na łące przy kościele. Na tegoroczny piknik Gminne Centrum Kultury i Sportu, filia w Chotomowie, przygotowało bardzo bogaty program z inscenizacjami historycznymi, koncertami, atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Szczegółowy program znajdziemy na plakatach.

4. Grupa pielgrzymkowa z Legionowa zaprasza na wyjazd w Bieszczady i na Ukrainę. Szczegóły na plakacie w gablotce.

5. Panów z Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus” zapraszamy na krótkie spotkanie w przyszłą niedzielę, po mszy św. o godz. 12.00.

6. Dziękujmy ks. Witalijowi Bartkowiakowi z parafii na Ukrainie za wakacyjną pomoc w pracy duszpasterskiej w naszej parafii. We środę ks. Witalij odjeżdża do domu, a przyjedzie do nas na dalszą część wakacji ks. Jerzy. Praktycznym wyrazem naszej wdzięczności za duszpasterską pomoc niech będą ofiary, które ks. Witalij będzie dzisiaj zbierał na potrzeby swojej parafii po każdej mszy św. Bóg zapłać wszystkim za hojność!

16 Niedziela Zwykła – 22.07.2018

1. W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa i Święto św. Jakuba, apostoła, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Błogosławiliśmy już pojazdy i kierowców przed wyjazdem na wakacje, ale 25 lipca po mszy św. o godz. 18.00, również będzie okazja do poświęcenia pojazdu dla tych, którzy będą chcieli. Zachęcamy do pobłogosławienia pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.

2. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

3. Rodzicom, którzy zamierzają ochrzcić w najbliższym czasie dzieci i kandydatom na chrzestnych przypominamy o udziale w konferencji przygotowującej do chrztu. Najbliższa w sobotę 29 lipca o godz. 18.45 w salce przy kancelarii.

4. Witamy w naszej parafii ks. Witalija z Ukrainy, który od poniedziałku pomaga nam w pracy duszpasterskiej w wakacyjnym okresie.

15 Niedziela Zwykła – 15.07.2018

1. Jutro wspominamy w liturgii Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

2. Dziękujemy ks. Markowi za zorganizowanie i przeprowadzenie kolonii parafialnych oraz wychowawcom – wolontariuszom: Uli, Emilii, Piotrowi i Szymonowi za poświęcenie swojego czasu dla bezinteresownej pracy z dziećmi i młodzieżą. W miniony wtorek wszyscy wrócili z wakacyjnego wyjazdu parafialnego szczęśliwi i zadowoleni.

3. Dziękujemy dzisiaj ks. Jan Safińskiemu z parafii na Ukrainie, który przez ponad trzy tygodnie pomagał nam w pracy duszpasterskiej. Konkretnym, materialnym wyrazem naszej wdzięczności za tę pomoc niech będą ofiary, jakie ks. Jan będzie zbierał po mszy św. , przed kościołem, na potrzeby swojej parafii. Bóg zapłać za tę pomoc! Od wtorku ks. Jana w wakacyjnej pomocy zastąpi ks. Witalij.

4. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Odpowiednie informacje można znaleźć na plakatach w gablotce i przy wejściu na teren kościelny.

14 Niedziela Zwykła – 8.07.2018

1. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości Internetu.

2. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, przez cały lipiec i sierpień, zmienia się godzina mszy św. wieczornej – zamiast o 18.00, przez całe wakacje msza wieczorna niedzielna będzie o godz. 20.00. W wakacje (przez lipiec i sierpień) zmieniają się również godziny czynnej kancelarii. Kancelaria parafialna jest czynna: w poniedziałek od 19.00 do 20.00, środę od 16.30 do 17.30 i piątek od 9.00 do 10.00.

3. Od 20 czerwca pomaga nam w pracy duszpasterskiej ks. Jan Safiński z Ukrainy. Przyszła niedziela, 15 lipca, będzie jego ostatnią niedzielą wakacyjnej pomocy. Konkretnym wyrazem naszej wdzięczności z tę pomoc niech będą ofiary, jakie w przyszłą niedzielę ks. Jan będzie zbierał po każdej mszy św. na potrzeby swojej parafii.

4. Dla wielu ludzi bardzo popularną formę rekolekcji stanowi udział w pieszej pielgrzymce. Najczęściej jest to pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą pielgrzymkową (np.: https://diecezja.waw.pl/5981).

5. Fundacja Pasja Życia im. S. Józefy Menendez zaprasza na rekolekcje charyzmatyczne: Niech zstąpi Duch Twój, prowadzone przez ojców Antonello Cadeddu i Enrique Porcu. Rekolekcje odbędą się 23 września w Legionowie, w hali widowiskowo-sportowej ARENA. Więcej informacji: https://diecezja.waw.pl/5971

13 Niedziela Zwykła – 1.07.2018

1. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.
Szczególnie chcemy pamiętać o wyjeżdżającej na kolonie do Lubrzy w najbliższy poniedziałek z ks. Markiem i kadrą wychowawców – wolontariuszy, grupie 41 dzieci z naszej parafii. Wyjeżdżający uczestniczą we mszy św. o godz. 8.00, a bezpośrednio po mszy św. nastąpi wyjazd z parkingu przed kościołem.

2. Od dzisiejszej, pierwszej niedzieli lipca, zmienia się godzina mszy św. wieczornej – zamiast o 18.00, przez całe wakacje msza wieczorna niedzielna będzie o godz. 20.00. W wakacje (przez lipiec i sierpień) zmieniają się również godziny czynnej kancelarii. Kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałek od 19.00 do 20.00, środę od 16.30 do 17.30 i piątek od 9.00 do 10.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek na zakończenie mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo Godzina święta. W pierwszy piątek okazja do sakramentu pokuty podczas każdej mszy św., a po południu od godz. 17.00. O godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po nim bezpośrednio msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu do mszy wieczornej. Przed rozpoczęciem mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji pierwszej soboty miesiąca na zakończenie mszy św. o godz. 8.00, sprawowanej co miesiąc w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

4. Dzisiaj mamy możliwość obejrzenia w kościele wystawy ikon napisanych w ciągu minionego roku szkolnego 2017/2018 przez ikonopisarzy Drogi Ikony w pracowni przy parafii Św. Wincentego Pallottiego w Warszawie przy ul. Skaryszewskiej 12. Zachęcamy do obejrzenia ikon. Ich twórcom gratulujemy pasji, która łączy sztukę z modlitwą a nam, podziwiającym ikony dostarcza wrażeń estetycznych i duchowych.

11 Niedziela Zwykła – 17.06.2018

1. W tym tygodniu dzieci i młodzież kończą kolejny rok szkolny. Zapraszamy uczniów wraz z gronem pedagogicznym do wspólnego dziękczynienia, za wkrótce już miniony, rok szkolny. Msza św. dla Szkoły Podstawowej nr 1 będzie w piątek o godz. 17.00, a dla Gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr 2 w piątek o godz. 8.00. Pół godziny przed każdą mszą św. będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.
W związku z mszą św. w piątek na zakończenie roku szkolnego nabożeństwo czerwcowe zostanie wyjątkowo odprawione po mszy św. o godz. 18.00.

2. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
Tego dnia będzie miała miejsce Narodowa pielgrzymka mężczyzn – „Męskie oblężenie Jasnej Góry”. Mężczyzn zainteresowanych ewentualnym wyjazdem prosimy o kontakt w zakrystii.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

4. Bezpośrednio po mszy św. będziemy święcili pojazdy prosząc za wstawiennictwem Św. Krzysztofa o błogosławieństwo Boże dla kierowców, pasażerów i wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz o szczęśliwe wyjazdy i powroty z wakacji.

10 Niedziela Zwykła – 10.06.2018

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się również w Dąbrowie Chotomowskiej, przy krzyżu, u zbiegu ulic Lipowej i Kolejowej, o godz. 19.30.

2. W najbliższą środę ks. proboszcz będzie gościł u siebie księży kolegów z roku, na tradycyjnym, corocznym spotkaniu, w kolejną rocznicę święceń kapłańskich (dokładnie rocznica miała miejsce 28 maja). Księża odprawią o godz. 12.00 mszę św. Zapraszamy oczywiście do udziału w tej eucharystii wszystkich parafian!

3. Wkrótce rozpocznie się czas wakacyjnych wyjazdów, a już od dawna rozpoczął się weekendowy. W związku z tym w przyszłą niedzielę po każdej mszy św. będziemy święcili pojazdy prosząc o szczęśliwe i bezpieczne wyjazdy i powroty dla kierowców i pasażerów.

4. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ogłasza zapisy na rok 2018/2019 na „Studium wiedzy biblijnej i teologicznej”. Szczegóły na plakacie w gablotce i ulotkach.

5. Zapraszamy do udziału w organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jabłonna sportowym powitaniu lata w niedzielę 17 czerwca. Szczegóły na plakatach.

9 Niedziela Zwykła – 03.06.2018

1. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się również w Dąbrowie Chotomowskiej, przy krzyżu, u zbiegu ulic Lipowej i Kolejowej, o godz. 19.30.

2. We czwartek, z racji zakończenia dawnej oktawy Bożego Ciała, na mszach św. będziemy błogosławili wianki splecione z pierwszych kwiatów i ziół. Zachęcamy do przynoszenia wianków!

3. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. będą według porządku powszedniego, czyli o 8.00 i 18.00. Z racji Uroczystości tego dnia nie obowiązuje post.

4. W niedzielę 10 czerwca br., w naszej parafii, odbędzie się Niedziela radiowa. Będziemy gościć przedstawicieli Radia Warszawa, rozgłośni Diecezji Warszawsko-Praskiej. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Mariusz Wedziuk (dyrektor programowy), zaś reporter p. Mikołaj Michalecki będzie nagrywał wywiady z parafianami. Zwieńczeniem „Niedzieli radiowej” będzie audycja poświęcona naszej wspólnocie parafialnej pt.: „Portret parafii”. Zostanie ona wyemitowana 10 czerwca br. o godz. 20:10 na falach Radia Warszawa 106,2 fm.

5. W najbliższą środę, 6 czerwca zapraszamy wszystkich na godz. 19.00 do kościoła na mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.

6. W niedzielę za tydzień po mszy św. o godz. 10.30 nasza schola dziecięca „Aniołki” zaprasza na program słowno – muzyczny pt. „Historia zbawienia cz. 4”.

7. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie parafialne odbędzie się, 8 czerwca, w piątek, po Mszy św. wieczornej w kościele. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na ten wyjazd.

8. Spotkania indywidualne dla kandydatów do bierzmowania podsumowujące pierwszy rok przygotowań w najbliższy wtorek i środę według wcześniej podanego planu, zaś spotkanie wraz z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych w sobotę o godz. 19.00 w kościele.

9. W niedzielę 10 czerwca odbędzie się w Warszawie „Marsz dla życia i rodziny”. Marsz wyruszy o godz. 12.00 z Placu Trzech Krzyży a zakończy się na Placu zamkowym.

10. Narodowa pielgrzymka mężczyzn – „Męskie oblężenie Jasnej Góry” – odbędzie się w dniu ojca 23 czerwca, w Częstochowie. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce przed kościołem.

11. W przypadającym dzisiaj Dniu Dziękczynienia, bezpośrednio po mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

8 Niedziela Zwykła – 27.05.2018 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj, na mszy św. o godz. 10.30 druga grupa dzieci z dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej przystąpiła do swojej pierwszej komunii św. Do piątku włącznie dzieci będą przeżywały tzw. Biały tydzień uczestnicząc w nabożeństwie majowym i mszy św., a we środę udadzą się na dziękczynną pielgrzymkę do Niepokalanowa.

2. We czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. tego dnia będą jak w każdą niedzielę. Po mszy św. o godz. 12.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Procesja będzie szła trasą z ubiegłych lat, czyli ulicami: Partyzantów, Piękną, Słoneczną, Podleśną i Bagienną z powrotem do kościoła. Przy ostatnim, czwartym ołtarzu wszyscy uczestnicy procesji zostaną pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem. Dziękujemy już teraz osobom, które podjęły się przygotowania ołtarzy na procesję. Prosimy o włączenie się w organizację procesji ministrantów i lektorów, panów z Kościelnej Służby Porządkowej Totuus – Tuus, panie i panów z asysty kościelnej do niesienia feretronów, chorągwi i różańca. Prosimy o uświetnienie swoją obecnością na procesji Orkiestrę z naszego Gminnego Centrum Kultury i Sportu z Chotomowa – wiemy, że już się przygotowują. Liczymy na pomoc strażaków z OSP. Zapraszamy do udziału w procesji dzieci pierwszokomunijne, a dziewczynki do sypania kwiatków. Tutaj prosimy dziewczynki z klas trzecich ale i wszystkie chętne, które na ten dzień chcą być bielankami. Prosimy o przynoszenie kwiatków dla bielanek.

3. Do środy zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30. W Boże Ciało Litanię Loretańską odśpiewamy w czasie procesji eucharystycznej. Od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o godz. 17.30.
Mieszkańców Dąbrowy Chotomowskiej i Chotomowa zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec, o godz. 19.30 przy Krzyżu u zbiegu ulic Lipowej i Kolejowej. Dla dzieci organizatorzy tych nabożeństw przygotowują słodkie niespodzianki.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Na nabożeństwa związane z tymi dniami zapraszamy w czasie nabożeństw czerwcowych. W pierwszy piątek spowiadamy podczas każdej mszy św. i po południu od godz. 17.00. O godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a bezpośrednio po nim msza św. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do nabożeństwa czerwcowego. Rano będziemy odwiedzali z komunią św. chorych w domach. Prosimy o zgłaszanie chorych.
W pierwszy piątek Najświętszemu Sercu Pana Jezusa będziemy zawierzali szczególnie wszystkie dzieci, które tego dnia obchodzą swoje święto.

5. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie parafialne odbędzie się, 8 czerwca, w piątek, po Mszy św. wieczornej w kościele. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na ten wyjazd.

6. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

7. We środę 6 czerwca zapraszamy wszystkich na godz. 19.00 do kościoła na mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.

8. W gablotce przed kościołem wywieszone są zapowiedzi przedślubne. Przygotowujących się do sakramentu małżeństwa polecamy modlitwom wszystkich wiernych.

 

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018

1. Z racji dzisiejszej Uroczystości udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w kościele lub kaplicy będą pobożnie uczestniczyć w uroczystym śpiewie albo recytacji hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź.
Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

2. Jutro obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła a we czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

3. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną. Wójt Gminy Jabłonna Pan Jarosław Chodorski i Gminne Centrum Kultury i Sportu w Chotomowie zapraszają tego dnia na koncert poetycko – muzyczny z okazji Dnia Matki „Z miłości do Matki” o godz. 17.00 w Domu Kultury.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

5. Dzisiaj, na mszy św. o godz. 10.30 pierwsza grupa dzieci z dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej przystąpiła do swojej pierwszej komunii św. Do piątku włącznie dzieci będą przeżywały tzw. Biały tydzień uczestnicząc w nabożeństwie majowym i mszy św., a we środę udadzą się na pielgrzymkę do Niepokalanowa.
Druga grupa dzieci swoją uroczystość będzie miała w niedzielę 27 maja, również o 10.30. Dzień przed pierwszą komunią świętą dzieci przystąpią po raz pierwszy do sakramentu Pokuty i Pojednania. Bardzo prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin o dobre i owocne przeżycie tych uroczystości.

6. Panów z Kościelnej Służby Porządkowej Totus-Tuus zapraszamy na spotkanie dzisiaj, po mszy św. o godz. 12.00, w kościele.

7. Konferencja dla rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka i kandydatów na chrzestnych odbędzie się w najbliższą sobotę 26 maja o godz. 18.45 w salce przy kancelarii.

7 Niedziela Wielkanocna  – 13.05.2018 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy Nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

2. We środę obchodzimy Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej. Msze św. tego dnia o godz. 8.00 i 18.00.

3. W sobotę wieczorem przypada Wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na godz. 19.00 na czuwanie, które zakończy się Mszą Świętą o godz. 21.00. Czuwanie przygotowuje i prowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy tym samym o kończącym się okresie komunii św. wielkanocnej.

5. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, na mszy św. o godz. 10.30 pierwsza grupa dzieci z dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej przystąpi do swojej pierwszej komunii św. Druga grupa dzieci swoją uroczystość będzie miała w niedzielę 27 maja, również o 10.30. Dzień przed pierwszą komunią świętą dzieci przystąpią po raz pierwszy do sakramentu Pokuty i Pojednania. Bardzo prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin o dobre i owocne przeżycie tych uroczystości.

6. Panów z Kościelnej Służby Porządkowej Totus-Tuus zapraszamy na spotkanie w niedzielę 20 maja po mszy św. o godz. 12.00, w kościele.

7. Polecamy wyjazd autokarowy do Wilna i Trok w dniach 29.06 – 02.07, który organizuje nasz parafianin. Szczegóły na plakacie w gablotce.

8. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne w Tarchominie.

 

6 Niedziela Wielkanocna – 06.05.2018

1. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele o godz. 17.30 i przy kapliczkach.

2. We wtorek przypada Uroczystość patrona Polski, Św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00.

3. Od najbliższego piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego, przygotowując się w ten sposób do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie sprawowana w ramach nabożeństw majowych.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. W niedzielę 13 maja na mszy św. o godz. 9.00 dzieci z klas czwartych szkoły podstawowej będą obchodziły rocznicę swojej pierwszej komunii św. Dzień wcześniej, w sobotę o godz. 9.30 dzieci wraz z rodzinami zapraszamy do spowiedzi na godz. 9.30.

6. Ksiądz proboszcz prosi osoby odpowiedzialne za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało o pilny kontakt.

7. Kandydatów do bierzmowania ks. Marek zaprasza na spotkanie w sobotę 12 maja o godz. 19.00 w kościele.

8. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne w Tarchominie.

5 Niedziela Wielkanocna – 29.04.2018

1. Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa..

2. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z Litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 17.30, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.

3. W czwartek, 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek Mszy św. tego dnia będzie jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy na koncert „Wiwat maj, trzeci maj” w wykonaniu zespołu Art. Creative Band. Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jabłonna.

4. W tym tygodniu wypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa związane z tymi dniami będą miały miejsce w ramach nabożeństw majowych. W pierwszy piątek spowiadamy podczas każdej Mszy św. i po południu od godz. 17.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a bezpośrednio po niej Msza św. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.30.

5. Ordynariusz naszej diecezji ks. bp Romuald Kamiński udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 4 maja wszystkim Diecezjanom oraz Gościom, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej. Korzystając z dyspensy należy odmówić modlitwę w intencji Ojczyzny i Diecezji.

6. Po mszy św. przed kościołem Koło Przyjaciół Radia Maryja z Legionowa zbiera do puszek ofiary na działalność Radia.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu w dniach 1 i 3 maja będzie nieczynna.

 

4 Niedziela Wielkanocna – 22.04.2018

1. Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

2. Jutro, w Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00.

3. We środę obchodzimy Święto św. Marka Ewangelisty. To jednocześnie dzień imienin ks. Marka, naszego wikariusza. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji szczególnie na mszy św. o godz. 18.00. A już teraz składamy ks. Markowi serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i za wstawiennictwem tak wspaniałego Patrona wypraszamy solenizantowi obfitość łask Bożych!

4. Rodzicom planującym w najbliższym czasie chrzest dziecka i kandydatom na chrzestnych przypominamy o obowiązującym udziale w konferencji przygotowującej do Sakramentu Chrztu św. Konferencje odbywają się w ostatnie soboty miesiąca o godz. 18.45 w salce przy kancelarii. Najbliższa konferencja w sobotę 28 kwietnia.

5. Rodziców dzieci zapisanych na kolonie parafialne prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po odbiór kart kolonijnych. Informujemy jednocześnie o wolnych jeszcze kilku miejscach na ten wyjazd.

6. Rodziców dzieci, które w tym roku obchodzą rocznicę pierwszej komunii św. zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę o godz. 19.00 w kościele.

7. W gablotce wywieszone są zapowiedzi przedmałżeńskie.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 25.03.2018

1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy w Kościele Wielki Tydzień – czas obchodów najważniejszych prawd wiary. Przed nami szczyt roku liturgicznego – Triduum Paschalne, które rozpoczynamy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. W Wielki Piątek , dzień śmierci Pana Jezusa Kościół nie sprawuje Eucharystii. Gromadzimy się tego dnia na Liturgii Męki Pańskiej o godz. 19.00. Adorujemy Krzyż i dziękujemy Jezusowi Chrystusowi za dzieło Odkupienia. Wielka Sobota to również dzień bez Eucharystii – adorujemy Pana Jezusa leżącego w Grobie. Tego dnia, w godzinach od 8.30 do 16.30 święcimy pokarmy na stół wielkanocny. W Wielką Sobotę, po zapadnięciu zmroku, w kościołach rozpoczyna się najważniejsza Liturgia w roku, matka wszystkich uroczystości, Wigilia Paschalna, która już jest pierwszą Mszą Zmartwychwstania Pańskiego i należy w porządku liturgicznym do Niedzieli Wielkanocnej. W czasie tej liturgii błogosławimy wodę chrzcielną i odnawiamy przyrzeczenia chrztu świętego. W Wigilię Paschalną zostanie udzielony Sakrament Chrztu dorosłej osobie. Na tę liturgię przychodzimy koniecznie ze świecami, najlepiej, jeśli to będą te od chrztu świętego. Początek Wigilii Paschalnej o godz. 20.00.
W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy do modlitwy w ciągu dnia Liturgią Godzin. W Wielki Piątek o godz. 8.00 Jutrznia i o godz. 12.00 Godzina Czytań i w Wielką Sobotę o godz. 8.00 Godzina Czytań i Jutrznia. Również w tych dniach zapraszamy na godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Od Niedzieli Wielkanocnej do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego będziemy się modlili Koronką codziennie o godz. 17.45. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesją rezurekcyjną o godz. 6.00 uroczyście obwieścimy, że Jezus prawdziwie zmartwychwstał. Bezpośrednio po procesji rozpocznie się Msza św. Następne Msze św. w Niedzielę Wielkanocną będą o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia przeznaczona jest na KUL.

2. Od poniedziałku do środy włącznie będziemy spowiadali w godzinach od 17.00 do 19.00. Nie będzie możliwości spowiedzi w czasie Triduum Paschalnego.

3. Jeśli są jeszcze starsze i chore osoby, które chciałyby przygotować się do świąt wielkanocnych przez spowiedź i komunię św., a nie uczyniły tego w pierwszy piątek miesiąca, to prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Odwiedzimy te osoby w środę od. godz. 8.30.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Drogi Krzyżowej w miniony piątek, ulicami Chotomowa. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z Chotomowa za profesjonalne zabezpieczenie trasy, Panom z Kościelnej Służby Porządkowej Totus – Tuus za perfekcyjną organizację procesji, Panu Andrzejowi Niemyjskiemu za przygotowanie stacji Drogi Krzyżowej, osobom czytającym rozważania, ministrantom i lektorom, skautkom i skautom, ks. Markowi za przygotowanie rozważań i prowadzenie Drogi krzyżowej i wszystkim licznie obecnym uczestnikom nabożeństwa za modlitwę i piękne świadectwo wiary. Bóg zapłać wszystkim!

5. Bardzo Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas i wolontariuszom za przygotowanie palm na dzisiejszą niedzielę. Dziękujemy wszystkim nabywcom palm i ofiarodawcom. Dzięki pozyskanym w ten sposób funduszom możliwe jest przygotowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w to dzieło!

6. W dniach od 2 do 10 lipca organizujemy parafialne kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w Lubrzy k. Świebodzina w woj. lubuskim. Koszt wyjazdu: 1160 zł (najprawdopodobniej ulegnie jeszcze zmniejszeniu). Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Marka.

5 Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018

1. Jutro obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. będą według powszedniego porządku: godz. 8.00 i 18.00. Z racji uroczystości kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.
2. W najbliższy piątek ostatnia w tym Wielkim Poście Droga krzyżowa. Podobnie jak w ubiegłych latach będzie ona miała charakter plenerowy – przejdziemy nią ulicami Chotomowa. Nie będzie więc nabożeństw o 16.30 i 17.15, tylko to jedno, bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o udział w organizacji Drogi krzyżowej Panów z Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus, ministrantów i lektorów, a także skautów i skautki.
3. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień. Tego dnia będziemy przed każdą mszą św. święcili palmy. Obrzęd poświęcenia palm będzie miał miejsce na zewnątrz kościoła, przed głównymi schodami.
4. W kaplicy Matki Bożej wyłożony jest krzyż do indywidualnej adoracji.
5. W dniach od 2 do 10 lipca organizujemy parafialne kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w Lubrzy k. Świebodzina w woj. lubuskim. Koszt wyjazdu: 1160 zł (najprawdopodobniej ulegnie jeszcze zmniejszeniu). Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Marka.
6. Konferencja dla rodziców, którzy zamierzają w najbliższym czasie ochrzcić dzieci i kandydatów na chrzestnych odbędzie się w najbliższą sobotę 24 marca o godz. 18.45 w salce przy kancelarii.
7. Parafialny Zespół Caritas przystępuje w tym tygodniu do przygotowywania palm na Niedzielę Palmową. Zapraszamy chętnych do pomocy: we środę, czwartek i piątek o godz. 10.00 do salki przy kancelarii. Bardzo prosimy również o dostarczanie zieleni (bukszpan itp.) do zdobienia palm. Można w worku foliowym zostawić je pod kancelarią. Dochód z palm sprzedawanych w Niedzielę Palmową będzie przeznaczony na paczki dla najbardziej potrzebujących i jeśli zebrane fundusze pozwolą, dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu dzieci. Na ten cel przeznaczone będą także ofiary zbierane do puszek Caritas dzisiaj po każdej mszy św.
8. Stowarzyszenie Nauczycielu Dobry zaprasza na rekolekcje dla rodziców, nauczycieli i wychowawców w Sulejówku, w dniach 23 – 25 marca.
9. Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jabłonna zaprasza mieszkańców Chotomowa na wielkanocne spotkanie w niedzielę 25 marca o godz. 13.30 w Domu Strażaka.

4 Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018

1. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30 (dla dzieci), 17.15 i 18.45 (dla młodzieży), a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.15

2. W dniach od 2 do 10 lipca organizujemy parafialne kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w Lubrzy k. Świebodzina w woj. lubuskim. Koszt wyjazdu: 1160 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Marka.

3. Kandydaci do sakramentu bierzmowania z drugiego roku przygotowań w tym tygodniu mają rozmowy podsumowujące dwuletnie przygotowania. Spotkania będą odbywać się według wcześniej podanego planu a kandydaci do bierzmowania z pierwszego rok przygotowań mają swoje spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 19.00 w kościele.

4. Przypominamy rodzicom chrzczącym dzieci i kandydatom na rodziców chrzestnych o obowiązującej konferencji przygotowującej do chrztu. Najbliższa odbędzie się w sobotę 24 marca o godz. 18.45 w salce przy kancelarii.

5. Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie zaprasza na spektakl „Metanoia”, sceniczną interpretację tekstu Cliva Staplesa Lewisa „Listy starego diabła do młodego”. Wystąpi Ewangelizacyjny Teatr Adonai z Miejskiego Ośrodka Kultury. Spektakl odbędzie się 18 marca o godz. 20.00 w Sali widowiskowej Ratusza Miejskiego w Legionowie. Wstęp wolny.

3 Niedziela Wielkiego Postu – 4.03.2018

1. Nasze serca przepełnione są wdzięcznością za Nawiedzenie naszej parafii przez Matkę Bożą Częstochowską w jej cudownym obrazie z Jasnej Góry. Niemniej podziękowania należą się również tym, którzy przyczynili się do jak najgodniejszego przyjęcia Maryi w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy więc: ks. Markowi za perfekcyjne przygotowanie liturgii i czuwanie nad jej przebiegiem, służbie liturgicznej, która stawiła się tak licznie, zakrystiance, Pani Krysi i organiście Panu Robertowi. Dziękujemy za piękną dekorację kwiatami, za gruntowne sprzątanie kościoła – Dyrekcji z naszego Gminnego Centrum Kultury, osobom ze wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i wszystkim, którzy w te prace się włączyli, panom dekorującym otoczenie kościoła w chorągiewki i flagi, dziękujemy za transport ołtarza pod obraz jasnogórski, panom z Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus, którzy mimo mrozu spędzili kilka godzin dbając o porządek na zewnątrz, skautkom i skautom, grupom i wspólnotom prowadzącym modlitwy i czuwania, osobom pełniącym różne posługi w czasie liturgii powitania i pożegnania, jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z Chotomowa, Jabłonny i Wieliszewa za eskortę mobilnej kaplicy z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w tym wielkim wydarzeniu, zdarzającym się raz na kilkadziesiąt lat, za piękne świadectwo wiary i ukochania Najświętszej Maryi Panny. To był błogosławiony czas dla naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać wszystkim!

2. Dziękujemy Państwu Domosławskim, właścicielom firmy Translud za bezpłatne użyczenie autokaru na wyjazd dzieci i młodzieży na Misterium Męki Pańskiej do Ożarowa i ks. Markowi za zorganizowanie tego wyjazdu. Bóg zapłać!

3. Dwóch naszych parafian, Piotr Daniszewski i Sławomir Śmietanowski, w minioną sobotę w katedrze warszawsko – praskiej otrzymało uroczyste błogosławieństwo do pełnienia posługi nadzwyczajnych szafarzy eucharystii. Zgodnie z istotą tej posługi będą oni mogli udzielać wiernym komunii św. i zanosić chorym. Otoczmy ich naszą modlitwą, by godnie mogli wypełniać tę posługę i służyć owocnie naszej wspólnocie parafialnej.

4. Planujemy organizację parafialnych kolonii letnich dla dzieci i młodzieży w dniach od 2 do 10 lipca w Lubrzy k. Świebodzina w woj. lubuskim. Szczegóły podamy za tydzień.

5. Dzisiaj obchodzi imieniny długoletni proboszcz parafii, nasz rezydent Ks. Kazimierz Wójcik. Będziemy się modlili w jego intencji na mszy św. o godz. 12.00. Solenizantowi składamy serdeczne życzenia zdrowia, opieki Matki Bożej na każdy dzień i Bożego błogosławieństwa!

6. „Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jabłonna” serdecznie zaprasza do udziału w obchodach Dnia Kobiet organizowanych w Chotomowie, dzisiaj w godz. 15.00-18.00 w Domu Strażaka. Szczegóły na plakatach.

7. Zachęcamy do nabywania (za dowolną ofiarę na fundusz ministrancki) miesięcznika ewangelizacyjnego „Dobre Nowiny”.

2 Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018

1. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które jednocześnie są naszym przygotowaniem do Nawiedzenia parafii przez Matkę Bożą Częstochowską w kopii Jej cudownego wizerunku z Jasnej Góry. Program rekolekcji w poniedziałek i wtorek jest taki sam: msze św. z naukami dla dorosłych o godz. 9.00, 18.00 i 19.30. Nie będzie w tych dniach mszy św. o godz. 8.00. W czasie każdej z mszy św. będzie można skorzystać z Sakramentu Pojednania.

2. We środę 28 lutego Obraz Matki Bożej Częstochowskiej przybędzie do naszej parafii. O godz. 18.00 rozpoczniemy Nabożeństwo oczekiwania a o 18.30 wyjdziemy przed kościół wraz z ks. Arcybiskupem Henrykiem Hoserem SAC, aby przywitać Obraz, który przyjedzie do nas z parafii Jabłonna. Po powitaniu w kościele rozpocznie się msza św., której będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup. Obraz pozostanie w kościele do czwartku, kiedy to mszą św. o godz. 17.00 zakończymy Nawiedzenie w naszej parafii i pożegnamy Maryję. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału we wszystkich mszach św. i nabożeństwach zarówno w nocy jak i w ciągu dnia. Szczegółowy program Nawiedzenia zostawialiśmy w każdym domu w czasie kolędy. Program dostępny jest również na stronie internetowej parafii, na ogłoszeniach w tablicy przed kościołem, a także na folderach, które są wyłożone na stoliku pod chórem. Zachęcamy do udekorowania swoich domów i posesji (nie tylko tych na trasie przejazdu obrazu – z Jabłonny ulicą Partyzantów i z Chotomowa do Wieliszewa przez Olszewnicę Starą) na znak jak ważne dla nas jest to wydarzenie i przez ten zewnętrzny znak też chcemy to podkreślić.

3. W bocznej kaplicy Matki Bożej można oglądać wystawę prac dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Są to wizerunki Matki Bożej Częstochowskiej przyozdobione sukienkami wykonanymi według własnych projektów i wyobraźni dzieci, z zastosowaniem różnorodnych technik plastycznych. Dziękujemy katechetce, s. Teresie za przygotowanie tej wystawy.

4. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W związku z tym zapraszamy w piątek na drogę krzyżową o godz. 17.15, której treścią będą rozważania związane z historią Żołnierzy Wyklętych, a w sobotę 3 marca na godz. 16.30, na specjalną mszę św. w intencji Żołnierzy Wyklętych.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy czwartek po mszy św. o godz. 8.00 Godzina święta. W pierwszy piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, a bezpośrednio po niej msza św. Spowiadamy w czasie mszy św. i nabożeństw Drogi krzyżowej. Rano odwiedzimy z komunią św. chorych w domach. W pierwszą sobotę po mszy św. o godz. 8.00, sprawowanej w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii odbędzie się Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

6. Dwóch naszych parafian: Piotr Daniszewski i Sławomir Śmietanowski przez kilka miesięcy uczestniczyli w kursie na nadzwyczajnych szafarzy eucharystii. W najbliższą sobotę bp Romuald Kamiński w katedrze warszawsko – praskiej na mszy św. o godz. 11.00 udzieli im uroczystego błogosławieństwa do pełnienia tej posługi. Zgodnie z istotą tej posługi będą oni mogli udzielać wiernym komunii św. i zanosić chorym. Otoczmy ich naszą modlitwą, by godnie mogli wypełniać tę posługę i służyć owocnie naszej wspólnocie parafialnej.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko we czwartek i piątek.

8. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. i ich rodziców zapraszamy na mszę św. w niedzielę 4 marca o godz. 16.00.

9. Ks. Marek organizuje w sobotę 3 marca dla ministrantów, scholi i dzieci i młodzieży wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Ołtarzewa. Koszt wyjazdu – 20 zł. Zapisy u ks. Marka.

10. „Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jabłonna” serdecznie zaprasza do udziału w obchodach Dnia Kobiet organizowanych w Chotomowie. w niedzielę, 4 marca w godz. 15.00-18.00 w Domu Strażaka. Szczegóły na plakatach.

11. Z racji przypadającego dzisiaj Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, po mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na dzieło misyjne.

 

 

1 Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018

1. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych i o 18.45 dla młodzieży i dorosłych, a na Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.15.

2. W tym tygodniu swoje rekolekcje wielkopostne będą przeżywać dzieci i młodzież z naszych chotomowskich szkół. Rekolekcje będą trwały od środy do piątku włącznie. Na godz. 8.00 przychodzą gimnazjaliści, na 9.30 dzieci z klas VI i VI ze Szkoły Podstawowej nr 1, na 11.00 dzieci z klas IV i V i na godz. 12.30 dzieci z klas I-III. W związku z programem rekolekcyjnym dla szkół msze św. poranne t tych dniach będą odprawiane o godz. 7.00. Od przyszłej niedzieli 25 lutego rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla całej parafii, które jednocześnie będą naszym duchowym przygotowaniem do uroczystości Nawiedzenia parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Rekolekcje poprowadzi Paulin o. Marek Tomczak, przeor klasztoru Paulinów przy ul. Długiej w Warszawie i Kierownik Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki.

3. We środę 28 lutego o godz. 18.00 rozpoczniemy Nabożeństwo oczekiwania a o 18.30 wyjdziemy przed kościół wraz z ks. Arcybiskupem, aby przywitać Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który przyjedzie do nas z parafii Jabłonna. Po powitaniu w kościele rozpocznie się msza św., której będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup. Obraz pozostanie w kościele do czwartku, kiedy to mszą św. o godz. 17.00 zakończymy Nawiedzenie w naszej parafii i pożegnamy Maryję. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału we wszystkich mszach św. i nabożeństwach zarówno w nocy jak i w ciągu dnia. Szczegółowy program Nawiedzenia zostawialiśmy w każdym domu w czasie kolędy. Tych, którzy chcieliby zaangażować się aktywniej w przygotowanie tego Nawiedzenia prosimy o kontakt z ks. proboszczem lub ks. Markiem.

4. Ks. Marek organizuje w sobotę 3 marca dla ministrantów, scholi i dzieci i młodzieży wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Ołtarzewa. Koszt wyjazdu – 20 zł. Zapisy u ks. Marka.

5. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej organizuje wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Panamy w styczniu 2019 r. Grupa młodzieży z Warszawy-Pragi uczestniczyć będzie najpierw w Dniach w Diecezji w Chitre, a później w Wydarzeniach Centralnych w Panamie. Do wyjazdu z Duszpasterstwem Młodzieży, zapraszamy osoby pełnoletnie w wieku 18-30 lat. Koszt wyjazdu będzie wynosił około 8500 zł, natomiast do końca marca należy wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt mailowy z Duszpasterstwem Młodzieży – sekretariat@sdm.waw.pl.

6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tego dnia po mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na dzieło misyjne.

 

6 Niedziela Zwykła – 11.02.2018

1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

2. Kandydatów do bierzmowania z pierwszego roku przygotowań zapraszamy na spotkanie w sobotę 17 lutego o godz. 19.00 w kościele.

3. Dzieci obchodzące w tym roku rocznicę pierwszej komunii św. i ich rodziców zapraszamy na mszę św. dla nich w niedzielę 18 lutego o godz. 16.00.

4. Panów z Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus” zapraszamy na spotkanie dzisiaj bezpośrednio po mszy św. o godz. 12.00.

5. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy w Kościele okres Wielkiego Postu. Msze św. tego dnia będą o godz. 7.30, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Na każdej mszy św. będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. W Środę Popielcową rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.

6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30 (dla dzieci), 17.15 (dla dorosłych) i 18.45 (dla młodzieży i dorosłych). Gorzkie żale: w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.

7. W minioną środę zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii czyli tradycyjną kolędę. W danych statystycznych kolęda przedstawia się następująco: doliczyliśmy się ok. 8 433 parafian i ok. 2 855 rodzin. Przyjęło nas po kolędzie ok. 1 725 rodzin, co stanowi średnio 60,4 %. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy otwierali przed nami drzwi swoich domów i z życzliwością i serdecznością nas przyjmowali. Dziękujemy za wspólną modlitwę, rozmowy i składane przy okazji kolędy ofiary. Bóg zapłać!

8. Bezpośrednio po mszy św. będą zbierane do puszek Caritas ofiary na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

 

5 Niedziela Zwykła – 4.02.2018

1. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas po kolędzie. Dziękujemy za życzliwość i wspólną modlitwę, a także za składane przy okazji kolędy ofiary. W przyszłym tygodniu kończymy tegoroczną wizytę duszpasterską. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym czasie, a chcieliby to uczynić, prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii na jeden z wybranych terminów: 6 lub 7 lutego.

2. Dziękujemy panom: Janowi, Mirosławowi i Stanisławowi za demontaż choinek z dekoracji bożonarodzeniowej. Bóg zapłać!

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania (2 roku przygotowań) odbędzie się w sobotę, 10 lutego, o godz. 19.00 w kościele.

4. Rodziców dzieci, które w tym roku przystępują do pierwszej komunii św. zapraszamy na formacyjne spotkanie w najbliższą środę 7 lutego o godz. 19.00 w kościele.

5. Od najbliższego czwartku, po zakończonej już kolędzie, wracamy do stałych godzin czynnej kancelarii.

6. W niedzielę 11 lutego, w dzień wspomnienia NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Pamiętamy w modlitwach o naszych chorych, ale także tę troskę będziemy mogli wyrazić w postaci materialnej. Tego dnia po wszystkich mszach św. będą zbierane do puszek Caritas ofiary na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

7. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.30 zostaną przyjęci do grona ministrantów przygotowujący się od kilku miesięcy kandydaci.

8. Panów z Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus” zapraszamy na spotkanie w niedzielę 11 lutego bezpośrednio po mszy św. o godz. 12.00.

9. We czwartek 1 lutego, w godzinach między 21.00 a 21.30, na terenie przy plebanii doszło do przykrego wydarzenia – spłonęła stojąca 30 metrów od plebanii stodoła. Dziękujemy kilku jednostkom straży pożarnej, które w szybkiej i sprawnie przeprowadzonej akcji ugasiły pożar. W stodole znajdowały się elementy dekoracji ołtarzy na Boże Ciało, do Grobu Pańskiego i szopki, deski, sprzęty gospodarcze i dwa kandelabry z kościoła. Wszystko uległo zniszczeniu. W stodole nie ma podłączonej instalacji elektrycznej, nie były przechowywane żadne łatwopalne substancje i praktycznie poza magazynowaniem sprzętu nic się w niej nie działo. Można przypuszczać, że stodoła została podpalona od wewnątrz, co wstępnie stwierdził oglądający miejsce biegły. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie. Tych, którzy zauważyli może jakieś podejrzane osoby pojawiające się w tym czasie w okolicach stodoły prosimy o powiadomienie o tym fakcie.

4 Niedziela Zwykła – 28.01.2018

1. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas po kolędzie. Dziękujemy za życzliwość i wspólną modlitwę, a także za składane przy okazji kolędy ofiary. Prosimy o zwrócenie uwagi na zmianę w harmonogramie kolędy w piątek 2 lutego, sobotę 3 lutego i poniedziałek 5 lutego. Zbliżamy się do końca wizyty duszpasterskiej. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym czasie, a chcieliby to uczynić, prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii na jeden z wybranych terminów: 6 lub 7 lutego.

3. W piątek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą w naszym kościele o godz. 8.00, 15.00 i 18.00. Na każdej mszy św. będziemy błogosławili świece.
2 lutego to również Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach tego dnia chcemy szczególnie pamiętać o obecnych na terenie naszej parafii: Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej i Zgromadzeniu Sióstr Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy czwartek po mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszoczwartkowe. W pierwszy piątek przypada w tym roku Święto Ofiarowania Pańskiego. O godzinie 15.00 Godzina Miłosierdzia poprzedzi mszę św., która rozpocznie się bezpośrednio po niej. Po mszy św. o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00. Spowiadamy podczas każdej mszy św. i po południu od godz. 17.00. Rano odwiedzamy z komunią św. chorych w domach. W pierwszą sobotę miesiąca po mszy św. o godz. 8.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W pierwszą niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.

5. Począwszy od stycznia w każdą pierwszą sobotę miesiąca msza św. o godz. 8.00 sprawowana jest w intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii. Polecać w tej mszy św. będziemy tych parafian, którzy już od lat służą nam bezinteresowną pomocą jak: Państwu Kaczmarkom z pralni przy ulicy Bagiennej, którzy piorą wszystkie kościelne szaty liturgiczne, Państwu Krzysztofowi i Elżbiecie Pietrasom, z Biura Rachunkowego przy ul. Piusa XI, Państwu Domosławskim, właścicielom Transludu, Pani Bożenie Śmietanowskiej dekorującej przy wielu uroczystych okazjach kościół i wielu innym osobom, które służą naszej wspólnocie parafialnej bezinteresowną pomocą przy wielu różnych okazjach.

6. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. i ich rodziców zapraszamy na mszę św. w niedzielę 4 lutego o godz. 16.00. Podczas tej mszy św. dzieci otrzymają modlitewniki.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania (2 roku przygotowań) zostało przeniesione z najbliższej soboty na kolejną sobotę, 10 lutego, o godz. 19.00 w kościele.

8. Jeszcze dzisiaj zapraszamy do kościoła na godz. 19.00 na koncert kolęd w wykonaniu Legionowskiego Chóru Kameralnego.

9. Zapraszamy do naszej praskiej Katedry na mszę św. dziękczynną za posługę w diecezji Ks. abp Henryka Hosera SAC.(https://diecezja.waw.pl/5708)

3 Niedziela Zwykła – 21.01.2018

1. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas po kolędzie. Dziękujemy za życzliwość i wspólną modlitwę. Dziękujemy także za składane przy okazji kolędy ofiary. Plan kolędy na najbliższy i następny tydzień jest wywieszony na osobnej kartce w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Rodziny i osoby, które w tym roku chcą po raz pierwszy przyjąć księży po kolędzie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie drogą mejlową, telefonicznie bądź osobiście. Przypominamy, że kancelaria parafialna w czasie kolędy jest czynna we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00.

3. Rodzicom, którzy w najbliższym czasie zamierzają ochrzcić swoje dzieci i kandydatom na chrzestnych przypominamy o obowiązującej katechezie przygotowującej do chrztu dziecka. Najbliższa odbędzie się w sobotę 27 stycznia o godz. 18.45 w salce przy kancelarii.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy do kościoła na godz. 19.00 na koncert kolęd w wykonaniu Legionowskiego Chóru Kameralnego.

5. Ogłoszenie Wójta Gminy Jabłonna: Gmina Jabłonna przystępuje do kolejnej edycji programu modernizacji kotłowni. Tak jak w poprzednich latach mieszkańcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie wymiany starych i nie ekologicznych pieców na nowe. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 30 stycznia o godz. 18.30 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie przy ul. Modlińskiej 102. Wnioski będą przyjmowane od 5 do 19 lutego w Urzędzie Gminy Jabłonna.

6. Po mszy św. przed kościołem, mieszkająca w naszej parafii rodzina Pani Doroty Bacławskiej będzie zbierała ofiary na leczenie agresywnego nowotworu piersi. Zbiórka prowadzona jest za zgodą biskupa.

2 Niedziela Zwykła – 14.01.2018

1. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas po kolędzie. Dziękujemy za życzliwość i wspólną modlitwę. Dziękujemy także za składane przy okazji kolędy ofiary. Plan kolędy na najbliższy i następny tydzień jest wywieszony na osobnej kartce w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Rodziny i osoby, które w tym roku chcą po raz pierwszy przyjąć księży po kolędzie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie drogą mejlową, telefonicznie bądź osobiście. Przypominamy, że kancelaria parafialna w czasie kolędy jest czynna we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00.

3. W sobotę 20 stycznia odbędzie się w katedrze warszawsko – praskiej p.w. św. Michała Archanioła i św. Floriana, męczennika podczas mszy św. o godz. 11.00 liturgiczna inauguracja posługi naszego nowego ordynariusza bp Romualda Kamińskiego. Ks. Biskup bardzo serdecznie zaprasza do udziału w tej modlitwie wszystkich diecezjan!

4. Od czwartku rozpoczyna się w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą”. Zachęcamy do modlitwy w intencji jedności chrześcijan.

2 Niedziela po Bożym Narodzeniu – 7.01.2018 – Święto Chrztu Pańskiego

1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas po kolędzie. Dziękujemy za życzliwość i wspólną modlitwę. Dziękujemy także za składane przy okazji kolędy ofiary. Plan kolędy na najbliższy i następny tydzień jest wywieszony na osobnej kartce w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponawiamy prośbę do osób, które w tym roku chcą po raz pierwszy przyjąć księży po kolędzie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie drogą mejlową, telefonicznie bądź osobiście. Od wtorku w wizycie duszpasterskiej będą nam pomagali, znani już w parafii od kilku lat, polscy księża z Ukrainy: ks. Jan i ks. Jerzy. Przypominamy, że kancelaria parafialna w czasie kolędy jest czynna we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00.

3. Dzisiaj, po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd w kościele – wieczór kolęd.

1 Niedziela po Bożym Narodzeniu – 31.12.2017 – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa na zakończenie mszy św. o godz. 18.00 ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

2. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas po kolędzie. Dziękujemy za życzliwość i wspólną modlitwę. Dziękujemy także za składane przy okazji kolędy ofiary. Przeznaczone będą one na potrzeby związane z bliższymi i dalszymi planami, takimi jak: doprowadzenie wody do plebanii i generalny remont budynku, który znajduje się w opłakanym stanie, bądź też budowa nowego domu parafialnego. Tu musimy poczekać na konkretną decyzję władzy diecezjalnej. Plan kolędy na najbliższy i następny tydzień jest wywieszony na osobnej kartce w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponawiamy prośbę do osób, które w tym roku chcą po raz pierwszy przyjąć księży po kolędzie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie drogą mejlową, telefonicznie bądź osobiście. Ogromnie ułatwi nam to planowanie kolędy, bowiem w naszej parafii nieustannie przybywają nowe domy, ulice, a my niestety nie posiadamy takich informacji, gdzie wprowadzili się nowi parafianie. Przy okazji dziękujemy już tym, którzy na naszą prośbę odpowiedzieli. Kancelaria parafialna w czasie kolędy będzie czynna we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy czwartek na zakończenie mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się nabożeństwo Godzina święta. W pierwszy piątek spowiadamy podczas mszy świętych i po południu od godz. 17.00. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, a po niej bezpośrednio Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 18.00. Przed Mszą św., na zakończenie adoracji pomodlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszy piątek odwiedzamy rano z komunią św. chorych. W pierwszą niedzielę miesiąca, msza św. o godz. 12.00 zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu.

5. W sobotę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną tradycyjnie Świętem Trzech Króli. Msze św. tego dnia będą według porządku niedzielnego. Na każdej mszy św. będziemy błogosławili kadzidło i kredę. Msza św. o godz. 10.30 rozpocznie się orszakiem Trzech Króli wokół kościoła. Taca z tego dnia przeznaczona jest na misje.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Tą niedzielą kończy się w Kościele okres Narodzenia Pańskiego.

7. Nasza schola dziecięca zaprasza w niedzielę 7 stycznia, bezpośrednio po mszy św. o godz. 10.30 na śpiewaną opowieść o Bożym Narodzeniu.

8. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. i ich rodziny zapraszamy na mszę św. w niedzielę 7 stycznia o godz. 16.00.

9. Na niedzielę 7 stycznia, po mszy św. o godz. 18.00 planujemy wieczór kolęd. Oprócz wspólnego śpiewania będzie też przeznaczony czas na kolędy w wykonaniu chętnych rodzin, zespołów czy też innych podmiotów. W związku z tym, już teraz prosimy muzykujące i śpiewające osoby i grupy o zgłaszanie się do ks. proboszcza w celu wcześniejszego przygotowania programu i ewentualnej próby z nagłośnieniem.

4 Niedziela Adwentu – 24.12.2017

1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.
W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Przypominamy, że w niedzielę nigdy nie może obowiązywać post. Spożywanie podczas wieczerzy potraw postnych jest jedynie zachowaniem tradycji. Nie ma dzisiaj mszy św. o godz. 18.00. W tym czasie zapewne zasiądziemy w rodzinach do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o chrześcijański charakter tej wieczerzy – niech nie zabraknie odczytania Ewangelii o narodzinach Zbawiciela i wspólnej modlitwy.

2. Świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego zaczniemy od mszy św. o północy zwanej tradycyjnie pasterką. Zachęcamy do przyjścia już na 23.30 na modlitwę tzw. Godziną czytań, która poprzedzi pasterkę. Na zakończenie pasterki podzielimy się w kościele opłatkiem. Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
W Uroczystość Narodzenia Pańskiego i Święto Św. Szczepana porządek mszy św. będzie jak w niedzielę. Dzieci zachęcamy do jak najliczniejszego udziału we mszy św. w Dzień Narodzenia o godz. 10.30. Przewidziana jest dla nich niespodzianka związana z urodzinami Pana Jezusa, a przypuszczamy, że i dorośli będą też mogli wiele skorzystać! Taca z drugiego dnia Świąt przeznaczona jest na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.

3. Przypominamy, że dni oktawy Narodzenia Pańskiego mają rangę święta. Nie są więc uroczystościami, jak w oktawie wielkanocnej i nie znoszą piątkowego postu.

4. Od środy 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną tradycyjnie kolędą. Wizyta duszpasterska to przede wszystkim błogosławieństwo domu i wspólna modlitwa. To także znak jedności z Kościołem parafialnym oraz gościnności i otwartości na przyjęcie duszpasterzy. Plan kolędy na najbliższy i następny tydzień jest wywieszony na osobnej kartce w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Osoby, które w tym roku chcą po raz pierwszy przyjąć księży po kolędzie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie drogą mejlową, telefonicznie bądź osobiście. Ogromnie ułatwi nam to planowanie kolędy, bowiem w naszej parafii nieustannie przybywają nowe domy, ulice, a my niestety nie posiadamy takich informacji, gdzie wprowadzili się nowi parafianie. Przy okazji dziękujemy już tym, którzy na naszą prośbę szybko odpowiedzieli. W czasie kolędy ulegną zmianie godziny czynnej kancelarii. Kancelaria będzie czynna we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Św. Rodziny. Msza św. o godz. 12.00 zakończy się nabożeństwem w intencji rodzin i błogosławieństwem wszystkich obecnych rodzin Najświętszym Sakramentem.
Z uwagi na to, że niedziela 31 grudnia jest ostatnim dniem roku kalendarzowego, na zakończenie mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo dziękczynno – błagalne.

6. Na niedzielę 7 stycznia, po mszy św. o godz. 18.00 planujemy wieczór kolęd. Oprócz wspólnego śpiewania będzie też przeznaczony czas na kolędy w wykonaniu chętnych rodzin, zespołów czy też innych podmiotów. W związku z tym, już teraz prosimy muzykujące i śpiewające osoby i grupy o zgłaszanie się do ks. proboszcza w celu wcześniejszego przygotowania programu i ewentualnej próby z nagłośnieniem.

3 Niedziela Adwentu- 17.12.2017

1. Wkraczamy w drugą część okresu adwentu. Dni od 17 do 24 grudnia włącznie są przeznaczone na bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. W związku z przypadającą w tym roku w niedzielę Wigilię Narodzenia Pańskiego przypominamy, że w niedzielę nigdy nie może obowiązywać post. Spożywanie podczas wieczerzy potraw postnych jest jedynie zachowaniem tradycji. W niedzielę 24 grudnia nie będzie mszy św. o godz. 18.00, prosimy zatem o wcześniejsze zaplanowanie sobie odpowiedniej godziny uczestnictwa we mszy św. niedzielnej.

3. Świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego zaczniemy od mszy św. o północy zwanej tradycyjnie pasterką. Zachęcamy do przyjścia już na 23.30 na modlitwę tzw. Godziną czytań, która poprzedzi pasterkę. Na zakończenie pasterki podzielimy się w kościele opłatkiem. Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
W Uroczystość Narodzenia Pańskiego i Święto Św. Szczepana porządek mszy św. będzie jak w niedzielę.

4. W zewnętrznej kaplicy przy kościele możemy jeszcze nabywać świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Wolontariusze z naszej parafialnej grupy Caritas zbierają także przed kościołem ofiary na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii.

5. Od środy 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną tradycyjnie kolędą. Wizyta duszpasterska to przede wszystkim błogosławieństwo domu i wspólna modlitwa. To także znak jedności z Kościołem parafialnym oraz gościnności i otwartości na przyjęcie duszpasterzy. Plan kolędy na najbliższy tydzień jest wywieszony na osobnej kartce w gablocie i zamieszczony w zakładce „Kolęda” na stronie internetowej parafii. Osoby, które w tym roku chcą po raz pierwszy przyjąć księży po kolędzie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie drogą mejlową, telefonicznie bądź osobiście. Ogromnie ułatwi nam to planowanie kolędy, bowiem w naszej parafii nieustannie przybywają nowe domy, ulice, a my niestety nie posiadamy takich informacji, gdzie wprowadzili się nowi parafianie. W czasie kolędy ulegną zmianie godziny czynnej kancelarii. Kancelaria będzie czynna we wtorki i czwartki od godz. 16.00 do 17.00.

6. Pan Robert, organista rozprowadza po każdej mszy św. w kruchcie opłatki na stół wigilijny.

2 Niedziela Adwentu- 10.12.2017

1. Dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Tomasz Zaczkiewicz, Pallotyn, proboszcz Parafii Św. Wincentego Pallottiego w Warszawie na Skaryszewskiej. Rekolekcje potrwają do wtorku 12 grudnia włącznie. Postarajmy się jak najwięcej skorzystać z tego czasu łaski, jakim są rekolekcje, by w ten sposób dobrze przygotować się na przyjście Zbawiciela. (plan rekolekcji: http://parafiachotomow.pl/?page_id=420)

2. Z uwagi na okres świąteczny w sobotę 16 grudnia odbędzie się katecheza przygotowująca do chrztu dla rodziców dzieci i chrzestnych. Początek o godz. 18.45 w salce katechetycznej przy kancelarii.

3. W zewnętrznej kaplicy przy kościele możemy nabywać świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dzięki funduszom zebranym podczas świątecznej akcji, możliwe będzie funkcjonowanie czterdziestu placówek Caritas na terenie diecezji.
Wolontariusze z naszej parafialnej grupy Caritas zbierają także przed kościołem ofiary na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii.

4. Bezpośrednio po mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

5. Dziekan Dekanatu Nowodworskiego, ks. prał. Krzysztof Czyżyk i radny Pan Adam Krzyżanowski zapraszają mieszkańców naszej miejscowości na Spotkanie wigilijne, które odbędzie się w dniu 17 grudnia 2017 r. w Domu Weselnym Eden w Suchocinie w godz. 14.00 – 17.00. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

1 Niedziela Adwentu- 3.12.2017

1. Okres Adwentu, który dzisiaj rozpoczęliśmy, to czas, który ma podwójny charakter: przygotowuje nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego jak również, przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu Jego przyjścia na końcu czasów.
Zapraszamy na Msze św. ku czci Matki Bożej, zwane tradycyjnie roratami. Roraty w naszym kościele we środy i piątki będą o godz. 18.00, w pozostałe dni o godz. 6.45. Dzieci szczególnie zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki, kiedy to na tych Mszach będą skierowane do nich kazania. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdego dnia, w miarę możliwości brać udział w roratach, do czego serdecznie zachęcamy!
W przyszłą, drugą niedzielę Adwentu rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Tomasz Zaczkiewicz, pallotyn, wraz z zespołem ewangelizacyjnym. Rekolekcje potrwają do wtorku 12 grudnia włącznie. Postarajmy sobie zarezerwować czas, tak by skorzystać z tego czasu łaski rekolekcji adwentowych.

2. W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o godz. 6.45 i 18.00. Ze względu na uroczystość tego dnia nie ma Mszy św. roratniej. Z racji tejże uroczystości w piątek nie obowiązuje post. W Godzinie Łaski, od 12.00 do 13.00 zapraszamy do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu.

3. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania (1 rok przygotowań) odbędzie się w najbliższą sobotę, 9 grudnia, o godz. 19.00 w kościele.

4. Dzieci obchodzące w tym roku rocznicę pierwszej komunii św. i ich rodziny zapraszamy na Mszę św. w przyszłą 10 grudnia o godz. 16.00.

5. W zewnętrznej kaplicy przy kościele możemy nabywać już świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dzięki funduszom zebranym podczas świątecznej akcji, możliwe będzie funkcjonowanie czterdziestu placówek Caritas na terenie diecezji.
Od przyszłej niedzieli wolontariusze z naszej parafialnej grupy Caritas będą zbierali ofiary na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii.

6. Młodzieży z naszej scholi i ich przyjaciołom dziękujemy za pięknie przygotowany w ubiegłą niedzielę wieczór uwielbienia. Bóg zapłać za tę wspaniałą inicjatywę!

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

8. Wolontariusze Stowarzyszenia „Wspólnymi siłami” rozprowadzają przed kościołem artykuły rękodzielnicze, z których pozyskane środki przeznaczone będą na Dom Samotnej Matki z Dziećmi prowadzony przez Stowarzyszenie.

9. Pan Robert, nasz organista roznosi w parafii poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie go w domach.

34 Niedziela Zwykła – 26.11.2017

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 

1. Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego, Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Mszy Św. o godz. 12.00 odnowimy akt intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla i Pana.
Od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Intronizacji Jezusa Chrystusa.
Po Mszy wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia przygotowany przez naszą scholę młodzieżową i młodzież ze wspólnoty oazowej.

2. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy piątek spowiadamy podczas Mszy św. i po południu od godz. 17.00. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, a po niej bezpośrednio Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 18.00. Przed Mszą św., na zakończenie adoracji pomodlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszy piątek odwiedzamy rano z komunią św. chorych. W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP odbędzie się po mszy św. o godz. 8.00. W pierwszą niedzielę miesiąca, Msza św. o godz. 12.00 zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu.

3. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Msze Św. roratnie w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty będą odprawiane o godz. 6.45 rano, a we środy i piątki o godz. 18.00. Parafialne rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać od II Niedzieli Adwentu do wtorku. Będzie je prowadził ks. Tomasz Zaczkiewicz, pallotyn wraz z zespołem ewangelizacyjnym.

4. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania (2 rok przygotowań) odbędzie się w najbliższą sobotę, 02 grudnia, o godz. 19.00 w kościele.

5. Dzieci przygotowujące się do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. i ich rodziny zapraszamy na Mszę Św. w niedzielę za tydzień, 02 grudnia o godz. 16.00. Podczas tej mszy poświęcenie i rozdanie medalików.

6. Jutro o godz. 11.00 w Bazylice Katedralnej św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie na Pradze zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna za posługę kapłańską, biskupią i misyjną w Kościele Ks. Abp Henryka Hosera z racji 75 – tych urodzin. Zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy Św.

7. Osoby działające w naszej parafii w grupie charytatywnej Caritas prosimy bardzo o szybki kontakt z Księdzem Proboszczem.

8. Klerycy naszego Seminarium Duchownego na Tarchominie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na wystawianą przez nich sztukę pt. „Wielka Wyprawa” w reżyserii i według scenariusza p. Piotra Furmana, aktora warszawskiego Teatru Rampa. Więcej informacji: http://wsddwp.edu.pl/wielka-wyprawa-sztuka-seminaryjna-2017/

9. Pan Robert Witek, nasz organista od jutra będzie roznosił poświęcone dziś opłatki.

32 Niedziela Zwykła – 12.11.2017

1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. Będziemy dzisiaj mogli materialnie wspomóc prześladowanych chrześcijan przez ofiary składane do puszek bezpośrednio po mszy św.

2. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele modlimy się za zmarłych w wypominkach przez cały rok podczas każdej mszy św. W gablocie są wywieszone wypominki podzielone na ponad 30 ponumerowanych części. Zawsze na kartce z intencjami przy każdej mszy św. widnieje przyporządkowany numer wypominek, które na danej mszy św. są wyczytywane. Przyjmujemy jeszcze na wypominki w zakrystii po każdej mszy św.

3. Rodzicom dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. przypominamy o warsztatach dla nich, tzw. „Nawigacji w rodzinie”. Dzisiaj o godz. 15.30 dla pierwszej grupy i za tydzień o tej samej porze dla drugiej.

4. Legionowskie Stowarzyszenie na rzecz kultury „Viva larte” zaprasza na IV Przegląd pieśni patriotycznej, który odbędzie się dzisiaj w sali widowiskowej miejskiego ratusza. Więcej szczegółów: https://legionowo.pl/pl/a/12975-przeglad-piesni-patriotycznej-viva-polonia

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w parafii ks. Andrzeja Kinowskiego. Ks. Andrzej jest kapłanem z naszej diecezji a obecnie pracuje na misjach na Ukrainie. Jest proboszczem polskiej parafii Szaróweczka. Ks. Kinowski na wszystkich mszach wygłosi Słowo Boże, a po każdej mszy św. będzie zbierał ofiary na potrzeby swojej parafii.

6. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na nasze diecezjalne Seminarium duchowne w Tarchominie.

31 Niedziela Zwykła – 5.11.2017

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych.
Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Do środy włącznie przed każdą Mszą św. modlimy się za zmarłych polecanych w naszych wypominkach rocznych.                                                                                                                                                  Od 9 listopada modlitwa wypominkowa będzie kontynuowana według starego zwyczaju, czyli na każdej Mszy św., w ramach modlitwy powszechnej. Cały czas jeszcze oczywiście przyjmujemy na wypominki roczne.

2. Ks. bp Marek Solarczyk we czwartek 9 listopada odprawi w naszym kościele o godz. 11.00 Mszę św. w intencji Szkoły Podstawowej nr 2 Imienia Orła Białego. W czasie Mszy św. zostanie poświęcony przez Ks. Biskupa sztandar Szkoły.

3. Kandydaci do bierzmowania, którzy rozpoczęli w tym roku przygotowanie do tego sakramentu będą w tym tygodniu od wtorku do czwartku włącznie przeżywali swoje rekolekcje. Rekolekcje będą się rozpoczynały o godz. 18.45 i potrwają do godziny ok. 20.15.

4. W sobotę, 11 listopada, obchodzimy 99. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Zapraszamy do udziału w obchodach Święta Niepodległości przez udział w różnych organizowanych w tym dniu w naszej Gminie wydarzeniach. W naszym kościele o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy św. nastąpi przemarsz pod Pomnik Poległych i Pomordowanych w latach 1939 – 1945. Tam będą miały miejsce: Apel Poległych, złożenie kwiatów i salwa honorowa.

5. W niedzielę 12 listopada obchodzimy 9. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tego dnia będą zbierane do puszek ofiary na pomoc dla prześladowanych chrześcijan.

30 Niedziela Zwykła – 29.10.2017

1. We środę, 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po mszy św. o godz. 12.00 wyruszymy z procesją w czasie której będziemy się modlili za zmarłych, a zwłaszcza polecanych w naszych wypominkach.
W czwartek, 2 listopada, który jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, Msze Św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Po mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w kościele procesja z modlitwami wypominkowymi za zmarłych. Wypominki możemy składać po każdej mszy św. w zakrystii, a 1 listopada także na cmentarzu, gdzie będzie dyżurował kleryk z naszego seminarium. Za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych modlimy się w czasie procesji 1 i 2 listopada i piętnaście minut przed każdą mszą św. w Dniu Zadusznym. W wypominkach rocznych modlimy się za zmarłych w czasie każdej Mszy św. niedzielnej w ramach modlitwy powszechnej.
W dniach od 1 do 8 listopada włącznie udziela się odpustu wiernym, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się choćby tylko w myśli za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

Kancelaria parafialna w dniach 1 i 2 listopada jest nieczynna.

2. We wtorek kończymy czas nabożeństw różańcowych, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Dziękujemy katechetkom i ks. Markowi za przygotowywanie z dziećmi i młodzieżą rozważań różańcowych i prowadzenie modlitwy.

3. Dziękujemy Panom Janowi Karwowskiemu i Stanisławowi Młynarczykowi za prace porządkowe na naszym cmentarzu. Serdeczne Bóg zapłać!

4. Dziękujemy Pani Bożenie Śmietanowskiej za piękną dekorację kościoła kwiatami. Bóg zapłać!

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy piątek spowiadamy podczas Mszy św. i po południu od godz. 17.00. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, w czasie której będziemy się modlili Koronką do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych. Bezpośrednio po Godzinie Miłosierdzia zostanie odprawiona Msza św., a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas adoracji do godz. 17.50, kiedy to pomodlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rano będziemy odwiedzali chorych z komunią św. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o godz. 8.00 zakończy się nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. Z kolei w pierwszą niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 12.00 zakończy się krótką adoracją Najświętszego Sakramentu.

6. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. dla nich w niedzielę 5 listopada, o godz. 16.00.

7. W imieniu organizatorów, Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Chotomowie, zapraszamy dzieci na Bal Wszystkich Świętych, dzisiaj w godzinach od 15.00 do 17.00. Organizatorzy zapewniają wspaniałą zabawę, niebiańskie obłoczki, loteryjkę i strefę świętego spokoju dla rodziców.

8. Wolontariusze Fundacji Chrześcijańskie Granie rozprowadzają dzisiaj u nas w parafii bilety (w promocyjnej cenie!) na 7. Festiwal Chrześcijańskie Granie, który odbędzie się 26. listopada w Arenie Ursynów w Warszawie. Zapraszamy do zainteresowania się tym wydarzeniem muzyki chrześcijańskiej. Więcej informacji można uzyskać u samych wolontariuszy i na plakatach w gablotce.

29 Niedziela Zwykła – 22.10.2017

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Już w przyszłym tygodniu będziemy obchodzili Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.. Zachęcamy do praktyki formy modlitwy za zmarłych jaką są tradycyjne wypominki. Na wyłożonych na ławkach kartkach, możemy wypisywać imiona i nazwiska zmarłych, za których chcemy zamówić wypominki jednorazowe lub roczne i przekazywać je księżom. Można też oczywiście bezpośrednio podyktować imiona naszych bliskich zmarłych księdzu lub wypisać na dowolnej kartce. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji zamawiania wypominek. Bóg zapłać! Postarajmy się o zadbanie o porządek na grobach naszych bliskich na cmentarzu i może o tych, o których nie ma komu zadbać. Prosimy o zachowanie porządku, nie niszczenie cudzych pomników i wynoszenie śmieci do przeznaczonych do tego celu kontenerów.

3. Dziękujemy Państwu Domosławskim i firmie Translud za użyczenie autokaru na pielgrzymkę dzieci z grup parafialnych do Lichenia. Dziękujemy ks. Markowi za organizację pielgrzymki i pomagającym mu na pielgrzymce wolontariuszom. Bóg zapłać!

4. Rodzicom, którzy planują chrzest dzieci na listopad i późniejsze miesiące oraz kandydatom na chrzestnych przypominamy o obowiązku udziału w katechezie przygotowującej do chrztu. Najbliższa katecheza będzie miała miejsce w sobotę 28 października o godz. 18.45 w salce przy kancelarii.

5. W sobotę, 28 października, o godz. 18.45 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania (drugi rok). Po zbiórce pod kościołem idziemy na spotkanie do klasztoru Sióstr Służebniczek

6. W niedzielę 29 października wolontariusze Fundacji Chrześcijańskie Granie będą rozprowadzać w naszej parafii bilety na 7. Festiwal Chrześcijańskie Granie, który odbędzie się 26. listopada w Arenie Ursynów w Warszawie. Zapraszamy do zainteresowania się tym wydarzeniem muzyki chrześcijańskiej. W parafii bilety będą sprzedawane w promocyjnej cenie. Szczegóły Festiwalu na stronie internetowej www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

7. W ubiegłą niedzielę w kościołach w Polsce miało miejsce liczenie wiernych. Tego dnia na mszach św. w naszym kościele było obecnych 1 739 osób, co stanowi 23% wiernych (przyjmując, że liczba osób mieszkających na terenie naszej parafii wynosi ok. 7 500). Do komunii św. przystąpiło 778 osób, czyli 44,7% wszystkich obecnych.

8. W kontekście dzisiejszej Niedzieli misyjnej zachęcamy do nabywania Kwartalnika Dzieła misyjnego diecezji warszawsko – praskiej „Misje & okolice”. Jak sam tytuł wskazuje znajdziemy w nim materiały dotyczące nie tylko misji. Do numeru dołączony jest film dokumentalny „Katownie praskie”.

28 Niedziela Zwykła – 15.10.2017

1. Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek wzięli udział w procesji różańcowej ulicami naszej parafii. Dziękujemy za wspólną modlitwę i świadectwo wiary. Szczególne podziękowania należą się ks. Markowi, który zorganizował i koordynował przebieg procesji, Kościelnej Służbie Porządkowej „Totus Tuus”, lektorom i ministrantom, skautkom i skautom, policji, która zapewniała bezpieczeństwo uczestnikom procesji. Bóg zapłać wszystkim!

2. Ks. Marek organizuje w najbliższą sobotę 21 października jednodniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia dla ministrantów, scholi i skautów. Dzisiejszy dzień to już ostateczny czas na zadeklarowanie swojego udziału w tej pielgrzymce.

3. Zbliża się czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy do praktyki formy modlitwy za zmarłych jaką są tradycyjne wypominki. Na wyłożonych  kartkach, możemy wypisywać imiona i nazwiska zmarłych, za których chcemy zamówić wypominki jednorazowe lub roczne i przekazywać je księżom. Można też oczywiście bezpośrednio podyktować imiona naszych bliskich zmarłych księdzu lub wypisać na dowolnej kartce. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji zamawiania wypominek! Bóg zapłać!

4. Młodzież od klasy trzeciej gimnazjum wzwyż zapraszamy na drugie spotkanie powstającej w naszej parafii wspólnoty oazowej. Spotkanie zaczyna się o godz. 19.00 w salce przy kancelarii.

5. Przyszłą niedzielą, 22 października, rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Taca z tej niedzieli przeznaczona jest na misje.

6. Na pokaz slajdów i opowieści ze swoich pielgrzymek (pieszych oczywiście) do Santiago de Compostela zaprasza Ks. proboszcz, dzisiaj, bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.

7. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych obecnych na mszy św. i przystępujących do komunii św.

27 Niedziela Zwykła – 8.10.2017

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.15, z wyjątkiem najbliższego piątku. W piątek 13 października, w 100 rocznicę ostatniego objawienia fatimskiego po mszy św. o godz. 18.00 wyruszymy ze światłem, z procesją różańcową ulicami naszej parafii. Będzie to taki nasz parafialny „Różaniec do granic”. Koniecznie przynieśmy na to nabożeństwo świece!

2. W minioną sobotę dwaj nasi ministranci: Tomasz Waliszkiewicz i Marcin Ziółkowski w czasie mszy św. sprawowanej przez ks. bp Marka Solarczyka w praskiej katedrze otrzymali lektorską promocję. Życzymy im aby całym sercem umiłowali Słowo Boże i owocnie służyli naszej parafialnej wspólnocie przez posługę lektury Słowa Bożego w czasie liturgii.

3. Dzieci obchodzące w tym roku szkolnym rocznicę pierwszej komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę na godz. 16.00 na mszę św.

4. Ks. Marek organizuje w sobotę 21 października jednodniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia dla ministrantów, scholi i skautów. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału!

5. W sobotę, 14 października, nauczyciele i wychowawcach, obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Życzymy im błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Wspieramy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

6. Na pokaz slajdów i opowieści ze swoich pielgrzymek (pieszych oczywiście) do Santiago de Compostela zaprasza Ks. proboszcz w przyszłą niedzielę bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.

7. Z okazji XVII Dnia Papieskiego zapraszamy dzisiaj bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00 na koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Koncert, poprowadzi aktor Stanisław Jaskułka. Na zakończenie koncertu wszyscy widzowie zostaną poczęstowani „papieskimi kremówkami”. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce.

8. Małżeństwa z naszej parafii, które są w różnych kręgach Domowego Kościoła, zapraszamy na nasz wewnętrzny, parafialny Dzień Wspólnoty dzisiaj o godz. 16.00 w salce przy kancelarii.

9. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny będzie numer PESEL. Z tekstem projektu ustawy można się zapoznać w gablocie przed kościołem.

26 Niedziela Zwykła      1.10.2017

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.15. W piątek 13 października, w 100 rocznicę ostatniego objawienia fatimskiego zapraszamy na różaniec nie na godz. 17.15, lecz po mszy św. o godz. 18.00. Wyruszymy z procesją różańcową ulicami naszej parafii.
2. Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczęły się w naszym kościele w ubiegły poniedziałek. Kolejne spotkanie już jutro o godz. 18.45.
3. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania (1 rok przygotowań) odbędzie się w najbliższą sobotę 07 października o godz. 19.00 w kościele.
4. Przyjmujemy już intencje mszy św. na 2018 rok. Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej mszy św. lub w kancelarii parafialnej.
5. W niedzielę 8 października będziemy przeżywali w Kościele w Polsce XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Nieodłącznym elementem tego święta będzie zbiórka publiczna na fundusz stypendialny dla niezamożnej, uzdolnionej młodzieży, którą prowadzić będzie Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
W naszej parafii uczcimy ten dzień specjalnym koncertem poświęconym św. Janowi Pawłowi II. Na koncert, który poprowadzi aktor Stanisław Jaskułka zapraszamy bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00. Na zakończenie koncertu wszyscy widzowie zostaną poczęstowani „papieskimi kremówkami”. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce.
6. Młodzież od klasy trzeciej gimnazjum wzwyż zapraszamy na spotkanie powstającej, mamy nadzieję, w naszej parafii wspólnoty oazowej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w sali przy kancelarii.
7. Małżeństwa z naszej parafii, które są w różnych kręgach Domowego Kościoła, zapraszamy na nasz wewnętrzny, parafialny Dzień Wspólnoty w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w salce przy kancelarii.
8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa związane z tymi dniami będą miały miejsce w ramach nabożeństw różańcowych. W pierwszy piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, a po niej bezpośrednio msza św. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas indywidualnej adoracji do rozpoczęcia nabożeństwa różańcowego. Spowiadamy podczas każdej mszy św. i w czasie nabożeństwa różańcowego.
9. Za tydzień przed kościołem będzie się odbywała zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny będzie numer PESEL. Tekst projektu ustawy wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
10. Dzisiaj bezpośrednio po mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku, natomiast taca z niedzieli 8 października przeznaczona jest na Dom św. Siostry Faustyny w Ostrówku.

25 Niedziela Zwykła      24.09.2017

 1. W dniach od 21 do 23 września w Warszawie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego miał miejsce Narodowy Kongres Trzeźwości. Niestety należymy do krajów, w którym spożycie alkoholu wzrasta i jest większe niż za czasów Gierka, kiedy mówiliśmy, że komuna rozpija naród. Polska pilnie potrzebuje odnowy moralnej, mobilizacji do autentycznej troski o trzeźwość wszystkich rodaków. Konieczna jest więc gorliwa modlitwa całego Narodu w intencji otrzeźwienia, a także przemiana świadomości społecznej, zmiana postaw rządzących i samorządowców.
 2. Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się w naszym kościele w poniedziałek 25 września o godz.45. Zapraszamy zarówno tych, którzy chcieliby odnowić, czy pogłębić swoją relację z Panem Bogiem, jak również tych, którzy określają siebie jako „poszukujący”. Rekolekcje będą się odbywały przez 7 tygodni w każdy poniedziałek.
 3. W niedzielę 1 października, pierwszą w miesiącu, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy od przyszłej niedzieli codziennie na 17.15.
 4. Kandydatom do bierzmowania, którzy w tym roku rozpoczynają swoje przygotowanie do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przypominamy o spotkaniu  dla nich i ich rodziców we środę 27 września o godz. 19.00 w kościele
 5. Dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej przygotowujące się do pierwszej komunii św. i ich rodziców zapraszamy na mszę św. w niedzielę 1 października o godz. 16.00. Na tej mszy św. zostaną pobłogosławione różańce, które uroczyście zostaną wręczone dzieciom.
 6. Panów z Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus” zapraszamy na spotkanie w niedzielę 1 października po mszy św. o godz. 12.00.
 7. Rodzicom, którzy planują chrzest dzieci na październik i późniejsze miesiące oraz kandydatom na chrzestnych przypominamy o obowiązku udziału w katechezie przygotowującej do chrztu. Pierwsza taka katecheza będzie miała miejsce w sobotę 30 września o godz. 18.45 w kościele. Kolejne katechezy będą się odbywały w ostatnie soboty miesiąca.
 8. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszy św. na 2018 rok. Intencje będzie można zamawiać w zakrystii po każdej mszy św. lub w kancelarii parafialnej.
 9. W ubiegłą niedzielę mówiliśmy o wielkiej akcji Różaniec do granic i możliwości dołączenia do wyjazdu na tę modlitwę. Obok propozycji wyjazdu do Sopotu mamy jeszcze do wyboru drugą, wyjazdu do Kodnia. Szczegóły, program i gdzie można się zapisywać, znajdziemy w gablocie przed kościołem.
 10. W niedzielę 8 października będziemy przeżywali w Kościele w Polsce Dzień Papieski. Już teraz zapraszamy tego dnia na godz. 19.00 na specjalny koncert papieski. Szczegóły podamy za tydzień.
 11.  Dziękujemy Panu Zdzisławowi Bziukowi za projekt nowej strony internetowej naszej parafii. Bóg zapłać!

24 Niedziela Zwykła      17.09.2017

1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

Także dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Jutro przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców do udziału we mszy św. tego dnia.

2. Rodziców dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej, które w tym roku rozpoczynają w naszej parafii swoje przygotowanie do pierwszej komunii świętej, zapraszamy na spotkanie we środę 20 września o godz. 19.00 do kościoła.

3. Rozpoczęliśmy zapisy młodzieży z klas trzecich gimnazjum i starszej na pierwszy rok przygotowań do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, czyli bierzmowania. Zapisy przyjmujemy w zakrystii po mszach św. lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Pierwsze spotkanie kandydatów z pierwszego roku przygotowania do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się we środę 27 września o godz. 19.00 w kościele.

Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z drugiego roku przygotowania będzie miało miejsce w sobotę 23 września o godz. 19.00 w kościele.

4. Nieustannie aktualne jest zaproszenie dla chłopców, którzy chcieliby służyć jako ministranci przy ołtarzu i dziewczynek, które chciałyby dołączyć do dziecięcej scholi „Aniołki”. Chłopcy mogą się zgłaszać do ks. Marka, a próby scholii odbywają się w soboty o godz. 11.00 w salce przy kancelarii.

5. Rodzicom, którzy planują chrzest dzieci na październik i późniejsze miesiące oraz kandydatom na chrzestnych przypominamy o obowiązku udziału w katechezie przygotowującej do chrztu. Pierwsza taka katecheza będzie miała miejsce w sobotę 30 września o godz. 18.45 w kościele. Kolejne katechezy będą się odbywały w ostatnie soboty miesiąca.

6. Od pierwszej niedzieli października rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszy św. na 2018 rok. Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej mszy św. lub w kancelarii parafialnej.

23 Niedziela Zwykła     10.09.2017

1. We czwartek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. będą według zwykłego porządku, czyli o godz. 8.00 i 18.00.

2. Dzieci uczestniczące w niedzielnych mszach św. będą otrzymywały po każdej mszy tzw. „ziarna”, czyli kolorowe karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Zachęcamy rodziców do wspólnego z dziećmi rozwiązywania tych zadań. Wypełnioną dolną część karteczki odcinamy i wrzucamy do przygotowanego specjalnego słoja w kościele. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca na mszy św. o godz. 10.30 będziemy losowali nagrody dla trzech osób, które wrzucą swoje „kupony”.

3. Rodziców dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej, które w tym roku rozpoczynają w naszej parafii swoje przygotowanie do pierwszej komunii świętej, zapraszamy na spotkanie we środę 20 września o godz. 19.00 do kościoła. Jednocześnie informujemy, że uroczystość pierwszej komunii św. odbędzie się w niedzielę 20 maja dla klas a, b, c, d, oraz w niedzielę 27 maja dla klas e, f, g, h. Rocznica pierwszej komunii św. będzie miała miejsce w niedzielę 13 maja.

4. Rozpoczynamy zapisy młodzieży z klas trzecich gimnazjum i starszej na pierwszy rok przygotowań do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, czyli bierzmowania. Zapisy w zakrystii po mszach św. lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Pierwsze spotkanie kandydatów z pierwszego roku przygotowania do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się we środę 27 września o godz. 19.00 w kościele.

Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z drugiego roku przygotowania będzie miało miejsce w sobotę 23 września o godz. 19.00 w kościele.

5. Chłopców, którzy chcieliby służyć jako ministranci przy ołtarzu zapraszamy do zapisania się do grona kandydatów. W tym celu wystarczy zgłosić się do ks. Marka.

6. Dziewczynki z kolei zapraszamy do włączenia się do naszej dziecięcej scholi „Aniołki”. Próby scholi odbywają się w soboty o godz. 11.00 w salce katechetycznej.

7. Dla rodziców chrzczących swoje dzieci i kandydatów na rodziców chrzestnychwprowadzamy, istniejący zresztą w każdej parafii, obowiązek wcześniejszego uczestniczenia w przygotowaniu do chrztu poprzez specjalną katechezę. Dla tych, którzy planują chrzest na październik i późniejsze miesiące katecheza będzie miała miejsce w sobotę 30 września o godz. 18.45 w kościele. Kolejne katechezy będą się odbywały w ostatnie soboty miesiąca.