Funkcjonowanie Kościoła w czasie epidemii koronawirusa

    Stosując się do nowego rozporządzenia Premiera RP wyznaczającego m.in. ilość wiernych, którzy mogą być obecni w kościele na Mszy św. (jedna osoba na 15 metrów kwadratowych) informujemy wszystkich naszych Parafian, że obecnie ta liczba w naszym kościele to nie więcej niż 20 osób. W duchu posłuszeństwa i odpowiedzialności za zdrowie i życie innych prosimy o rygorystyczne przestrzeganie tej zasady.
W związku z tymi ograniczeniami wznawiamy transmisje Mszy św. on-line na kanale YouTube naszej parafii (https://www.youtube.com/channel/UCYUQjvxpw4gBDd8pSBNB3Ig?view_as=subscriber) . Transmitować będziemy Msze św. z godz. 9.00, 10,30, 12.00 i 18.00.

   Aktualna jest dyspensa bp Romualda Kamińskiego dotycząca zwolnienia z uczestnictwa we Mszy św. osób starszych, chorych oraz wszystkich, którzy z powodu pandemii czują się zagrożeni i mają obawy przed zarażeniem się. Ale zwróćmy uwagę, czy z podobnych powodów nie robimy zakupów w sklepach, nie chodzimy do pracy, nie jeździmy publicznymi środkami lokomocji itp.

   Obowiązkowe jest oczywiście noszenie maseczek i zachowanie dystansu. Przy wejściu do kościoła są ustawione pojemniki ze środkami do dezynfekcji. Konfesjonały posiadają folię na kratkach, która jest systematycznie dezynfekowana.

  Zachęcamy do przyjmowania komunii św. „na rękę”, ale prosimy, by robić to we właściwy i godny sposób („instrukcja” jak to robić: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y). 

   Zawieszamy czasowo spotkania grup parafialnych, a rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. i kandydatów do bierzmowania prosimy, aby uważnie śledzili ogłoszenia parafialne, w których będziemy na bieżąco informowali o czasie i formie tych spotkań.
W tym trudnym czasie, pomimo niesprzyjających warunków bądźmy razem, pomagajmy sobie nawzajem i MÓDLMY się gorliwie!