Przygotowanie do pierwszej komunii św.

 

UWAGA! Nowe informacje – aktualizacja 30.05.2020:

Pierwsza komunia święta dla wszystkich dzieci w czerwcu!

Zmieniające się dynamicznie na lepsze warunki reżimu sanitarnego (zniesienie limitów wiernych uczestniczących we Mszach św.) sprawiają, że otworzyła się nagle możliwość zorganizowania uroczystości pierwszokomunijnych pod koniec czerwca. Wykorzystując tę szansę, która jest teraz, z deklarowanym swego czasu wyprzedzeniem terminu ogłoszenia o trzy tygodnie, chcemy zorganizować uroczystości pierwszokomunijne w następujących terminach i dla następujących grup:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Chotomowie – klasy III a i III d w sobotę 20 czerwca o godz. 10.00 i klasy III b i III c w sobotę 20 czerwca o godz. 11.30. Spotkanie dla rodziców dzieci z tych klas we wtorek 2 czerwca o godz.  00 w kościele (prosimy po jednym rodzicu).

Szkoła Podstawowa nr 2 w Chotomowie – sobota 27 czerwca, godz. 10.00. Spotkanie dla rodziców dzieci we środę 3 czerwca o godz. 19.00 w kościele.

Szkoła Podstawowa z Olszewnicy Starej w sobotę 27 czerwca o godz. 11.30. Spotkanie dla rodziców dzieci we środę 3 czerwca o godz. 19.00 w kościele.

Przy różnych prognozach dotyczących koronawirusa na jesieni i niepewnej praktycznie każdej chwili wykorzystajmy tę, która wydaje się być najpewniejsza. Trzy, a nawet czterotygodniowy czas wydaje się być dość wystarczającym na przygotowanie tych uroczystości.

 

 

Zasady przygotowania dzieci do pierwszej spowiedzi i pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii, terminy spotkań, mszy św. i inne informacje

– Uczestnictwo w niedzielnej Mszy Świętej.
– Uczestnictwo we Mszy Św. w par. Chotomów o godz. 16.00 w następujące niedziele: 06.X (poświęcenie i wręczenie różańców), 17.XI, 15.XII 2019 r. (poświęcenie i wręczenie medalików) oraz 12.I, 02.II (wręczenie modlitewników), 15.III,
19.IV (1 grupa – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych) i 26. IV (2 grupa – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych) 2020 r.
– Spotkania dla rodziców w kościele w terminach: 22.X (wtorek) godz. 19.00, 26.XI (wtorek) godz. 19.00 , 26.I (niedziela) godz. 14.30-17.30, 10.III (wtorek) godz. 19.00 r.
– Uczestnictwo dziecka w szkolnej lekcji religii
– Uczestnictwo – w miarę możliwości – w nabożeństwach różańcowych (październik), roratach (Adwent), nabożeństwach Drogi Krzyżowej (Wielki Post)
– Dostarczenie metryki chrztu dziecka do katechetów (do końca stycznia 2020 r.)
– Wiedza religijna (pacierz) w zakresie klasy trzeciej (szkoła) sprawdzona do końca marca 2020 r.
– Znajomość formuły spowiedzi świętej
– Składka – 80 zł – do końca października u katechetów (na różaniec z etui, medalik z łańcuszkiem, modlitewnik, obrazek – pamiątkę pierwszej Komunii św.i pamiątkę pierwszej spowiedzi, pomoc do rachunku sumienia)
-W kwietniu przewidywane są spotkania indywidualne Ks. Proboszcza lub ks. Marka z dziećmi i z rodzicami
– Terminy prób liturgicznych i sakramentu pokuty zostaną podane w późniejszym czasie
Stroje komunijne liturgiczne – dziewczynki jednakowe sukienki, chłopcy – komże.

Terminy pierwszej komunii św. w 2020 roku

Planowane na początku roku terminy są nieaktualne z powodu pandemii koronawirusa. Najnowsze informacje podawane są na początku tego wpisu.

Deklaracja dziecka pierwszokomunijnego – 2019

Rocznica pierwszej komunii św.: z powodu pandemii koronawirusa nie będzie w tym roku uroczystości rocznicy pierwszej komunii św.