Adwent, roraty, rekolekcje

W niedzielę 1 grudnia rozpoczęliśmy w Kościele liturgiczny okres Adwentu.  Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów.Tą pierwszą niedzielą adwentową rozpoczynamy też nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”. Tytuł ten odnosi się oczywiście do Eucharystii, która będzie stanowiła temat tego i kolejnych dwóch lat w ramach programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce.

Zapraszamy w Adwencie na Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej: we wtorki i piątki o godz. 18.00, w pozostałe dni (z wyjątkiem niedziel i uroczystości) o godz. 6.45.

 

Aneks do rekolekcji adwentowych, które prowadził ks. Sławomir Wojciechowski

Stworzyłeś nas Boże bowiem jako skierowanym ku Tobie, i niespokojne jest serce nasze dopóki nie spocznie w Tobie (św. Augustyn). Serce stworzone by szukać i kochać Boga. On także poszukuje każdego człowieka.

„Rodzaj ludzki jest chory, nie z powodu choroby ciała, lecz z powodu swoich grzechów. Leży jak olbrzymi chory na całej powierzchni ziemi, od Wschodu do Zachodu. Żeby uleczyć tego umierającego zstąpił z Nieba Wszechmogący Lekarz. Poniżył się przybierając śmiertelne ciało, przychodząc ku łożu chorego”. św. Augustyn mowa 87

  1. Będę Cię kochał tak jakbyś był jedyny.
  2. Twoje imię będę szanował i nigdy Cię nie zlekceważę. Zapisałem Twoje imię w Księdze Życia.
  3. Będę zawsze obecny, kiedy będziesz się modlił, choćbyś tego nie czuł.
  4. Będę miał szacunek dla Ciebie jak do własnego dziecka.
  5. Nie będę niszczył Twego życia, lecz je rozwijał.
  6. Nigdy nie zdradzę Twojej miłości i nigdy Cię nie opuszczę.
  7. Nigdy Ci niczego nie zabiorę, lecz zawsze będę Cię obdarowywał.
  8. Nigdy Cię nie okłamię. Zawsze usłyszysz ode Mnie Prawdę.
  9. Nie zabiorę Ci tych których kochasz.
  10. Ani niczego czym Cię obdarowałem, bo dary są nieodwołalne.

Bóg zdeklarował się do wierności Dekalogowi dając Dekalog Mojżeszowi. Tylko jak będzie wyglądał tekst Dekalogu z drugiej strony? Właśnie tak jak przed chwilą przeczytałem.

Czym sobie wyrył owe Przykazania na swoich dłoniach? Bo jest powiedziane: „Oto wyryłem Ciebie na obu dłoniach”.