Ogłoszenia

2 Niedziela Adwentu- 10.12.2017

1. Dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Tomasz Zaczkiewicz, Pallotyn, proboszcz Parafii Św. Wincentego Pallottiego w Warszawie na Skaryszewskiej. Rekolekcje potrwają do wtorku 12 grudnia włącznie. Postarajmy się jak najwięcej skorzystać z tego czasu łaski, jakim są rekolekcje, by w ten sposób dobrze przygotować się na przyjście Zbawiciela. (plan rekolekcji: http://parafiachotomow.pl/?page_id=420)

2. Z uwagi na okres świąteczny w sobotę 16 grudnia odbędzie się katecheza przygotowująca do chrztu dla rodziców dzieci i chrzestnych. Początek o godz. 18.45 w salce katechetycznej przy kancelarii.

3. W zewnętrznej kaplicy przy kościele możemy nabywać świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dzięki funduszom zebranym podczas świątecznej akcji, możliwe będzie funkcjonowanie czterdziestu placówek Caritas na terenie diecezji.
Wolontariusze z naszej parafialnej grupy Caritas zbierają także przed kościołem ofiary na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii.

4. Bezpośrednio po mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

5. Dziekan Dekanatu Nowodworskiego, ks. prał. Krzysztof Czyżyk i radny Pan Adam Krzyżanowski zapraszają mieszkańców naszej miejscowości na Spotkanie wigilijne, które odbędzie się w dniu 17 grudnia 2017 r. w Domu Weselnym Eden w Suchocinie w godz. 14.00 – 17.00. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

1 Niedziela Adwentu- 3.12.2017

1. Okres Adwentu, który dzisiaj rozpoczęliśmy, to czas, który ma podwójny charakter: przygotowuje nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego jak również, przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu Jego przyjścia na końcu czasów.
Zapraszamy na Msze św. ku czci Matki Bożej, zwane tradycyjnie roratami. Roraty w naszym kościele we środy i piątki będą o godz. 18.00, w pozostałe dni o godz. 6.45. Dzieci szczególnie zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki, kiedy to na tych Mszach będą skierowane do nich kazania. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdego dnia, w miarę możliwości brać udział w roratach, do czego serdecznie zachęcamy!
W przyszłą, drugą niedzielę Adwentu rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Tomasz Zaczkiewicz, pallotyn, wraz z zespołem ewangelizacyjnym. Rekolekcje potrwają do wtorku 12 grudnia włącznie. Postarajmy sobie zarezerwować czas, tak by skorzystać z tego czasu łaski rekolekcji adwentowych.

2. W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o godz. 6.45 i 18.00. Ze względu na uroczystość tego dnia nie ma Mszy św. roratniej. Z racji tejże uroczystości w piątek nie obowiązuje post. W Godzinie Łaski, od 12.00 do 13.00 zapraszamy do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu.

3. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania (1 rok przygotowań) odbędzie się w najbliższą sobotę, 9 grudnia, o godz. 19.00 w kościele.

4. Dzieci obchodzące w tym roku rocznicę pierwszej komunii św. i ich rodziny zapraszamy na Mszę św. w przyszłą 10 grudnia o godz. 16.00.

5. W zewnętrznej kaplicy przy kościele możemy nabywać już świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dzięki funduszom zebranym podczas świątecznej akcji, możliwe będzie funkcjonowanie czterdziestu placówek Caritas na terenie diecezji.
Od przyszłej niedzieli wolontariusze z naszej parafialnej grupy Caritas będą zbierali ofiary na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii.

6. Młodzieży z naszej scholi i ich przyjaciołom dziękujemy za pięknie przygotowany w ubiegłą niedzielę wieczór uwielbienia. Bóg zapłać za tę wspaniałą inicjatywę!

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

8. Wolontariusze Stowarzyszenia „Wspólnymi siłami” rozprowadzają przed kościołem artykuły rękodzielnicze, z których pozyskane środki przeznaczone będą na Dom Samotnej Matki z Dziećmi prowadzony przez Stowarzyszenie.

9. Pan Robert, nasz organista roznosi w parafii poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie go w domach.

34 Niedziela Zwykła – 26.11.2017

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 

1. Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego, Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Mszy Św. o godz. 12.00 odnowimy akt intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla i Pana.
Od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Intronizacji Jezusa Chrystusa.
Po Mszy wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia przygotowany przez naszą scholę młodzieżową i młodzież ze wspólnoty oazowej.

2. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy piątek spowiadamy podczas Mszy św. i po południu od godz. 17.00. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, a po niej bezpośrednio Msza św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 18.00. Przed Mszą św., na zakończenie adoracji pomodlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszy piątek odwiedzamy rano z komunią św. chorych. W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP odbędzie się po mszy św. o godz. 8.00. W pierwszą niedzielę miesiąca, Msza św. o godz. 12.00 zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu.

3. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Msze Św. roratnie w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty będą odprawiane o godz. 6.45 rano, a we środy i piątki o godz. 18.00. Parafialne rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać od II Niedzieli Adwentu do wtorku. Będzie je prowadził ks. Tomasz Zaczkiewicz, pallotyn wraz z zespołem ewangelizacyjnym.

4. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania (2 rok przygotowań) odbędzie się w najbliższą sobotę, 02 grudnia, o godz. 19.00 w kościele.

5. Dzieci przygotowujące się do pełnego uczestnictwa we Mszy Św. i ich rodziny zapraszamy na Mszę Św. w niedzielę za tydzień, 02 grudnia o godz. 16.00. Podczas tej mszy poświęcenie i rozdanie medalików.

6. Jutro o godz. 11.00 w Bazylice Katedralnej św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie na Pradze zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna za posługę kapłańską, biskupią i misyjną w Kościele Ks. Abp Henryka Hosera z racji 75 – tych urodzin. Zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy Św.

7. Osoby działające w naszej parafii w grupie charytatywnej Caritas prosimy bardzo o szybki kontakt z Księdzem Proboszczem.

8. Klerycy naszego Seminarium Duchownego na Tarchominie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na wystawianą przez nich sztukę pt. „Wielka Wyprawa” w reżyserii i według scenariusza p. Piotra Furmana, aktora warszawskiego Teatru Rampa. Więcej informacji: http://wsddwp.edu.pl/wielka-wyprawa-sztuka-seminaryjna-2017/

9. Pan Robert Witek, nasz organista od jutra będzie roznosił poświęcone dziś opłatki.

32 Niedziela Zwykła – 12.11.2017

1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. Będziemy dzisiaj mogli materialnie wspomóc prześladowanych chrześcijan przez ofiary składane do puszek bezpośrednio po mszy św.

2. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele modlimy się za zmarłych w wypominkach przez cały rok podczas każdej mszy św. W gablocie są wywieszone wypominki podzielone na ponad 30 ponumerowanych części. Zawsze na kartce z intencjami przy każdej mszy św. widnieje przyporządkowany numer wypominek, które na danej mszy św. są wyczytywane. Przyjmujemy jeszcze na wypominki w zakrystii po każdej mszy św.

3. Rodzicom dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. przypominamy o warsztatach dla nich, tzw. „Nawigacji w rodzinie”. Dzisiaj o godz. 15.30 dla pierwszej grupy i za tydzień o tej samej porze dla drugiej.

4. Legionowskie Stowarzyszenie na rzecz kultury „Viva larte” zaprasza na IV Przegląd pieśni patriotycznej, który odbędzie się dzisiaj w sali widowiskowej miejskiego ratusza. Więcej szczegółów: https://legionowo.pl/pl/a/12975-przeglad-piesni-patriotycznej-viva-polonia

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w parafii ks. Andrzeja Kinowskiego. Ks. Andrzej jest kapłanem z naszej diecezji a obecnie pracuje na misjach na Ukrainie. Jest proboszczem polskiej parafii Szaróweczka. Ks. Kinowski na wszystkich mszach wygłosi Słowo Boże, a po każdej mszy św. będzie zbierał ofiary na potrzeby swojej parafii.

6. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na nasze diecezjalne Seminarium duchowne w Tarchominie.

31 Niedziela Zwykła – 5.11.2017

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych.
Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Do środy włącznie przed każdą Mszą św. modlimy się za zmarłych polecanych w naszych wypominkach rocznych.                                                                                                                                                  Od 9 listopada modlitwa wypominkowa będzie kontynuowana według starego zwyczaju, czyli na każdej Mszy św., w ramach modlitwy powszechnej. Cały czas jeszcze oczywiście przyjmujemy na wypominki roczne.

2. Ks. bp Marek Solarczyk we czwartek 9 listopada odprawi w naszym kościele o godz. 11.00 Mszę św. w intencji Szkoły Podstawowej nr 2 Imienia Orła Białego. W czasie Mszy św. zostanie poświęcony przez Ks. Biskupa sztandar Szkoły.

3. Kandydaci do bierzmowania, którzy rozpoczęli w tym roku przygotowanie do tego sakramentu będą w tym tygodniu od wtorku do czwartku włącznie przeżywali swoje rekolekcje. Rekolekcje będą się rozpoczynały o godz. 18.45 i potrwają do godziny ok. 20.15.

4. W sobotę, 11 listopada, obchodzimy 99. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Zapraszamy do udziału w obchodach Święta Niepodległości przez udział w różnych organizowanych w tym dniu w naszej Gminie wydarzeniach. W naszym kościele o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy św. nastąpi przemarsz pod Pomnik Poległych i Pomordowanych w latach 1939 – 1945. Tam będą miały miejsce: Apel Poległych, złożenie kwiatów i salwa honorowa.

5. W niedzielę 12 listopada obchodzimy 9. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tego dnia będą zbierane do puszek ofiary na pomoc dla prześladowanych chrześcijan.

30 Niedziela Zwykła – 29.10.2017

1. We środę, 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po mszy św. o godz. 12.00 wyruszymy z procesją w czasie której będziemy się modlili za zmarłych, a zwłaszcza polecanych w naszych wypominkach.
W czwartek, 2 listopada, który jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, Msze Św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Po mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w kościele procesja z modlitwami wypominkowymi za zmarłych. Wypominki możemy składać po każdej mszy św. w zakrystii, a 1 listopada także na cmentarzu, gdzie będzie dyżurował kleryk z naszego seminarium. Za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych modlimy się w czasie procesji 1 i 2 listopada i piętnaście minut przed każdą mszą św. w Dniu Zadusznym. W wypominkach rocznych modlimy się za zmarłych w czasie każdej Mszy św. niedzielnej w ramach modlitwy powszechnej.
W dniach od 1 do 8 listopada włącznie udziela się odpustu wiernym, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się choćby tylko w myśli za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

Kancelaria parafialna w dniach 1 i 2 listopada jest nieczynna.

2. We wtorek kończymy czas nabożeństw różańcowych, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Dziękujemy katechetkom i ks. Markowi za przygotowywanie z dziećmi i młodzieżą rozważań różańcowych i prowadzenie modlitwy.

3. Dziękujemy Panom Janowi Karwowskiemu i Stanisławowi Młynarczykowi za prace porządkowe na naszym cmentarzu. Serdeczne Bóg zapłać!

4. Dziękujemy Pani Bożenie Śmietanowskiej za piękną dekorację kościoła kwiatami. Bóg zapłać!

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy piątek spowiadamy podczas Mszy św. i po południu od godz. 17.00. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, w czasie której będziemy się modlili Koronką do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych. Bezpośrednio po Godzinie Miłosierdzia zostanie odprawiona Msza św., a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas adoracji do godz. 17.50, kiedy to pomodlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rano będziemy odwiedzali chorych z komunią św. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o godz. 8.00 zakończy się nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. Z kolei w pierwszą niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 12.00 zakończy się krótką adoracją Najświętszego Sakramentu.

6. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. dla nich w niedzielę 5 listopada, o godz. 16.00.

7. W imieniu organizatorów, Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Chotomowie, zapraszamy dzieci na Bal Wszystkich Świętych, dzisiaj w godzinach od 15.00 do 17.00. Organizatorzy zapewniają wspaniałą zabawę, niebiańskie obłoczki, loteryjkę i strefę świętego spokoju dla rodziców.

8. Wolontariusze Fundacji Chrześcijańskie Granie rozprowadzają dzisiaj u nas w parafii bilety (w promocyjnej cenie!) na 7. Festiwal Chrześcijańskie Granie, który odbędzie się 26. listopada w Arenie Ursynów w Warszawie. Zapraszamy do zainteresowania się tym wydarzeniem muzyki chrześcijańskiej. Więcej informacji można uzyskać u samych wolontariuszy i na plakatach w gablotce.

29 Niedziela Zwykła – 22.10.2017

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Już w przyszłym tygodniu będziemy obchodzili Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.. Zachęcamy do praktyki formy modlitwy za zmarłych jaką są tradycyjne wypominki. Na wyłożonych na ławkach kartkach, możemy wypisywać imiona i nazwiska zmarłych, za których chcemy zamówić wypominki jednorazowe lub roczne i przekazywać je księżom. Można też oczywiście bezpośrednio podyktować imiona naszych bliskich zmarłych księdzu lub wypisać na dowolnej kartce. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji zamawiania wypominek. Bóg zapłać! Postarajmy się o zadbanie o porządek na grobach naszych bliskich na cmentarzu i może o tych, o których nie ma komu zadbać. Prosimy o zachowanie porządku, nie niszczenie cudzych pomników i wynoszenie śmieci do przeznaczonych do tego celu kontenerów.

3. Dziękujemy Państwu Domosławskim i firmie Translud za użyczenie autokaru na pielgrzymkę dzieci z grup parafialnych do Lichenia. Dziękujemy ks. Markowi za organizację pielgrzymki i pomagającym mu na pielgrzymce wolontariuszom. Bóg zapłać!

4. Rodzicom, którzy planują chrzest dzieci na listopad i późniejsze miesiące oraz kandydatom na chrzestnych przypominamy o obowiązku udziału w katechezie przygotowującej do chrztu. Najbliższa katecheza będzie miała miejsce w sobotę 28 października o godz. 18.45 w salce przy kancelarii.

5. W sobotę, 28 października, o godz. 18.45 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania (drugi rok). Po zbiórce pod kościołem idziemy na spotkanie do klasztoru Sióstr Służebniczek

6. W niedzielę 29 października wolontariusze Fundacji Chrześcijańskie Granie będą rozprowadzać w naszej parafii bilety na 7. Festiwal Chrześcijańskie Granie, który odbędzie się 26. listopada w Arenie Ursynów w Warszawie. Zapraszamy do zainteresowania się tym wydarzeniem muzyki chrześcijańskiej. W parafii bilety będą sprzedawane w promocyjnej cenie. Szczegóły Festiwalu na stronie internetowej www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

7. W ubiegłą niedzielę w kościołach w Polsce miało miejsce liczenie wiernych. Tego dnia na mszach św. w naszym kościele było obecnych 1 739 osób, co stanowi 23% wiernych (przyjmując, że liczba osób mieszkających na terenie naszej parafii wynosi ok. 7 500). Do komunii św. przystąpiło 778 osób, czyli 44,7% wszystkich obecnych.

8. W kontekście dzisiejszej Niedzieli misyjnej zachęcamy do nabywania Kwartalnika Dzieła misyjnego diecezji warszawsko – praskiej „Misje & okolice”. Jak sam tytuł wskazuje znajdziemy w nim materiały dotyczące nie tylko misji. Do numeru dołączony jest film dokumentalny „Katownie praskie”.

28 Niedziela Zwykła – 15.10.2017

1. Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek wzięli udział w procesji różańcowej ulicami naszej parafii. Dziękujemy za wspólną modlitwę i świadectwo wiary. Szczególne podziękowania należą się ks. Markowi, który zorganizował i koordynował przebieg procesji, Kościelnej Służbie Porządkowej „Totus Tuus”, lektorom i ministrantom, skautkom i skautom, policji, która zapewniała bezpieczeństwo uczestnikom procesji. Bóg zapłać wszystkim!

2. Ks. Marek organizuje w najbliższą sobotę 21 października jednodniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia dla ministrantów, scholi i skautów. Dzisiejszy dzień to już ostateczny czas na zadeklarowanie swojego udziału w tej pielgrzymce.

3. Zbliża się czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy do praktyki formy modlitwy za zmarłych jaką są tradycyjne wypominki. Na wyłożonych  kartkach, możemy wypisywać imiona i nazwiska zmarłych, za których chcemy zamówić wypominki jednorazowe lub roczne i przekazywać je księżom. Można też oczywiście bezpośrednio podyktować imiona naszych bliskich zmarłych księdzu lub wypisać na dowolnej kartce. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji zamawiania wypominek! Bóg zapłać!

4. Młodzież od klasy trzeciej gimnazjum wzwyż zapraszamy na drugie spotkanie powstającej w naszej parafii wspólnoty oazowej. Spotkanie zaczyna się o godz. 19.00 w salce przy kancelarii.

5. Przyszłą niedzielą, 22 października, rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Taca z tej niedzieli przeznaczona jest na misje.

6. Na pokaz slajdów i opowieści ze swoich pielgrzymek (pieszych oczywiście) do Santiago de Compostela zaprasza Ks. proboszcz, dzisiaj, bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.

7. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych obecnych na mszy św. i przystępujących do komunii św.

27 Niedziela Zwykła – 8.10.2017

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.15, z wyjątkiem najbliższego piątku. W piątek 13 października, w 100 rocznicę ostatniego objawienia fatimskiego po mszy św. o godz. 18.00 wyruszymy ze światłem, z procesją różańcową ulicami naszej parafii. Będzie to taki nasz parafialny „Różaniec do granic”. Koniecznie przynieśmy na to nabożeństwo świece!

2. W minioną sobotę dwaj nasi ministranci: Tomasz Waliszkiewicz i Marcin Ziółkowski w czasie mszy św. sprawowanej przez ks. bp Marka Solarczyka w praskiej katedrze otrzymali lektorską promocję. Życzymy im aby całym sercem umiłowali Słowo Boże i owocnie służyli naszej parafialnej wspólnocie przez posługę lektury Słowa Bożego w czasie liturgii.

3. Dzieci obchodzące w tym roku szkolnym rocznicę pierwszej komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę na godz. 16.00 na mszę św.

4. Ks. Marek organizuje w sobotę 21 października jednodniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia dla ministrantów, scholi i skautów. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału!

5. W sobotę, 14 października, nauczyciele i wychowawcach, obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Życzymy im błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Wspieramy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

6. Na pokaz slajdów i opowieści ze swoich pielgrzymek (pieszych oczywiście) do Santiago de Compostela zaprasza Ks. proboszcz w przyszłą niedzielę bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.

7. Z okazji XVII Dnia Papieskiego zapraszamy dzisiaj bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00 na koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Koncert, poprowadzi aktor Stanisław Jaskułka. Na zakończenie koncertu wszyscy widzowie zostaną poczęstowani „papieskimi kremówkami”. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce.

8. Małżeństwa z naszej parafii, które są w różnych kręgach Domowego Kościoła, zapraszamy na nasz wewnętrzny, parafialny Dzień Wspólnoty dzisiaj o godz. 16.00 w salce przy kancelarii.

9. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny będzie numer PESEL. Z tekstem projektu ustawy można się zapoznać w gablocie przed kościołem.

26 Niedziela Zwykła      1.10.2017

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.15. W piątek 13 października, w 100 rocznicę ostatniego objawienia fatimskiego zapraszamy na różaniec nie na godz. 17.15, lecz po mszy św. o godz. 18.00. Wyruszymy z procesją różańcową ulicami naszej parafii.
2. Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczęły się w naszym kościele w ubiegły poniedziałek. Kolejne spotkanie już jutro o godz. 18.45.
3. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania (1 rok przygotowań) odbędzie się w najbliższą sobotę 07 października o godz. 19.00 w kościele.
4. Przyjmujemy już intencje mszy św. na 2018 rok. Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej mszy św. lub w kancelarii parafialnej.
5. W niedzielę 8 października będziemy przeżywali w Kościele w Polsce XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Nieodłącznym elementem tego święta będzie zbiórka publiczna na fundusz stypendialny dla niezamożnej, uzdolnionej młodzieży, którą prowadzić będzie Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
W naszej parafii uczcimy ten dzień specjalnym koncertem poświęconym św. Janowi Pawłowi II. Na koncert, który poprowadzi aktor Stanisław Jaskułka zapraszamy bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00. Na zakończenie koncertu wszyscy widzowie zostaną poczęstowani „papieskimi kremówkami”. Więcej szczegółów na plakacie w gablotce.
6. Młodzież od klasy trzeciej gimnazjum wzwyż zapraszamy na spotkanie powstającej, mamy nadzieję, w naszej parafii wspólnoty oazowej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w sali przy kancelarii.
7. Małżeństwa z naszej parafii, które są w różnych kręgach Domowego Kościoła, zapraszamy na nasz wewnętrzny, parafialny Dzień Wspólnoty w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w salce przy kancelarii.
8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa związane z tymi dniami będą miały miejsce w ramach nabożeństw różańcowych. W pierwszy piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, a po niej bezpośrednio msza św. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas indywidualnej adoracji do rozpoczęcia nabożeństwa różańcowego. Spowiadamy podczas każdej mszy św. i w czasie nabożeństwa różańcowego.
9. Za tydzień przed kościołem będzie się odbywała zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny będzie numer PESEL. Tekst projektu ustawy wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
10. Dzisiaj bezpośrednio po mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku, natomiast taca z niedzieli 8 października przeznaczona jest na Dom św. Siostry Faustyny w Ostrówku.

25 Niedziela Zwykła      24.09.2017

 1. W dniach od 21 do 23 września w Warszawie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego miał miejsce Narodowy Kongres Trzeźwości. Niestety należymy do krajów, w którym spożycie alkoholu wzrasta i jest większe niż za czasów Gierka, kiedy mówiliśmy, że komuna rozpija naród. Polska pilnie potrzebuje odnowy moralnej, mobilizacji do autentycznej troski o trzeźwość wszystkich rodaków. Konieczna jest więc gorliwa modlitwa całego Narodu w intencji otrzeźwienia, a także przemiana świadomości społecznej, zmiana postaw rządzących i samorządowców.
 2. Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się w naszym kościele w poniedziałek 25 września o godz.45. Zapraszamy zarówno tych, którzy chcieliby odnowić, czy pogłębić swoją relację z Panem Bogiem, jak również tych, którzy określają siebie jako „poszukujący”. Rekolekcje będą się odbywały przez 7 tygodni w każdy poniedziałek.
 3. W niedzielę 1 października, pierwszą w miesiącu, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy od przyszłej niedzieli codziennie na 17.15.
 4. Kandydatom do bierzmowania, którzy w tym roku rozpoczynają swoje przygotowanie do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przypominamy o spotkaniu  dla nich i ich rodziców we środę 27 września o godz. 19.00 w kościele
 5. Dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej przygotowujące się do pierwszej komunii św. i ich rodziców zapraszamy na mszę św. w niedzielę 1 października o godz. 16.00. Na tej mszy św. zostaną pobłogosławione różańce, które uroczyście zostaną wręczone dzieciom.
 6. Panów z Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus” zapraszamy na spotkanie w niedzielę 1 października po mszy św. o godz. 12.00.
 7. Rodzicom, którzy planują chrzest dzieci na październik i późniejsze miesiące oraz kandydatom na chrzestnych przypominamy o obowiązku udziału w katechezie przygotowującej do chrztu. Pierwsza taka katecheza będzie miała miejsce w sobotę 30 września o godz. 18.45 w kościele. Kolejne katechezy będą się odbywały w ostatnie soboty miesiąca.
 8. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszy św. na 2018 rok. Intencje będzie można zamawiać w zakrystii po każdej mszy św. lub w kancelarii parafialnej.
 9. W ubiegłą niedzielę mówiliśmy o wielkiej akcji Różaniec do granic i możliwości dołączenia do wyjazdu na tę modlitwę. Obok propozycji wyjazdu do Sopotu mamy jeszcze do wyboru drugą, wyjazdu do Kodnia. Szczegóły, program i gdzie można się zapisywać, znajdziemy w gablocie przed kościołem.
 10. W niedzielę 8 października będziemy przeżywali w Kościele w Polsce Dzień Papieski. Już teraz zapraszamy tego dnia na godz. 19.00 na specjalny koncert papieski. Szczegóły podamy za tydzień.
 11.  Dziękujemy Panu Zdzisławowi Bziukowi za projekt nowej strony internetowej naszej parafii. Bóg zapłać!

24 Niedziela Zwykła      17.09.2017

1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

Także dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Jutro przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców do udziału we mszy św. tego dnia.

2. Rodziców dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej, które w tym roku rozpoczynają w naszej parafii swoje przygotowanie do pierwszej komunii świętej, zapraszamy na spotkanie we środę 20 września o godz. 19.00 do kościoła.

3. Rozpoczęliśmy zapisy młodzieży z klas trzecich gimnazjum i starszej na pierwszy rok przygotowań do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, czyli bierzmowania. Zapisy przyjmujemy w zakrystii po mszach św. lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Pierwsze spotkanie kandydatów z pierwszego roku przygotowania do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się we środę 27 września o godz. 19.00 w kościele.

Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z drugiego roku przygotowania będzie miało miejsce w sobotę 23 września o godz. 19.00 w kościele.

4. Nieustannie aktualne jest zaproszenie dla chłopców, którzy chcieliby służyć jako ministranci przy ołtarzu i dziewczynek, które chciałyby dołączyć do dziecięcej scholi „Aniołki”. Chłopcy mogą się zgłaszać do ks. Marka, a próby scholii odbywają się w soboty o godz. 11.00 w salce przy kancelarii.

5. Rodzicom, którzy planują chrzest dzieci na październik i późniejsze miesiące oraz kandydatom na chrzestnych przypominamy o obowiązku udziału w katechezie przygotowującej do chrztu. Pierwsza taka katecheza będzie miała miejsce w sobotę 30 września o godz. 18.45 w kościele. Kolejne katechezy będą się odbywały w ostatnie soboty miesiąca.

6. Od pierwszej niedzieli października rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszy św. na 2018 rok. Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej mszy św. lub w kancelarii parafialnej.

23 Niedziela Zwykła     10.09.2017

1. We czwartek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. będą według zwykłego porządku, czyli o godz. 8.00 i 18.00.

2. Dzieci uczestniczące w niedzielnych mszach św. będą otrzymywały po każdej mszy tzw. „ziarna”, czyli kolorowe karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Zachęcamy rodziców do wspólnego z dziećmi rozwiązywania tych zadań. Wypełnioną dolną część karteczki odcinamy i wrzucamy do przygotowanego specjalnego słoja w kościele. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca na mszy św. o godz. 10.30 będziemy losowali nagrody dla trzech osób, które wrzucą swoje „kupony”.

3. Rodziców dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej, które w tym roku rozpoczynają w naszej parafii swoje przygotowanie do pierwszej komunii świętej, zapraszamy na spotkanie we środę 20 września o godz. 19.00 do kościoła. Jednocześnie informujemy, że uroczystość pierwszej komunii św. odbędzie się w niedzielę 20 maja dla klas a, b, c, d, oraz w niedzielę 27 maja dla klas e, f, g, h. Rocznica pierwszej komunii św. będzie miała miejsce w niedzielę 13 maja.

4. Rozpoczynamy zapisy młodzieży z klas trzecich gimnazjum i starszej na pierwszy rok przygotowań do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, czyli bierzmowania. Zapisy w zakrystii po mszach św. lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Pierwsze spotkanie kandydatów z pierwszego roku przygotowania do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się we środę 27 września o godz. 19.00 w kościele.

Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z drugiego roku przygotowania będzie miało miejsce w sobotę 23 września o godz. 19.00 w kościele.

5. Chłopców, którzy chcieliby służyć jako ministranci przy ołtarzu zapraszamy do zapisania się do grona kandydatów. W tym celu wystarczy zgłosić się do ks. Marka.

6. Dziewczynki z kolei zapraszamy do włączenia się do naszej dziecięcej scholi „Aniołki”. Próby scholi odbywają się w soboty o godz. 11.00 w salce katechetycznej.

7. Dla rodziców chrzczących swoje dzieci i kandydatów na rodziców chrzestnychwprowadzamy, istniejący zresztą w każdej parafii, obowiązek wcześniejszego uczestniczenia w przygotowaniu do chrztu poprzez specjalną katechezę. Dla tych, którzy planują chrzest na październik i późniejsze miesiące katecheza będzie miała miejsce w sobotę 30 września o godz. 18.45 w kościele. Kolejne katechezy będą się odbywały w ostatnie soboty miesiąca.