Adwent, roraty, rekolekcje

W niedzielę 1 grudnia rozpoczęliśmy w Kościele liturgiczny okres Adwentu.  Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów.Tą pierwszą niedzielą adwentową rozpoczynamy też nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”. Tytuł ten odnosi się oczywiście do Eucharystii, która będzie stanowiła temat tego i kolejnych dwóch lat w ramach programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce.

Zapraszamy w Adwencie na Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej: we wtorki i piątki o godz. 18.00, w pozostałe dni (z wyjątkiem niedziel i uroczystości) o godz. 6.45.

Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w niedzielę 8 grudnia i potrwają do wtorku 10 grudnia włącznie. Poprowadzi je ks. Sławomir Wojciechowski, kapłan z archidiecezji warszawskiej, obecnie pracujący w polskiej parafii w Couëron we Francji.

Plan rekolekcji adwentowych

Niedziela 8 grudnia

Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św.

Poniedziałek 9 grudnia

9.00 Msza św. z nauką dla dorosłych

16.30 Msza św. z nauką dla dzieci

18.00 Msza św. z nauką dla dorosłych

19.30 Msza św. z nauką dla dorosłych i młodzieży

Wtorek 10 grudnia

9.00 Msza św. z nauką dla dorosłych

16.30 Msza św. z nauką dla dzieci

18.00 Msza św. z nauką dla dorosłych

19.30 Msza św. z nauką dla dorosłych i młodzieży

Sakrament pokuty podczas każdej Mszy św.