Peregrynacja relikwii św. Jose Sancheza del Rio

W sobotę 16 listopada powitaliśmy w kościele relikwie św. Jose Sancheza del Rio, meksykańskiego męczennika.  Powitanie rozpoczęło się o godz. 17.15. Po uroczystym wniesieniu relikwii rozpoczęło się modlitewne czuwanie przygotowane przez katechetkę, p. Agnieszkę Mosakowską, prowadzone przez rodziców z dziećmi. Rozważania i modlitwy przeplatane były piosenkami w wykonaniu scholi dziecięcej „Aniołki”.  Podobne powitanie relikwii – z uroczystym procesjonalnym wejściem – miało miejsce w niedzielę na mszy św. o godz. 10.30. Msza św. została poprzedzona odczytaniem życiorysu św. Jose, a w procesji wejścia brały udział także dzieci z gałązkami palmowymi, symbolizującymi męczeństwo i tryumf Chrystusa nad śmiercią. Po mszy św. odbył się mini-koncert meksykańskiego zespołu „Los Amigos”, który zagrał kilka tradycyjnych piosenek i melodii meksykańskich. Z pewnością św. Jose wiele z nich sam słyszał i śpiewał w swojej ojczyźnie. Żywiołowy koncert spotkał się oczywiście z wielkim aplauzem wiernych licznie zgromadzonych w kościele. Na każdej mszy św. wierni oddawali cześć relikwiom męczennika meksykańskiego przez ucałowanie relikwiarza.

Dziękujemy Stowarzyszeniu 05 – 123 Sąsiedzi za inicjatywę i realizację sprowadzenia relikwii św. Jose do naszej parafii.