Ogłoszenia

8 Niedziela Zwykła – 26.05.2024 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Msze św. tego dnia będą jak w każdą niedzielę. Po mszy św. o godz. 12.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy trasą jak w ubiegłym roku. Przy ostatnim, czwartym ołtarzu wszyscy uczestnicy procesji zostaną pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem.
Bardzo prosimy budowniczych ołtarzy z poprzednich lat o ich przygotowanie także w tym roku. Mile widziani są chętni, którzy chcą się włączyć w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Zachęcamy też do włączenia się w organizację procesji ministrantów i lektorów, panów z Kościelnej Służby Porządkowej Totuus – Tuus, panie i panów z asysty kościelnej do niesienia feretronów, chorągwi i różańca. Zapraszamy do udziału w procesji dzieci pierwszokomunijne, a dziewczynki do sypania kwiatków. Dziewczynki – bielanki zapraszamy na krótką próbę sypania kwiatków we wtorek o godz. 18.30, a wszystkich prosimy bardzo o przynoszenie kwiatków dla bielanek.
W Boże Ciało nie będzie nabożeństwa majowego o 17.30. Litanią Loretańską do NMP pomodlimy się w czasie procesji.

2. W tym tygodniu ostatnie nabożeństwa majowe. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. Na modlitwę do Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszają także organizatorzy tych modlitw w Dąbrowie Chotomowskiej przy krzyżu u zbiegu ulic Kolejowej i Lipowej, codziennie o godz. 19.30.

3. Dzieci ze wspólnoty dziecięcej wspólnoty różańcowej „Płatki” zapraszamy na spotkanie w niedzielę 2 czerwca bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30.

4. Z okazji przypadającego w sobotę 1 czerwca Międzynarodowego Dnia Dziecka, wszystkim dzieciom życzymy wiele radości i otaczamy je tego dnia modlitwą w czasie każdej Mszy św.

5. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo związane z tym dniem będzie miało miejsce w ramach nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.

6. Kandydatów do bierzmowania ks. Łukasz zaprasza dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 i bezpośrednio po niej spotkanie formacyjne.

7. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Markowej na 8 czerwca prosimy o uzupełnienie w tym tygodniu danych, czyli podanie numeru PESEL, co potrzebne będzie do ubezpieczenia. Markowa znajduje się dość daleko, za Rzeszowem, dlatego wyjeżdżamy autokarem o godz. 6.15. Program pielgrzymki też będzie krótki (sam dojazd i powrót zajmie minimum 10 godzin): o godz. 12.30 konferencja, o godz. 13.00 Msza św. pod przewodnictwem bp Krzysztofa Chudzio i po Mszy św. przekazanie relikwii dla parafii.

8. Odpowiadając na liczne zapytania w sprawie terminów pierwszej komunii św. w 2025 roku podajemy niniejszym planowane terminy: SP nr 1 – w sobotę 17 maja, SP nr 2 – w sobotę 10 maja i SP z Olszewnicy Starej w sobotę 10 maja. Rocznica pierwszej komunii św. w 2025 roku – w sobotę 24 maja.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. będą zbierane ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

10. Dziękujemy Panu Zbigniewowi Śmigielskiemu za szybką interwencję i naprawę uszkodzenia powstałego w wyniku braku fazy pod koniec ubiegłego tygodnia.

11. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na prace prowadzone w parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

Niedziela 19.05.2024 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego mogą uzyskać odpust zupełny wierni, którzy w kościele lub w kaplicy będą pobożnie uczestniczyć w uroczystym śpiewie albo recytacji hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”. Jednocześnie przypominamy, że w przyszłą niedzielę, Uroczystość Trójcy Najświętszej, kończy się okres komunii św. wielkanocnej.

2. Jutro, czyli w tradycyjnie zwany drugi dzień Zielonych Świątek, obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. tego dnia według zwykłego porządku, czyli o 8.00 i 18.00.

3. Kandydatów do bierzmowania ks. Łukasz zaprasza w niedzielę 26 maja na Mszę św. o godz. 18.00 i bezpośrednio po niej spotkanie formacyjne.

4. Dzieci, które w sobotę przystąpiły do pierwszej komunii św. będą teraz przeżywały swój biały tydzień przychodząc codziennie na Mszę św. o godz. 18.00. Natomiast w sobotę 25 maja dzieci z klas czwartych na Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 będą obchodziły rocznicę pierwszej komunii św. W piątek o godz. 16.30 i 18.45 będzie spowiedź dla tych dzieci.

5. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za dar ołtarza. Złożona ofiara przeznaczona została na pokrycie kosztów jednej z czterech ławek, które stoją przy bocznym wejściu do kościoła. Dziękujemy Panu Cezaremu Sarwińskiemu za wykonanie ławek, a także za renowację katafalku. Bóg zapłać wszystkim!

6. W niedzielę za tydzień będziemy gościli w parafii ks. Łukasza Mikołajczyka ze Zgromadzenia Księży Orionistów wraz z grupą wolontariuszy, którzy przedstawią ideę działania tzw. Drabiny Jakubowej, czyli duszpasterstwa zrzeszającego osoby o różnym stopniu sprawności i wolontariuszy. Wolontariusze będą także zbierali ofiary na prowadzenie wakacyjnych turnusów dla tych osób.

7. W przyszłym tygodniu będziemy obchodzili Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo prosimy budowniczych ołtarzy z poprzednich lat o ich przygotowanie także w tym roku. Mile widziani są chętni, którzy chcą się włączyć w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało.

8. Zwolniło się kilka miejsc w autokarze na pielgrzymkę po relikwie błogosławionej rodziny Ulmów do Markowej w sobotę 8 czerwca. Chętnych, którzy chcieliby wziąć w niej udział prosimy o zgłaszanie się do księży w zakrystii.

9. Katecheza dla rodziców zamierzających ochrzcić dzieci w najbliższym czasie, a także dla kandydatów na chrzestnych z naszej parafii, ubiegających się o stosowne zaświadczenie odbędzie się w sobotę 25 maja o godz. 19.00 w sali przy kancelarii.

10. Wójt Gminy Jabłonna, Gminne Centrum Kultury oraz Sołtysi zapraszają na łąkę przy kościele w niedzielę 26 maja (Dzień Matki), w godz. 13:00 – 17:30 na Piknik Rodzinny. Na uczestników czekają: zabawy i konkursy, występy orkiestry i uczestników sekcji artystycznych Gminnego Centrum Kultury w Chotomowie, warsztaty z kaligrafii, pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej, karate szermierki, stoiska sołeckie, Gminnej Biblioteki, Wojska Obrony Terytorialnej, plac zabaw i poczęstunek.

11. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na prace prowadzone w parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

7 Niedziela Wielkanocy 12.05.24 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się do tej uroczystości prze Nowennę do Ducha Świętego, którą modlimy się codziennie w czasie nabożeństw majowych o 17.30.

2. W sobotę 11 maja pierwsza grupa dzieci z naszej parafii przystąpiła do pierwszej Komunii św. Do czwartku włącznie dzieci będą przeżywały teraz Biały Tydzień uczestnicząc codziennie we Mszy św. W najbliższy piątek druga grupa dzieci będzie przeżywała swoją pierwszą spowiedź, a w sobotę uroczystość pierwszej komunii św. Prosimy wszystkich o modlitwę za dzieci o dobre przeżycie tych sakramentów.

3. W dniach 11-18 maja 2024 r. w naszej diecezji odbędzie się peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów. Relikwie przywędrują także do naszego dekanatu. W czwartek 16 maja o godz. 18.45 w kościele Matki Bożej Fatimskiej odbędzie się powitanie relikwii, po którym rozpocznie się uroczysta Msza św. Relikwie pozostaną w kościele do piątku 17 maja do godz. 17.15. Przez całą dobę przy relikwiach będzie trwała nieustanna modlitwa. Szczegółowy program tego modlitewnego czuwania na profilu FB parafii i wywieszony w gablotce przed kościołem.

4. Przypominamy, że w sobotę 8 czerwca będzie miała miejsce diecezjalna pielgrzymka rodzin do Markowej. W autokarze, którym z naszej parafii wybieramy się na tę pielgrzymkę zwolniło się 5 miejsc. Chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w tym wyjeździe prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. W czasie tej pielgrzymki otrzymamy relikwie błogosławionej rodziny Ulmów dla naszej parafii.

5. Koła Żywego Różańca z Jabłonny zapraszają na wyjazd autokarem na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę w dniu 1 czerwca. Szczegóły na plakacie w gablotce.

6. Parafia św. Patryka w Warszawie na Gocławiu zaprasza na 24 – godzinne uwielbienie, które zacznie się w sobotę 18 maja od godz. 8.00. Modlitwa będzie prowadzona przez charyzmatycznych liderów (Marcin Zieliński, Witek Wilk i inni) z udziałem wielu wspólnot i zespołów muzycznych. Szczegóły na plakacie w gablotce.

7. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasze Diecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne na Tarchominie.

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

6 Niedziela Wielkanocy – 5.05.2024

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie, na godz. 17.30. Zachęcamy też do śpiewania czy odmawiania Litanii Loretańskiej do NMP przy kapliczkach.

2. W środę obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

3. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego. Nowennę będziemy odmawiali w czasie nabożeństw majowych.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na nasze diecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Tarchominie.

5. Cieszymy się, że udało się znaleźć 20 osób do nowej Róży Różańcowej Rodziców modlących się za swoje dzieci. Osoby, które zgłosiły się do tej Róży zapraszamy w przyszłą niedzielę obrzęd przyjęcia do nowej Róży, który odbędzie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30.

6. W sobotę 11 maja pierwsza grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do pierwszej Komunii św. Dzień wcześniej, w piątek, dzieci będą przeżywały pierwszy Sakrament Pokuty. Prosimy wszystkich o modlitwę za dzieci o dobre przeżycie tych sakramentów.

7. Osoby z niepełnosprawnościami, ich rodziny i opiekunów zapraszamy na Mszę św. w najbliższą środę o godz. 18.00.

8. Dziękujemy Panu Piotrowi Garwolińskiemu za oczyszczenie kościoła z pajęczyn znajdujących się w trudno dostępnych miejscach. Bóg zapłać!

9. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

5 Niedziela Wielkanocy – 28.04.2024

1. W tym tygodniu rozpoczynamy maj, miesiąc w tradycji polskiego Kościoła poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie, od środy zaczynając, na godz. 17.30. Zachęcamy też do śpiewania czy odmawiania Litanii Loretańskiej do NMP przy kapliczkach.

2. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy św. tego dnia jak w niedzielę. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.

3. W tym tygodniu wypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa związane z tymi dniami będą miały miejsce w ramach nabożeństw majowych. W piątek okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św. Odwiedziny chorych w piątek od ok. godz. 14.00.

4. W sobotę 4 maja wypada Wspomnienie liturgiczne św. Floriana, męczennika, patrona naszej diecezji i wszystkich strażaków. Z tej okazji życzymy naszym druhnom i druhom z OSP w Chotomowie wszelkich potrzebnych łask, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i ich patrona. Dziękujemy również za wszelką pomoc od strażaków dla naszej lokalnej i parafialnej społeczności. Szczęść Boże!

5. Dzieci, które w tym roku obchodzą rocznicę pierwszej komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. dzisiaj o godz. 16.00.

6. Z racji wypadających w tym tygodniu świąt i wolnych dni kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek i wtorek.

7. Dzieci ze wspólnoty „Płatków” – dziecięcej Róży Różańcowej zapraszamy na spotkanie w niedzielę 5 maja bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30.

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

4 Niedziela Wielkanocy – 21.04.2024

1. W dzisiejszą, IV Niedzielę Wielkanocną, nazywaną niedzielą Dobrego Pasterza, w Kościele katolickim obchodzimy 61. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Powołanie to Boży dar, który wymaga od człowieka odkrycia i rozeznania. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do szczególnej służby w Kościele. W tym roku Dzień Modlitw o Powołania przeżywany pod hasłem „Powołani, by siać nadzieję i budować pokój”.

2. We wtorek obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

3. Katecheza dla rodziców planujących chrzest swoich dzieci w najbliższym czasie oraz dla kandydatów na chrzestnych ubiegających się o zaświadczenie do pełnienia tej funkcji w najbliższą sobotę o godz. 19.00 w salce przy kancelarii.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

5. Przypominamy wszystkim o obywatelskim obowiązku głosowania w naszej gminie w drugiej turze na kandydata na wójta gminy. Na spotkaniach organizowanych przez stowarzyszenia i grupy katolickie przed pierwszymi wyborami w Polsce Niepodległej, to jest w 1919 r., pouczano, że uczestnictwo w wyborach jest udziałem w kształtowaniu państwa. „Od was zależeć będzie, w jaki sposób podbijecie i urządzicie polską ziemię, którą nam Bóg oddaje” – uświadamiano wyborców.

6. W najbliższy piątek zapraszamy do naszej parafialnej salki na kolejne odcinki serialu „The Choosen”. Początek o godz. 19.00.

7. Dzieci, które w tym roku obchodzą rocznicę pierwszej komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. w niedzielę 28 kwietnia o godz. 16.00.

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

3 Niedziela Wielkanocy – 14.04.2024

1. Pod hasłem „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele” od 14 do 20 kwietnia w Kościele katolickim w Polsce już po raz 16. obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Rozpocznie go Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Przedmiotem wspólnotowej lektury będą tym razem fragmenty Dziejów Apostolskich.

2. Wiele wskazuje na to, że powstanie kolejna Róża Różańcowa rodziców modlących się za swoje dzieci. Do kompletu brakuje nam jeszcze kilka osób. Chętnych do podjęcia się tej modlitwy zapraszamy do zapisania się w zakrystii.

3. Ks. Łukasz zaprasza za tydzień w niedzielę 21 kwietnia kandydatów do bierzmowania na Mszę Św. o godz. 18 i po niej spotkanie formacyjne.

4. W imieniu sołtysów Chotomowa, Chotomowa Północnego i Dąbrowy Chotomowskiej zapraszamy wieczór filmowy z cyklu prezentacji filmów o tematyce historyczno- patriotycznej . Tym razem będziemy mieli możliwość obejrzenia wyjątkowego filmu dokumentalnego „Tadeusz Romer. Misja niemożliwa” o działaniach Ambasadora Polski Tadeusza Romera( min. w Japonii i ZSRR podczas II Wojny Światowej) , bohatera którego życie i działanie mogło by stanowić doskonały scenariusz dla filmu sensacyjno – szpiegowskiego. Projekcja odbędzie się w najbliższy piątek w Gminnym Centrum Kultury Filia w Chotomowie o godz. 19.00.

5. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na prace prowadzone w parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

2 Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego – 7.04.2024

1. „O trzeciej godzinie błagaj Mojego Miłosierdzia, przede wszystkim dla grzeszników i choć przez krótki moment zagłębiaj się w Mojej męce, w Moim opuszczeniu i w chwili konania. Jest to wielka godzina dla świata całego”./Dz. 1320/ Pan Jezus z niepojętą miłością zwraca się do każdego człowieka. Z wyjątkową wrażliwością otwiera Swoje Serce dla tych, którzy w Godzinie Miłosierdzia łączą się z Nim w ufnej i żarliwej modlitwie. Będziemy to czynili w naszym kościele o godz. 15.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Za udział w tym nabożeństwie można otrzymać odpust zupełny. Niedzielą Miłosierdzia rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii – parafialny zespół Caritas i wspomagających wolontariuszy. Dziękujemy tym, którzy wspierają materialnie dzieła prowadzone przez ten zespół. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę przeznaczone są na dzieła Caritas naszej diecezji.

2. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę św. dzisiaj o godz. 16.00, a we wtorek 9 kwietnia odbędzie się ostatnie spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci o godz. 19.00 w kościele.

3. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z 25 marca, kiedy to w tym roku wypadał Wielki Tydzień. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.
Tego dnia w 32 rocznicę powstania naszej diecezji ks. bp Romuald Kamiński zaprasza do katedry praskiej na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji naszej diecezji i nowych Rad Parafialnych. Po Eucharystii odbędzie się uroczyste promulgowanie przez Ordynariusza naszej diecezji bp Romualda Kamińskiego Statutów Parafialnych Rad Duszpasterskich i Ekonomicznych. Po Mszy Świętej i akcie podpisania Statutów wszyscy są zaproszeni do wspólnego świętowania w podziemiach katedry.

4. Osoby z niepełnosprawnościami oraz ich rodziców i opiekunów zapraszamy na Mszę św. w najbliższą środę o godz. 18.00.

5. Zapraszamy do naszego parafialnego kina na kolejne odcinki serialu „Choosen” w piątek o godz. 19.00, w salce przy kancelarii.

6. Za tydzień 13 kwietnia w sobotę o godz. 11 ks. Łukasz zaprasza na spotkanie ministrantów w kościele.

7. Podobnie jak w ubiegłym roku organizowany jest wyjazd autokarowy na „XXVIII Spotkanie Młodych w Lednicy”, które odbędzie się w sobotę 1 czerwca. To całodniowy wyjazd. Będzie tam czas zarówno na modlitwę, ciekawe konferencje jak i na zabawę, tańce i śpiewy. Koszt wyjazdu 120 zł. Bliższe informacje dostępne są w zakrystii.

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na prace prowadzone w parafii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!