Nabożeństwo ku czci Św. Józefa

„Celem utrwalenia ufności całego Kościoła w szczególny patronat Opiekuna Jezusa, Jego Świątobliwość Papież Franciszek postanowił, że od dnia dzisiejszego aż do dnia 8 grudnia 2021, dnia rocznicy ogłoszenia owego Dekretu oraz dnia poświęconego Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej i Oblubienicy najczystszego Józefa, będzie obchodzony specjalny Rok Świętego Józefa, w którym wszyscy wierni będą mogli na jego wzór wzmacniać codziennie własne życie wiary, w pełni realizując wolę Bożą.” (z dekretu Papieża Franciszka).
Zapraszamy każdego 19 – go dnia miesiąca (najbliższe we wtorek 17 lutego) na Nabożeństwa ku czci św. Józefa. Będziemy wypraszali za wstawiennictwem Św. Józefa łaski dla naszych rodzin i Kościoła. Uczestnicząc w nabożeństwie możemy również korzystać z łaski Odpustu, który został ogłoszony przez Stolicę Apostolską.
Nowenna do Świętego Józefa – od środy 10 marca do czwartku 18 marca.
W dni powszednie na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę 14 marca na zakończenie Gorzkich żali.
W roku ogłoszonym przez papieża Franciszka Rokiem św. Józefa przygotowujemy się Nowenną do Uroczystości Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w piątek 19 marca.
Warto dodać, że w naszym kościele chotomowskim znajdują się aż trzy wizerunki św. Józefa: figura w niszy na frontonie kościoła, odsłaniany obraz w głównym ołtarzu i najnowsza – rzeźba św. Józefa Rzemieślnika stojąca w kaplicy Matki Bożej.

rpt