25 Niedziela Zwykła – 24.09.2017

1. W dniach od 21 do 23 września w Warszawie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego miał miejsce Narodowy Kongres Trzeźwości. Niestety należymy do krajów, w którym spożycie alkoholu wzrasta i jest większe niż za czasów Gierka, kiedy mówiliśmy, że komuna rozpija naród. Polska pilnie potrzebuje odnowy moralnej, mobilizacji do autentycznej troski o trzeźwość wszystkich rodaków. Konieczna jest więc gorliwa modlitwa całego Narodu w intencji otrzeźwienia, a także przemiana świadomości społecznej, zmiana postaw rządzących i samorządowców.
  2. Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się w naszym kościele w poniedziałek 25 września o godz. 18.45. Zapraszamy zarówno tych, którzy chcieliby odnowić, czy pogłębić swoją relację z Panem Bogiem, jak również tych, którzy określają siebie jako „poszukujący”. Rekolekcje będą się odbywały przez 7 tygodni w każdy poniedziałek.
  3. W niedzielę 1 października, pierwszą w miesiącu, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy od przyszłej niedzieli codziennie na godz. 17.15.
  4. Kandydatom do bierzmowania, którzy w tym roku rozpoczynają swoje przygotowanie do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przypominamy o spotkaniu dla nich i ich rodziców we środę 27 września o godz. 19.00 w kościele
  5. Dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej przygotowujące się do pierwszej komunii św. i ich rodziców zapraszamy na mszę św. w niedzielę 1 października o godz. 16.00. Na tej mszy św. zostaną pobłogosławione różańce, które uroczyście zostaną wręczone dzieciom.
  6. Panów z Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus” zapraszamy na spotkanie w niedzielę 1 października po mszy św. o godz. 12.00.
  7. Rodzicom, którzy planują chrzest dzieci na październik i późniejsze miesiące oraz kandydatom na chrzestnych przypominamy o obowiązku udziału w katechezie przygotowującej do chrztu. Pierwsza taka katecheza będzie miała miejsce w sobotę 30 września o godz. 18.45 w kościele. Kolejne katechezy będą się odbywały w ostatnie soboty miesiąca.
  8. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszy św. na 2018 rok. Intencje będzie można zamawiać w zakrystii po każdej mszy św. lub w kancelarii parafialnej.
  9. W ubiegłą niedzielę mówiliśmy o wielkiej akcji Różaniec do granic i możliwości dołączenia do wyjazdu na tę modlitwę. Obok propozycji wyjazdu do Sopotu mamy jeszcze do wyboru drugą, wyjazdu do Kodnia. Szczegóły, program i gdzie można się zapisywać, znajdziemy w gablocie przed kościołem.
  10. W niedzielę 8 października będziemy przeżywali w Kościele w Polsce Dzień Papieski. Już teraz zapraszamy tego dnia na godz. 19.00 na specjalny koncert papieski. Szczegóły podamy za tydzień.

You may also like...