Funkcjonowanie Kościoła w czasie epidemii koronawirusa

    W związku z ogłoszeniem w powiecie legionowskim strefy czerwonej od soboty 17 października, do odwołania, będą obowiązywały nowe zasady uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach oraz spotkań wspólnot parafialnych i dzieci i młodzieży przygotowujących się do pierwszej komunii św. i bierzmowania.
Na Mszy św. i nabożeństwie może przebywać w naszym kościele nie więcej jak 45 osób. Msza św. o godz. 12.00 będzie transmitowana on-line na profilu FB parafii.

   Aktualna jest dyspensa bp Romualda Kamińskiego dotycząca zwolnienia z uczestnictwa we Mszy św. osób starszych, chorych oraz wszystkich, którzy z powodu pandemii czują się zagrożeni i mają obawy przed zarażeniem się. Ale zwróćmy uwagę, czy z podobnych powodów nie robimy zakupów w sklepach, nie chodzimy do pracy, nie jeździmy publicznymi środkami lokomocji itp.

   Obowiązkowe jest oczywiście noszenie maseczek i zachowanie dystansu. Przy wejściu do kościoła są ustawione pojemniki ze środkami do dezynfekcji. Konfesjonały posiadają folię na kratkach, która jest systematycznie dezynfekowana.

  Zachęcamy do przyjmowania komunii św. „na rękę”, ale prosimy, by robić to we właściwy i godny sposób („instrukcja” jak to robić: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y). 

   Zawieszamy czasowo spotkania grup parafialnych, a rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. i kandydatów do bierzmowania prosimy, aby uważnie śledzili ogłoszenia parafialne, w których będziemy na bieżąco informowali o czasie i formie tych spotkań.
W tym trudnym czasie, pomimo niesprzyjających warunków bądźmy razem, pomagajmy sobie nawzajem i MÓDLMY się gorliwie!