24 Niedziela Zwykła 17.09.2017

1. 1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

Także dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Jutro przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców do udziału we mszy św. tego dnia.

1. 2. Rodziców dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej, które w tym roku rozpoczynają w naszej parafii swoje przygotowanie do pierwszej komunii świętej, zapraszamy na spotkanie we środę 20 września o godz. 19.00 do kościoła.
  2. 3. Rozpoczęliśmy zapisy młodzieży z klas trzecich gimnazjum i starszej na pierwszy rok przygotowań do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, czyli bierzmowania. Zapisy przyjmujemy w zakrystii po mszach św. lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Pierwsze spotkanie kandydatów z pierwszego roku przygotowania do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się we środę 27 września o godz. 19.00 w kościele.

Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z drugiego roku przygotowaniabędzie miało miejsce w sobotę 23 września o godz. 19.00 w kościele.

1. 4. Nieustannie aktualne jest zaproszenie dla chłopców, którzy chcieliby służyć jako ministranci przy ołtarzu i dziewczynek, które chciałyby dołączyć do dziecięcej scholi „Aniołki”. Chłopcy mogą się zgłaszać do ks. Marka, a próby scholii odbywają się w soboty o godz. 11.00 w salce przy kancelarii.
  2. 5. Rodzicom, którzy planują chrzest dzieci na październik i późniejsze miesiące oraz kandydatom na chrzestnych przypominamy o obowiązku udziału w katechezie przygotowującej do chrztu. Pierwsza taka katecheza będzie miała miejsce w sobotę 30 września o godz. 18.45 w kościele. Kolejne katechezy będą się odbywały w ostatnie soboty miesiąca.
  3. 6. Od pierwszej niedzieli października rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszy św. na 2018 rok. Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej mszy św. lub w kancelarii parafialnej.

You may also like...